Jedynie prawda jest ciekawa


Waszczykowski o konflikcie Prezydent-Macierewicz: to bajki

06.09.2017

To są bajki - tak szef MSZ Witold Waszczykowski skomentował doniesienia medialna, że prezydent Andrzej Duda miał zażądać dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza. Nie słyszałem żadnych informacji o konfliktach na linii: prezydent-rząd - dodał.

Na początku tygodnia "Fakt" podał, że prezydent miał zwrócić się do premier Beaty Szydło o dymisję szefa MON. Waszczykowski, który był w środę gościem TVN24 powiedział, że "czytał takie bajki w jednym z tabloidów, ale to są bajki".

Odniósł się też do wtorkowych słów rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego, który pytany o sprawę konfliktu, powiedział: "jeśli prezydent miałby oczekiwania co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno by je wyraził prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu; nie mam informacji, by takie propozycje formułował". Dodał też, że zgodnie z Konstytucją, prezydent dokonuje zmian w rządzie na wniosek prezesa Rady Ministrów.

- To, by zgłosił. Ale ja nie słyszałem, aby zgłaszał. Widziałem się z prezydentem w poniedziałek (...) i nie słyszałem żadnych informacji o konfliktach na linii: prezydent-rząd - powiedział Waszczykowski. Dodał, że "wszystko funkcjonuje".

Pytany o swoje relacje z prezydentem powiedział, że"w poniedziałek były bardzo dobre". - Wszystko jest ok. Wolałbym, żeby widziano te pozytywne aspekty, które toczą się w polskiej i zagranicznej polityce, wojskowe, w polityce bezpieczeństwa, a nie koncentrowano się na jakichś konfabulacjach pochodzących z tego, czy innego tabloidu - podkreślił Waszczykowski.

PAP

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook