Jedynie prawda jest ciekawa


Wassermann o priorytetach dla Krakowa. "Można działać lepiej i szybciej"

27.04.2018
wasser27042018
Wassermann o priorytetach dla Krakowa. "Można działać lepiej i szybciej"

- W komisji śledczej ds. Amber Gold pokazałam, że chcę i potrafię pracować, że niezależnie od tego, jak ciężkie zadanie zostanie mi powierzone, to je wykonam - mówi kandydatka na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann(PiS). Zapowiada, że jej priorytetem będzie, by ludziom żyło się w mieście łatwiej.

Wassermann, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta, zapowiedziała w piątek, że jej kampania wyborcza nie będzie wymierzona personalnie w kogokolwiek, nie będzie jak donoszą media "kampanią na śmierć i życie". Podkreśliła, że kampanię chce prowadzić "uczciwie, rzetelnie i na bardzo wysokim poziomie merytorycznym". Wyznała, że kiedy otrzymała propozycję kandydowania "nie zastanawiała się ani sekundy".

"Zdecydowałam się z wielką radością, wielką nadzieją na ubieganie się o fotel prezydenta w nadchodzących wyborach. Jestem z tego miasta, tu się urodziłam, mieszka tu cała moja rodzina" - mówiła Małgorzata Wassermann na konferencji prasowej w Krakowie. Przypomniała, że w Krakowie zdobyła wykształcenie i tu rozpoczęła pracę zawodową jako adwokat, a trzy lata temu dostała się do Sejmu, bo "wielu krakowian jej zaufało".

Od 2016 r. Małgorzata Wassermann przewodniczy komisji śledczej ds. Amber Gold. "Pracą w komisji pokazałam, że chce i potrafię pracować" - zaznaczyła posłanka.

Jak dodała, zna problemy mieszkańców miasta, bo jej samej one także dotyczą. "Widzę te miejsce, w których można by działać lepiej, szybciej" - mówiła. "Moim podstawowym priorytetem będzie to, żeby ludziom w mieście żyło się łatwiej" - zadeklarowała.

Wśród spraw do rozwiązana Wassermann wymieniła m.in. lepszą koordynację prowadzonych w mieście remontów i inwestycji. "Na pewno rzeczą, która jest bliska mojemu sercu ze względu na korki jest metro. Wiem, że ta dyskusja jest rozpoczęta, zlecone są pierwsze badania, studium. Ten pomysł jest w moim sercu bardzo pozytywnie odbierany" - powiedziała posłanka.

Zaznaczyła, że szczegóły swojego programu dla Krakowa przedstawi, kiedy kampania wyborcza się rozpocznie. Jej zdaniem ci kandydaci, którzy już teraz ją w sposób regularny prowadzą, łamią prawo.

Pytana o rywalizację z obecnym prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim oraz czy chce, żeby wystartował on w wyborach Wassermann powiedziała, że jest to jego decyzja, "Nie odbieram kampanii w kategoriach strachu. Który z kandydatów by nie startował, będzie miał swój program, będą rozmowy, będą debaty. Zobaczymy, kto z nas przekona krakowian" - mówiła pytana, czy boi się starcia z Majchrowskim, który od 16 lat rządzi miastem i ma doświadczenie w samorządzie.

"Nie spodziewajcie się Państwo z mojej strony kampanii, która będzie wymierzona personalnie w kogokolwiek. Kampanii na śmierć i życie. O śmierć i życie walczy się w szpitalu, o śmierć i życie walczy się tak jak teraz trwa walka o życie tego małego chłopca (Alfiego Evansa)" - mówiła. "Ja będę prowadziła uczciwą, rzetelną, mam nadzieję na bardzo wysokim poziomie merytorycznym kampanię i poddam się werdyktowi krakowian niezależnie od tego, jaki on będzie" - podkreśliła Wassermann.

"Nic nie wywołuje u mnie takiej radości, jak fakt, że wrócę na stałe do swojego miasta" - dodała posłanka.

"Mam nadzieję, że przez ostatnie trzy lata zasłużyłam na tę szansę, żebyście patrzyli państwo przez pryzmat Małgorzaty Wassermann, przez to, co ja zrobiłam i jak pracuję. Wszystkie dobre wzorce czerpałam i będę z niego czerpać. Natomiast chciałabym jednak pokazać to, co potrafię ja" - zadeklarowała pytana, co zaczerpnie ze stylu, w jakim politykę uprawiał jej ojciec poseł Zbigniew Wassermann, tragicznie zmarły w katastrofie smoleńskiej.

Wassermann powtórzyła, że nie ma potrzeby, by rezygnować z przewodniczenia komisji ds. Amber Gold. Jak poinformowała posiedzenia komisji zakończą się w lipcu, jedynie na wrzesień pozostanie przesłuchanie b. premiera Donalda Tuska.

Szef struktur PiS w Krakowie senator Marek Pęk mówił, że cieszy się, że kandydatura Małgorzaty Wassermann została zatwierdzona i ogłoszona. "Ze spokojem i pewnością siebie przystępujemy do dalszych przygotowań, do opracowania strategii w kampanii i opracowania programu. Myślę, że na tej strategii swoje piętno indywidualne odciśnie również pani poseł" - powiedział Pęk, (PAP)

Autor: Małgorzata Wosion-Czoba


Warto poczytać

  1. LisYT5 25.05.2018

    To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

  2. 25.05.2018

    Sekretarz stanu USA boi się rosyjskiej ingerencji w wybory

  3. horala25052018 25.05.2018

    To, co wydarzyło się w Gdańsku nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym mieście. "Powinno rozważyć podjęcie kroków prawnych wobec winnych awarii"

    Politycy PiS zwrócili się do prezydenta Gdyni oraz do włodarzy gmin w rejonie Zatoki Gdańskiej, aby rozpoczęli proces szacowania szkód w związku z awarią przepompowni na Ołowiance.

  4. 1270lupaszko 24.05.2018

    Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole na ul. im. Szendzielarza "Łupaszki"

    Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole, aby na ulicy im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" w Białymstoku nie pojawiły się ponownie napisy dotyczące patrona ulicy.

  5. 1270dudasrem 24.05.2018

    Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

    Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

  6. 1270joachim 24.05.2018

    "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

    Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

  7. walesa24052018 24.05.2018

    Jak SB opisywała Lecha Wałęsę? Znany historyk udostępnił notatkę służb

    Sławomir Cenckiewicz ujawnił na Twitterze fragment notatki przygotowanej przez Służby Bezpieczeństwa, które opracowały portret psychologiczny Lecha Wałęsy.

  8. 1270menty01 24.05.2018

    Rosjanin napisał prawdę o pakcie Ribbentrop-Mołotow – został skazany

    Rosja skutecznie walczy z nieprawomyślnością. Od kilku lat eliminuje z internetu i przestrzeni publicznej treści, które mogą godzić w jedyną słuszną wizję świata i historii proponowaną przez Kreml

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook