Jedynie prawda jest ciekawa


Waszczykowski o konflikcie Prezydent-Macierewicz: to bajki

06.09.2017

To są bajki - tak szef MSZ Witold Waszczykowski skomentował doniesienia medialna, że prezydent Andrzej Duda miał zażądać dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza. Nie słyszałem żadnych informacji o konfliktach na linii: prezydent-rząd - dodał.

Na początku tygodnia "Fakt" podał, że prezydent miał zwrócić się do premier Beaty Szydło o dymisję szefa MON. Waszczykowski, który był w środę gościem TVN24 powiedział, że "czytał takie bajki w jednym z tabloidów, ale to są bajki".

Odniósł się też do wtorkowych słów rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego, który pytany o sprawę konfliktu, powiedział: "jeśli prezydent miałby oczekiwania co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno by je wyraził prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu; nie mam informacji, by takie propozycje formułował". Dodał też, że zgodnie z Konstytucją, prezydent dokonuje zmian w rządzie na wniosek prezesa Rady Ministrów.

- To, by zgłosił. Ale ja nie słyszałem, aby zgłaszał. Widziałem się z prezydentem w poniedziałek (...) i nie słyszałem żadnych informacji o konfliktach na linii: prezydent-rząd - powiedział Waszczykowski. Dodał, że "wszystko funkcjonuje".

Pytany o swoje relacje z prezydentem powiedział, że"w poniedziałek były bardzo dobre". - Wszystko jest ok. Wolałbym, żeby widziano te pozytywne aspekty, które toczą się w polskiej i zagranicznej polityce, wojskowe, w polityce bezpieczeństwa, a nie koncentrowano się na jakichś konfabulacjach pochodzących z tego, czy innego tabloidu - podkreślił Waszczykowski.

PAP

Warto poczytać

 1. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 2. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 3. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 4. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 5. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 6. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 7. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook