Jedynie prawda jest ciekawa

Warszawa nawet po śmierci składa hołd Jaruzelskiemu

10.06.2014

Mogiła Wojciecha Jaruzelskiego, sowieckiego namiestnika i zbrodniarza komunistycznego, jest pod stałą obserwacją. Uchylający się od procesów aparatczyk i zdrajca nawet po śmierci może liczyć na specjalną ochronę.

O sprawie pisze „Rzeczpospolita” zaznaczając, że grób Jaruzelskiego jest pilnie strzeżony. Zaczął być strzeżony jeszcze przed pogrzebem. Dzień wcześniej zamontowano zamontowano kamerę przy kwaterze, w której spoczął Jaruzelski.

„Na Wojskowych Powązkach często dochodzi do kradzieży czy aktów wandalizmu. Chcemy temu zapobiegać, a ponieważ pogrzeb budził tak olbrzymie emocje wśród Polaków, pierwsza kamera pojawiała się w kwaterze, gdzie pochowano generała. Ale będą kolejne na tym cmentarzu” - zapewnia Agnieszka Kłąb, rzecznik stołecznego ratusza.

Władze informują, że miesięczny koszt utrzymania kamery to 80 zł. Jednak generuje to inne koszty. Obraz z monitoringu trafia bowiem do warszawskiego centrum bezpieczeństwa, gdzie siedzibę ma m.in. straż miejska. Nie tylko kamera czuwa nad grobem generała. Pod mogiłę regularnie podjeżdżają patrole policji.

„Taką decyzję podjął komendant rejonowy po wydarzeniach na pogrzebie. Tak na wszelki wypadek” - tłumaczy podkomisarz Elwira Brzostowska z komendy policji na warszawskim Żoliborzu.

Jak widać władze Warszawy doskonale wiedziały i zdawały sobie sprawę, że zgoda na pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego na wojskowych Powązkach wywoła kontrowersje, a na pochówek nie ma zgody Polaków. Jednak zdaje się, że władzom to nie przeszkadzało. Dla nich ochrona Jaruzelskiego i po śmierci jest treścią gwarancji, jakie III RP dała komunistycznemu dyktatorowi...

TK,RP.pl
[Fot. wPolityce.pl/TVN24]

Warto poczytać

 1. 1270radziwill 19.10.2017

  Minister zdrowia: nie ma przesłanek do zakazania farmaceutom powoływania się na "klauzulę sumienia"

  W świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, brak jest przesłanek, by stwierdzić, że farmaceuci nie mogą powoływać się na "klauzulę sumienia" - ocenia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

 2. brexit19102017 19.10.2017

  Czy Polacy będą musieli opuścić Wielką Brytanię?

  Jednym z pytań, które wielu Polaków zadawało sobie po referendum po Brexicie było to, w jaki sposób zostanie potraktowana polska diaspora mieszkająca i pracująca na Wyspach.

 3. Grobybohaterowwiki 19.10.2017

  Na grobach bohaterów zapłoną znicze. Rusza 9 edycja akcji

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłoną w niedzielę w ramach akcji społecznej "Zapal znicz pamięci". W tym roku akcja ma 9. edycję, jej celem jest upamiętnienie pomordowanych mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy

 4. MN 19.10.2017

  RDI w obronie usuwanych patriotycznych profili na Facebooku

  Reduta Dobrego Imienia poszukuje osób, których strony i grupy na Facebooku zostały zablokowane samowolnie przez administratorów Facebooka. Informacje o takich poczynaniach posłużą jako dowody w sprawie sądowej - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

 5. Gdansk19102017YT 19.10.2017

  Pościg jak z filmu akcji. Bilans? Roztrzaskany samochód i ranni policjanci [WIDEO]

  6 gdańskich policjantów doznało niegroźnych obrażeń w efekcie pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był nietrzeźwy: uciekając uderzył w trzy auta, w tym dwa radiowozy, zatrzymał się dopiero gdy jego auto wpadło na przydrożne bariery.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook