Jedynie prawda jest ciekawa


Waszczykowski krytykuje artykuły we włoskiej prasie. "Są jednostronne"

23.10.2017

Szef dyplomacji Witold Waszczykowski stwierdził, że niektóre artykuły na temat Polski we włoskiej prasie są "skrajnie jednostronne" i w sposób nieprawdziwy przedstawiają sytuację. Tak odniósł się do publikacji między innymi na temat migrantów.

Polski minister spraw zagranicznych, składający wizytę w Palermo w związku z Konferencją Śródziemnomorską OBWE, poproszony przez PAP o komentarz do serii krytycznych wobec Polski artykułów we włoskiej prasie, ostatnio o inicjatywie Różaniec do Granic, powiedział: "Może to nie z nami jest coś nie w porządku, ale (...) z tymi wszystkimi piszącymi, gdyż to oni nie dostrzegają odejścia od podstawowych wartości, norm, standardów, jakimi powinni się kierować".

"Może należy przypominać dziennikarzom, żeby mieli całościowy obraz Polski" - dodał.

"My nie przyjęliśmy kilku tysięcy osób z wysp greckich i włoskich, ale przyjmujemy i gościmy milion Ukraińców, o czym się nie pamięta, a przecież to jest też kraj dotknięty wojną" - zauważył szef polskiej dyplomacji.

"Może warto by korygować te artykuły w prasie włoskiej, które są skrajnie jednostronne i w sposób nieprawdziwy przedstawiają sytuację w naszej części Europy" - dodał Waszczykowski.

Krytyczne artykuły na temat Polski ukazały się ostatnio w "La Repubblica" oraz w "Corriere della Sera". Tekst w tym drugim dzienniku w związku z postawionymi tam zarzutami antysemityzmu i rzekomej polskiej współodpowiedzialności w dobie Holokaustu spotkał się z reakcją ambasady RP we Włoszech, która wystosowała list do redakcji.

Z Palermo Sylwia Wysocka (PAP)

 

Warto poczytać

 1. timmer18062018 18.06.2018

  Obywatele RP proszą Timmermansa o pomoc. Wiceszef KE: „Głos polskiego społeczeństwa jest ważny”

  "Wiceszef KE Frans Timmermans sprawia wrażenie człowieka zdeterminowanego do obrony własnego stanowiska, w kwestiach dot. podstaw UE i praworządności prezentuje stanowisko niewzruszone"

 2. trzaskowskitwt18062018 18.06.2018

  Trzaskowski nadal się pogrąża. To nie koniec skandalicznych wypowiedzi

  Polityk Platformy Obywatelskiej w porannym programie Radia Zet zasugerował, że warunkiem dotacji z Unii Europejskiej jest to, kto rządzi Polską.

 3. jurgiel18062018 18.06.2018

  Zmiana w ministerstwie. Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska

  Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa

 4. jaki18062018 18.06.2018

  Wpadka Jakiego w sieci. Jak wyglądały jego przeprosiny?

  Wiceszef MS, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że w ramach przeprosin za udostępnione na jego profilu na Facebooku zdjęcie z pogrzebu polityka PO Sebastiana Karpiniuka wyśle "sprzęt dla dzieciaków" na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 5. trzasko06062018 18.06.2018

  Trzaskowski naprawdę to powiedział! "Pieniądze z UE popłyną wówczas, gdy PiS przegra wybory"

  Kandydat opozycji odniósł się do sporu Polski z Komisją Europejską.

 6. pogotowie12062018 18.06.2018

  Śmierelny wypadek. Autobus wpadł do rowu

  W miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby, a szesnaście jest rannych. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR i dojeżdżają kolejne karetki pogotowia.

 7. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

 8. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook