Jedynie prawda jest ciekawa

Wałęsa: Niby legenda, ale straszna kutwa

16.12.2014

Wałęsa zarabia miliony, a córce dał pracę za 1500 zł. I to na umowę śmieciową...

Kto się mógł tego spodziewać? Lech Wałęsa za wykłady zgarnia miliony, a sam często i ostro krytykuje krwiożerczy kapitalizm. Teraz okazuje się, że sam jest takim właśnie kapitalistą. Jak pisze „Fakt”, „Wałęsa zarabia miliony, a córce dał pracę za 1500 zł.”.

To nie żart. Anna Wałęsa pracuje u ojca za 1500 złotych. Wszystko na tzw. umowę śmieciową. Oficjalnie córka byłego prezydenta mówi, że nie o pieniądze jej chodzi. Praca u ojca to dla mnie zaszczyt – przekonuje.

„Pewnie niektórzy ludzie będą wytykać, że to córka pracuje, ale ja uważam, że skoro tata nas kiedyś chronił, to trzeba się teraz odwdzięczyć” - mówi Anna Domińska. Zaznacza, że dla niej to zaszczyt, że może pracować dla ojca.

Jak przypomina gazeta śmieciowe zatrudnienie córki Wałęsy to jednak nie jedyny przykład zaskakującego traktowania dzieci przez „legendę” Solidarności. Wcześniej na podobnym stanowisku pracował syn byłego prezydenta, dziś europoseł Jarosław Wałęsa. Obecny polityk przyznawał, że ojciec płacił mu... 800 zł za to, że był jego doradcą i kierownikiem biura. Jak widać pensje u byłego prezydenta po latach wzrosły niemal dwukrotnie.

Co ciekawe, biuro Lecha Wałęsy jest również przystanią dla niespełnionej gwiazdy showbiznesu Marii Wiktorii. Dziś pracuje w Instytucie Lecha Wałęsy, gdzie z matką Danutą Wałęsową doprowadziła do zmiany szefa tej instytucji.

Jak widać Lech Wałęsa to rodzinny człowiek. Równie rodzinny co skąpy...

ez
[Fot. Profil Lecha Wałęsy na Facebooku]

Słowa kluczowe:

Lech Wałęsa

,

Polska

,

rodzina

Warto poczytać

 1. 05KACZYNSKITVTRWAMSI27072017 27.07.2017

  Kaczyński: Idźmy do przodu, by kolejne ważne sprawy były załatwione

  Lider PiS przyznał: Mam obowiązek powiedzieć, że decyzja pana prezydenta to był błąd, poważny błąd, ale idziemy do przodu.

 2. 02CHMIELNA70UCHYLONASI27072017 27.07.2017

  Komisja ds. reprywatyzacji naprawia gigantyczną aferę w stolicy

  Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji uchyliła decyzję prezydent Warszawy ws. Chmielnej 70. To grunt tuż przy Pałacu Kultury warty 160 mln zł. Wyłudzono go, mimo że dawny właściciel uzyskał już odszkodowanie. Komisja podjęła decyzję na swoim niejawnym posiedzeniu.

 3. SzymanskiFlickr 27.07.2017

  Szymański o propozycji spotkania KE-V4: jest wiele spraw, które wymagają rozmowy

  Jest wiele trudnych spraw, które wymagają politycznej wyobraźni i szczerej rozmowy; Polska jest zawsze gotowa do takiego dialogu - powiedział w czwartek PAP wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański odnosząc się do propozycji spotkania w formacie KE-V4.

 4. Policja 27.07.2017

  Nowoczesna: mamy dziś do czynienia z państwem policyjnym

  "Państwo policyjne" - tak poseł Nowoczesnej Adam Szłapka skomentował doniesienia "GW", według których policja śledziła lidera partii Ryszarda Petru. Zażądał w tej sprawie wyjaśnień od premier Beaty Szydło i zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

 5. lichocka16062017 27.07.2017

  Lichocka: Timmermans nie ma podstaw, żeby pouczać polski Sejm, jakie ma uchwalać ustawy

  Wiceszef KE Frans Timmermans nie ma żadnych podstaw, żeby pouczać Polaków i polski Sejm, jakie mają uchwalać ustawy - uważa posłanka PiS Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych. Sądownictwo to kwestia państw członkowskich i politykom KE nic do tego - dodała.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook