Jedynie prawda jest ciekawa


Wałęsa składa rodakom życzenia noworoczne. "Ofiara życia Szarego Obywatela nie może być daremna"

01.01.2018
Walesawiki
Wałęsa składa rodakom życzenia noworoczne. "Ofiara życia Szarego Obywatela nie może być daremna"

Lech Wałęsa złożył Polakom życzenia z okazji Sylwestra i Nowego Roku, w których nie zabrakło odniesienia do polityki. Były prezydent życzył rodakom „zdrowia” i przywołał postać „Szarego Obywatela”.

Zdaniem Wałęsy, mijający rok był trudnym rokiem dla naszej Ojczyzny. W nowym, nadchodzącym roku były prezydent życzył wszystkim zdrowia i mówił o „wolności”.

– Rok 2017 był kolejnym trudnym rokiem dla Polski i Polakow. W 2018 oprócz Zdrowia zycze wszystkim kochającym Wolnosc i Demokracje przede wszystkim mądrości ktora wyzwoli sile decyzji o Zjednoczeniu Opozycji.Ofiara życia Szarego Obywatela nie moze byc daremna .LW – napisał Wałęsa na swoim profilu na Twitterze.

„Szary Obywatel” to Piotr Szczęsny, mężczyzna, który podpalił się na warszawskim placu Defilad. Przed podpaleniem się rozdawał przechodniom ulotki, na których spisał 15 powodów jego protestu. Ulotki zawierały też wezwanie "do wszystkich Polek i Polaków, tych, którzy decydują o tym, kto rządzi w Polsce, aby przeciwstawili się temu, co robi obecna władza i przeciwko czemu on protestuje".

Władze Warszawy upamiętniły Piotra Szczęsnego w miejscu, w którym doszło do podpalenia. Więcej o ich planach pisaliśmy tu:

Władze Warszawy postawią pomnik mężczyźnie, który podpalił się pod PKiN. „Jest już prawie gotowy”

Warto poczytać

 1. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 2. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

 3. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 4. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 5. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 6. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 7. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook