Jedynie prawda jest ciekawa

Waszczykowski: wybory mogły zostać sfałszowane

03.06.2014

Wybory mogło zostać celowo sfałszowane – uważa Witold Waszczykowski, dodając, że legalność głosowania do PE musi zbadać wymiar sprawiedliwości.

„Jest szereg przypadków, które odkryliśmy. Chcemy przekazać wymiarowi sprawiedliwości, niech to rozstrzygnie” - tłumaczy w RMF FM poseł PiS, pytany o wniosek do Sądu Najwyższego dotyczący legalności wyborów. Pytany, czego dowodzą materiały zebrane przez PiS, odpowiada: „Na pewno nieprawidłowości, zaniedbań, niechlujstwa. natomiast, niech to wymiar sprawiedliwości określi, czy to były też fałszerstwa świadome”.

Dodaje, że „z tego co widział, z materiałów, które przekazano w Prawie i Sprawiedliwości i które upubliczniono, to mogły być fałszerstwa”. Dopytywany, co miałyby na celu przyznaje, że mogło chodzić o zmianę wyników.

„To mogło być poważne fałszerstwo, natomiast niech to rozstrzygnie wymiar sprawiedliwości. Więcej na ten temat nie powiem, bo nie jestem ekspertem w tych dziedzinach” - tłumaczył Waszczykowski. I dodawał, że „trudno w tej chwili to sobie wyobrazić, bo do tej pory się to nie zdarzało. Natomiast mam nadzieję, że wymiar sprawiedliwości to wyjaśni”.

Poseł PiS zaznacza, że jeśli okaże się, że nieprawidłowości spowodowały zmianę rozkładu mandatów to być może wybory powinno zostać unieważnione. „Myślę, że jeśli wymiar sprawiedliwości odkryłby, że była to duża skala, która mogła przesądzić o jednym, dwóch, lub trzech mandatach to należy to zrobić”.

Rozmowa wyglądała, jakby prowadzący dziennikarz za wszelką cenę chciał usłyszeć, że Waszczykowski nie uznaje wyników wyborów. Ależ kampanię można by wtedy urządzić...

ez
[Fot. Rmf24.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook