Jedynie prawda jest ciekawa


Warszawski ratusz musi ujawnić umowy

08.05.2012

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie mogła dłużej ukrywać przed opinią publiczną umów, które ratusz podpisał z nieujawnionymi dotąd podmiotami. Sąd rejonowy nakazał dziś miastu wykonanie prawomocnego wyroku i ujawnienie danych osobowych zleceniobiorców.

Jak relacjonuje radny PiS Jarosław Krajewski, który walczy ze stołecznym Ratuszem o ujawnienie danych osobowych umów zawartych przez miasto w 2009 roku, dziś w sądzie rejonowym odbyła się rozprawa w postępowaniu egzekucyjnym przeciwko Prezydent Warszawy, Hannie Gronkiewicz-Waltz. Dotyczy ona wniosku Krajewskiego, który jesienią 2011 wygrał z Ratuszem proces i uzyskał prawomocny wyrok w drugiej instancji, opatrzony klauzulą natychmiastowej wykonalności. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wtedy władzom miasta ujawnienie informacji publicznej, dotyczącej podmiotów, z którymi Ratusz zawierał umowy cywilno-prawne na łączną kwotę 24 000 zł.

To jednak nie wszystko. Jak ujawnia portal warszawskipis.pl, to jedynie czubek góry lodowej. Tylko w  2010 roku wydano w ten sposób ponad 30 milionów zł. z pieniędzy warszawiaków. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ujawnia szczegółów dotyczących decyzji finansowych. Co rusz pojawiają się tylko informacje, przemycane przez miejskich radnych, że wynagrodzenia urzędników lub premie burmistrzów dzielnic są horrendalne. Mimo, że Gronkiewicz-Waltz obcina dotacje miejskie, gdzie tylko może, wydaje potężne sumy honoraria. Zatrudnienie w Urzędzie Miasta, Urzędach Dzielnic i podległych im organach sukcesywnie rośnie, a urzędnicy otrzymują 3 razy do roku sowite premie.

Dzisiejszy wyrok sądu oznacza, że miasto ma 14 dni na jego wykonanie albo będzie musiało zapłacić karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych.

- Pani Prezydent, żeby było zabawniej - profesor prawa, całkowicie zignorowała wyrok sądowy i dalej odmawiała udzielenia informacji, kto zarobił te kilkadziesiąt tysięcy złotych pochodzących z naszych podatków. Zatem wszystko wskazuje na to, że niebawem odwiedzi ją w ratuszu komornik w celu ujawnienia tych bulwersujących faktów – czytamy na blogu warszawskipis.pl.

PiKa

[fot. wikipedia]

Warto poczytać

 1. 1270tatrere 19.07.2018

  Wybierasz się na wakacje w góry? Lepiej to przeczytaj

  Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni.

 2. Petru-15062018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 3. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 4. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 5. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 6. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 7. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook