Jedynie prawda jest ciekawa


Warszawa nawet po śmierci składa hołd Jaruzelskiemu

10.06.2014

Mogiła Wojciecha Jaruzelskiego, sowieckiego namiestnika i zbrodniarza komunistycznego, jest pod stałą obserwacją. Uchylający się od procesów aparatczyk i zdrajca nawet po śmierci może liczyć na specjalną ochronę.

O sprawie pisze „Rzeczpospolita” zaznaczając, że grób Jaruzelskiego jest pilnie strzeżony. Zaczął być strzeżony jeszcze przed pogrzebem. Dzień wcześniej zamontowano zamontowano kamerę przy kwaterze, w której spoczął Jaruzelski.

„Na Wojskowych Powązkach często dochodzi do kradzieży czy aktów wandalizmu. Chcemy temu zapobiegać, a ponieważ pogrzeb budził tak olbrzymie emocje wśród Polaków, pierwsza kamera pojawiała się w kwaterze, gdzie pochowano generała. Ale będą kolejne na tym cmentarzu” - zapewnia Agnieszka Kłąb, rzecznik stołecznego ratusza.

Władze informują, że miesięczny koszt utrzymania kamery to 80 zł. Jednak generuje to inne koszty. Obraz z monitoringu trafia bowiem do warszawskiego centrum bezpieczeństwa, gdzie siedzibę ma m.in. straż miejska. Nie tylko kamera czuwa nad grobem generała. Pod mogiłę regularnie podjeżdżają patrole policji.

„Taką decyzję podjął komendant rejonowy po wydarzeniach na pogrzebie. Tak na wszelki wypadek” - tłumaczy podkomisarz Elwira Brzostowska z komendy policji na warszawskim Żoliborzu.

Jak widać władze Warszawy doskonale wiedziały i zdawały sobie sprawę, że zgoda na pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego na wojskowych Powązkach wywoła kontrowersje, a na pochówek nie ma zgody Polaków. Jednak zdaje się, że władzom to nie przeszkadzało. Dla nich ochrona Jaruzelskiego i po śmierci jest treścią gwarancji, jakie III RP dała komunistycznemu dyktatorowi...

TK,RP.pl
[Fot. wPolityce.pl/TVN24]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook