Jedynie prawda jest ciekawa


Wałęsa wzywa europosłów do "zdyscyplinowania rządu". Marzy mu się Majdan?

20.12.2017
Walesawiki
Wałęsa wzywa europosłów do "zdyscyplinowania rządu". Marzy mu się Majdan?

Lech Wałęsa zaapelował również do zagranicznych przywódców o nałożenie sankcji na członków obecnego rządu. - Nie zapraszać, nie wpuszczać, nie wizytować - napisał.

Były Prezydent zaapelował do europosłów "o zdecydowane solidarne popieranie wszystkich działań i dążeń UE zmierzających do zdyscyplinowania tego populistycznego ,nieodpowiedzialnego rządu" (pisownia oryginalna). - Należymy do zorganizowanej EUROPY gdzie są prawa, ale i obowiązki. Mamy wzajemne relacje i odpowiedzialność. Ja liczę, że Unia i inni przyjaciele pomogą Polsce na zdyscyplinowanie tego nieodpowiedzialnego populistycznego rządu - napisał Wałęsa.

W opinii Lecha Wałęsy nie wolno nigdy pozwolić żadnemu rządowi "na takie niszczenie podstaw Państwa, na takie kłamstwa, na przysięganie na Konstytucje i prośbę do PANA BOGA przy jednoczesnym łamaniu jej zasad".

- Mają prawo do rządzenia i zmian, ale nie tak daleko idących. Na tak daleko idące zmiany trzeba uzyskać dodatkowo zgodę Narodu. - podsumował swój wpis Lech Wałęsa.

Kilka godzin później Lech Wałęsa zaapelował również o to, by "Nie zapraszać, nie przyjmować, nie wpuszczać, nie wizytować itp" członków obecnego rządu i posłów PiS. - Dziękuję UNII za męską decyzje, ale teraz proszę by to wszystko, co niekorzystne trafiało nie w Naród Polski, ale w tych, co do tego doprowadzili - napisał Wałęsa.


kh
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. polacy19062018 19.06.2018

  "Te nasze stopery ze zdrowiem gorsze niż Glik bez barku". Ostre komentarze po porażce Polaków

  Reakcje znanych sportowców na Twitterze są bardzo krytyczne po porażce Polaków z Senegalem 1:2 w pierwszym meczu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

 2. tvn17062018 19.06.2018

  Co dalej z prezenterką opowiadająca o "dwóch hat-trickach" Ronaldo? Dziwne zachowanie TVN24

  Wypowiedź dziennikarki odbiła się tak szerokim echem w Internecie, iż do całej sytuacji odniosła się macierzysta stacja dziennikarki.

 3. lechpoz19062018 19.06.2018

  "Klima" nie zostanie zwolniony z aresztu. Sąd odrzucił zażalenie

  Piotr K. ps. "Klima", który według prokuratury miał podżegać grupę kibiców do wtargnięcia na murawę podczas meczu Lech-Legia - pozostanie w areszcie. We wtorek poznański sąd odrzucił zażalenie obrony na tymczasowe aresztowanie "Klimy".

 4. gorzelik19062018 19.06.2018

  Szef RAŚ kibicuje Niemcom na mundialu. "Nawet jeśli będą grali z Polską"

  Jerzy Gorzelik, założyciel Śląskiej Partii Regionalnej i równocześnie szef Ruchu Autonomii Śląska szokuje swoją deklaracją. Dzięki specjalnej nakładce na zdjęcie na Facebooku zapowiedział, że na mundialu w Rosji będzie kibicował Niemcom.

 5. kroplowka19062018 19.06.2018

  Nie żyje trzyletni chłopiec. Podczas zabawy zatrzasnął się w pralce

  Nie żyje trzylatek, który w poniedziałek zatrzasnął się w pralce - poinformował prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. Śledczy będą prowadzić w tej sprawie postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook