Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wałęsa: Będę pomagał „Solidarności”

12.06.2015

Lech Wałęsa spotkał się z Piotrem Dudą, przewodniczącym „Solidarności”. Podczas rozmowy, były przywódca związku zapewnił, że chce pomagać „Solidarności”.

Wałęsa przyjął także zaproszenie od lidera Solidarności na festyn rodzinny w sierpniu w Gdańsku z okazji 35-lecia "S". Do spotkania Dudy i Wałęsy doszło w biurze b. prezydenta w Europejskim Centrum Solidarności.

Jak poinformował rzecznik prasowy „Solidarności” Marek Lewandowski, lider związku zaprosił Wałęsę na festyn rodzinny „Solidarność pokoleń” organizowany z okazji 35-lecia powstania NSZZ „Solidarność”, który obędzie się 29 sierpnia na terenach postoczniowych. Dodał, że rozmawiano również o bieżącej sytuacji w kraju oraz bliższej współpracy pomiędzy związkiem i jej pierwszym przewodniczącym.

- Pan przewodniczący Duda jak i ja uważamy, że należałoby oczyścić atmosferę i podjąć lepszą współpracę między nami - powiedział Wałęsa po spotkaniu; dodając, że będzie obecny na sierpniowym pikniku.

Przyznał, że piątkowe spotkanie z Dudą można określić jako „nowe otwarcie” w relacjach ze związkiem. - Będę pomagał Solidarności w tej logice, o której mówię: aby nie burzyło, lecz budowało -  zapewnił.

Pytany, jak wyobraża sobie teraz kontakty z "S" odpowiedział: „Dysponuję jeszcze jakimiś możliwościami, znajomościami i znajomością rzeczy, jako takiej i to razem może coś więcej dawać w efekcie.”

- Jednocześnie kapitalizm już na tyle okrzepł, że można trochę więcej żądać. Ja zobowiązałem się swego czasu, że będę zmieniał system z komunistycznego na kapitalistyczny. Kapitalizm musiał urosnąć, więc chroniłem go jakiś czas, tę budowę. Hamowałem więc zapędy moich kolegów. Teraz nadszedł już czas, kapitalizm jest na tyle silny, że można więcej od niego wymagać i trzeba przystąpić do porządkowania - podkreślił Wałęsa.

PAP/mmil

[Fot. wPolityce.pl/tvn24.pl]


Słowa kluczowe:

Lech Wałęsa

,

Piotr Duda

Warto poczytać

 1. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 2. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 3. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 4. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 5. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 6. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 7. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 8. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook