Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Warszawa nawet po śmierci składa hołd Jaruzelskiemu

10.06.2014

Mogiła Wojciecha Jaruzelskiego, sowieckiego namiestnika i zbrodniarza komunistycznego, jest pod stałą obserwacją. Uchylający się od procesów aparatczyk i zdrajca nawet po śmierci może liczyć na specjalną ochronę.

O sprawie pisze „Rzeczpospolita” zaznaczając, że grób Jaruzelskiego jest pilnie strzeżony. Zaczął być strzeżony jeszcze przed pogrzebem. Dzień wcześniej zamontowano zamontowano kamerę przy kwaterze, w której spoczął Jaruzelski.

„Na Wojskowych Powązkach często dochodzi do kradzieży czy aktów wandalizmu. Chcemy temu zapobiegać, a ponieważ pogrzeb budził tak olbrzymie emocje wśród Polaków, pierwsza kamera pojawiała się w kwaterze, gdzie pochowano generała. Ale będą kolejne na tym cmentarzu” - zapewnia Agnieszka Kłąb, rzecznik stołecznego ratusza.

Władze informują, że miesięczny koszt utrzymania kamery to 80 zł. Jednak generuje to inne koszty. Obraz z monitoringu trafia bowiem do warszawskiego centrum bezpieczeństwa, gdzie siedzibę ma m.in. straż miejska. Nie tylko kamera czuwa nad grobem generała. Pod mogiłę regularnie podjeżdżają patrole policji.

„Taką decyzję podjął komendant rejonowy po wydarzeniach na pogrzebie. Tak na wszelki wypadek” - tłumaczy podkomisarz Elwira Brzostowska z komendy policji na warszawskim Żoliborzu.

Jak widać władze Warszawy doskonale wiedziały i zdawały sobie sprawę, że zgoda na pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego na wojskowych Powązkach wywoła kontrowersje, a na pochówek nie ma zgody Polaków. Jednak zdaje się, że władzom to nie przeszkadzało. Dla nich ochrona Jaruzelskiego i po śmierci jest treścią gwarancji, jakie III RP dała komunistycznemu dyktatorowi...

TK,RP.pl
[Fot. wPolityce.pl/TVN24]

Słowa kluczowe:

pogrzeb

,

grób

,

kamery

,

Warszawa

,

polityka

,

rozliczenia

Warto poczytać

 1. AW4269 26.10.2016

  Macierewicz: Rosyjskie korwety na Bałtyku niepokoją

  „Przemieszczanie takich okrętów na Bałtyk zmienia układ sił”.

 2. tk 26.10.2016

  Projekt PiS-u ws. TK już w Sejmie

  Zgodnie z propozycją partii rządzącej, kadencja prezesa TK trwałaby 6 lat.

 3. b446fe58f6ba4879a9dd308ecd99db25 26.10.2016

  Terlecki: PO chce zatuszować swoje kłamstwa

  Zespół parlamentarny PO ds. katastrofy smoleńskiej to zasłona dymna dla kłamstw, które słyszeliśmy przez lata - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 4. smiglowceil 26.10.2016

  MON: 7 mld zł na zbrojenia

  „Po raz pierwszy od wielu lat polska armia otrzyma nowoczesne uzbrojenie”.

 5. beatapap 26.10.2016

  Beata Szydło na posterunku

  Symboliczne przekazanie kluczy do sześciu posterunków policji, to bardzo ważny dzień dla mieszkańców Wielkopolski -– powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia jednego z wielkopolskich posterunków w Godzieszach Wielkich.

 6. police-378255960720 26.10.2016

  Zatrzymano osobę prowadzącą Dom Schronienia w Zgierzu

  Łódzka policja - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi - zatrzymała w środę rano Marka N., który prowadził Dom Schronienia w Zgierzu. Ostatnio zmarło pięć osób, które wcześniej przebywały w tej placówce, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali.

 7. mid-16a25131 25.10.2016

  Szydło zapowiada program dla niepełnosprawnych

  Do końca roku zostanie przyjęty kompleksowy program dla niepełnosprawnych, w najbliższych dniach zaprezentowana zostanie pierwsza ustawa tego dotycząca - zadeklarowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook