Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Warszawski ratusz musi ujawnić umowy

08.05.2012

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie mogła dłużej ukrywać przed opinią publiczną umów, które ratusz podpisał z nieujawnionymi dotąd podmiotami. Sąd rejonowy nakazał dziś miastu wykonanie prawomocnego wyroku i ujawnienie danych osobowych zleceniobiorców.

Jak relacjonuje radny PiS Jarosław Krajewski, który walczy ze stołecznym Ratuszem o ujawnienie danych osobowych umów zawartych przez miasto w 2009 roku, dziś w sądzie rejonowym odbyła się rozprawa w postępowaniu egzekucyjnym przeciwko Prezydent Warszawy, Hannie Gronkiewicz-Waltz. Dotyczy ona wniosku Krajewskiego, który jesienią 2011 wygrał z Ratuszem proces i uzyskał prawomocny wyrok w drugiej instancji, opatrzony klauzulą natychmiastowej wykonalności. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wtedy władzom miasta ujawnienie informacji publicznej, dotyczącej podmiotów, z którymi Ratusz zawierał umowy cywilno-prawne na łączną kwotę 24 000 zł.

To jednak nie wszystko. Jak ujawnia portal warszawskipis.pl, to jedynie czubek góry lodowej. Tylko w  2010 roku wydano w ten sposób ponad 30 milionów zł. z pieniędzy warszawiaków. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ujawnia szczegółów dotyczących decyzji finansowych. Co rusz pojawiają się tylko informacje, przemycane przez miejskich radnych, że wynagrodzenia urzędników lub premie burmistrzów dzielnic są horrendalne. Mimo, że Gronkiewicz-Waltz obcina dotacje miejskie, gdzie tylko może, wydaje potężne sumy honoraria. Zatrudnienie w Urzędzie Miasta, Urzędach Dzielnic i podległych im organach sukcesywnie rośnie, a urzędnicy otrzymują 3 razy do roku sowite premie.

Dzisiejszy wyrok sądu oznacza, że miasto ma 14 dni na jego wykonanie albo będzie musiało zapłacić karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych.

- Pani Prezydent, żeby było zabawniej - profesor prawa, całkowicie zignorowała wyrok sądowy i dalej odmawiała udzielenia informacji, kto zarobił te kilkadziesiąt tysięcy złotych pochodzących z naszych podatków. Zatem wszystko wskazuje na to, że niebawem odwiedzi ją w ratuszu komornik w celu ujawnienia tych bulwersujących faktów – czytamy na blogu warszawskipis.pl.

PiKa

[fot. wikipedia]

Słowa kluczowe:

ratusz

,

Hanna Gronkiewicz-Waltz

,

umowy

Warto poczytać

 1. dudapapgrygiel 28.05.2017

  Prezydent na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śl.

  Powołaniem i zadaniem chrześcijan jest czynienie dobra wszędzie tam, gdzie brakuje sprawiedliwości i miłości społecznej - mówił abp Wiktor Skworc do uczestników dorocznej pielgrzymki mężczyzn. W uroczystości uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda.

 2. ksszydlopapbednarczyk 28.05.2017

  Ks. Szydło, syn premier, odprawił Mszę prymicyjną

  Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił w niedzielę prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu.

 3. pispapdelmanowicz 28.05.2017

  Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

  "Podkarpacie potrzebuje przyśpieszenia" - posłowie PiS na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Strachocinie. W przyjętym stanowisku podkreślili m.in. konieczność budowy nowych przejść granicznych ze Słowacją i Ukrainą.

 4. macierewiczzolnierzepapSI 28.05.2017

  Weterani świętują w Giżycku

  Kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych - uczestników misji zagranicznych - wzięło udział w centralnych obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbyły się w niedzielę w Giżycku. Do wieczora trwa tam jeszcze piknik weterana.

 5. mid-17526086 28.05.2017

  Łapiński: prezydent USA odwiedzi Polskę

  Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydent Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Trumpem i było to „dłuższe spotkanie”.

 6. MKaminski2852017 28.05.2017

  SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

  Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

 7. Krzysztof-Lozinski-gfdgdfgfdgdfs 27.05.2017

  Łoziński nowym szefem KOD

  "Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał" - powiedział Łoziński.

 8. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

  Macierewicz spotkał się z weteranami

  Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook