Jedynie prawda jest ciekawa

Warszawski ratusz musi ujawnić umowy

08.05.2012

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie mogła dłużej ukrywać przed opinią publiczną umów, które ratusz podpisał z nieujawnionymi dotąd podmiotami. Sąd rejonowy nakazał dziś miastu wykonanie prawomocnego wyroku i ujawnienie danych osobowych zleceniobiorców.

Jak relacjonuje radny PiS Jarosław Krajewski, który walczy ze stołecznym Ratuszem o ujawnienie danych osobowych umów zawartych przez miasto w 2009 roku, dziś w sądzie rejonowym odbyła się rozprawa w postępowaniu egzekucyjnym przeciwko Prezydent Warszawy, Hannie Gronkiewicz-Waltz. Dotyczy ona wniosku Krajewskiego, który jesienią 2011 wygrał z Ratuszem proces i uzyskał prawomocny wyrok w drugiej instancji, opatrzony klauzulą natychmiastowej wykonalności. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wtedy władzom miasta ujawnienie informacji publicznej, dotyczącej podmiotów, z którymi Ratusz zawierał umowy cywilno-prawne na łączną kwotę 24 000 zł.

To jednak nie wszystko. Jak ujawnia portal warszawskipis.pl, to jedynie czubek góry lodowej. Tylko w  2010 roku wydano w ten sposób ponad 30 milionów zł. z pieniędzy warszawiaków. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ujawnia szczegółów dotyczących decyzji finansowych. Co rusz pojawiają się tylko informacje, przemycane przez miejskich radnych, że wynagrodzenia urzędników lub premie burmistrzów dzielnic są horrendalne. Mimo, że Gronkiewicz-Waltz obcina dotacje miejskie, gdzie tylko może, wydaje potężne sumy honoraria. Zatrudnienie w Urzędzie Miasta, Urzędach Dzielnic i podległych im organach sukcesywnie rośnie, a urzędnicy otrzymują 3 razy do roku sowite premie.

Dzisiejszy wyrok sądu oznacza, że miasto ma 14 dni na jego wykonanie albo będzie musiało zapłacić karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych.

- Pani Prezydent, żeby było zabawniej - profesor prawa, całkowicie zignorowała wyrok sądowy i dalej odmawiała udzielenia informacji, kto zarobił te kilkadziesiąt tysięcy złotych pochodzących z naszych podatków. Zatem wszystko wskazuje na to, że niebawem odwiedzi ją w ratuszu komornik w celu ujawnienia tych bulwersujących faktów – czytamy na blogu warszawskipis.pl.

PiKa

[fot. wikipedia]

Warto poczytać

 1. 1270macierewiczblaszczakow 16.01.2018

  Łapiński: wypowiedzi Macierewicza mogą być uznane jako próba wywierania nacisku na premiera

  Wypowiedzi b. szefa MON Antoniego Macierewicza mogą być uznane za próbę wywierania nacisku na premiera jako instancji odwoławczej

 2. 1270aborcjonistkiaspolicjaas 16.01.2018

  Dramat na Pomorzu: Ciężarówka wjechała na przejście dla pieszych. Zginęła 8-latka

  18-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, która - przy zielonym świetle dla pieszych, wjechała na przejście

 3. 1270aborcjonistkias 16.01.2018

  Karczewski: jestem za wyeliminowaniem aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu

  - W moim przekonaniu trzeba wyeliminować przypadki aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu; nigdy do końca nie wiemy, w jakim stopniu jest on uszkodzony

 4. 1270wesolyjunak 16.01.2018

  Kukiz'15: spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie

  Wystarczyła zmiana w rządzie i rozpoczęcie dialogu z partnerami w Europie, by spór z UE zaczynał być wygaszany

 5. 1270lekarzzuj 16.01.2018

  Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

  Zdziczenie przeciwników władzy nie zna granic. Ludzie, którzy szafują takimi hasłami, jak wolność, demokracja czy równość, coraz częściej udowadniają jednak, że słowa te, tak naprawdę niewiele dla nich znaczą.

 6. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 7. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

 8. pielgrzymka15012018 15.01.2018

  Ujawniamy prowokację na Jasnej Górze. "Obywatele RP weszli w tłum kibiców i rozwinęli transparenty”

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook