Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wałęsa: Będę pomagał „Solidarności”

12.06.2015

Lech Wałęsa spotkał się z Piotrem Dudą, przewodniczącym „Solidarności”. Podczas rozmowy, były przywódca związku zapewnił, że chce pomagać „Solidarności”.

Wałęsa przyjął także zaproszenie od lidera Solidarności na festyn rodzinny w sierpniu w Gdańsku z okazji 35-lecia "S". Do spotkania Dudy i Wałęsy doszło w biurze b. prezydenta w Europejskim Centrum Solidarności.

Jak poinformował rzecznik prasowy „Solidarności” Marek Lewandowski, lider związku zaprosił Wałęsę na festyn rodzinny „Solidarność pokoleń” organizowany z okazji 35-lecia powstania NSZZ „Solidarność”, który obędzie się 29 sierpnia na terenach postoczniowych. Dodał, że rozmawiano również o bieżącej sytuacji w kraju oraz bliższej współpracy pomiędzy związkiem i jej pierwszym przewodniczącym.

- Pan przewodniczący Duda jak i ja uważamy, że należałoby oczyścić atmosferę i podjąć lepszą współpracę między nami - powiedział Wałęsa po spotkaniu; dodając, że będzie obecny na sierpniowym pikniku.

Przyznał, że piątkowe spotkanie z Dudą można określić jako „nowe otwarcie” w relacjach ze związkiem. - Będę pomagał Solidarności w tej logice, o której mówię: aby nie burzyło, lecz budowało -  zapewnił.

Pytany, jak wyobraża sobie teraz kontakty z "S" odpowiedział: „Dysponuję jeszcze jakimiś możliwościami, znajomościami i znajomością rzeczy, jako takiej i to razem może coś więcej dawać w efekcie.”

- Jednocześnie kapitalizm już na tyle okrzepł, że można trochę więcej żądać. Ja zobowiązałem się swego czasu, że będę zmieniał system z komunistycznego na kapitalistyczny. Kapitalizm musiał urosnąć, więc chroniłem go jakiś czas, tę budowę. Hamowałem więc zapędy moich kolegów. Teraz nadszedł już czas, kapitalizm jest na tyle silny, że można więcej od niego wymagać i trzeba przystąpić do porządkowania - podkreślił Wałęsa.

PAP/mmil

[Fot. wPolityce.pl/tvn24.pl]


Słowa kluczowe:

Lech Wałęsa

,

Piotr Duda

Warto poczytać

 1. mid-17325117 25.03.2017

  Marsz opozycji: „Kocham Cię, Europo!"

  „Nie damy odebrać sobie szans unijnych, europejskich. Nie damy wyprowadzić Polski z projektu, który jest gwarancją naszego bezpieczeństwa, rozwoju i postępu cywilizacyjnego”.

 2. mid-17325112 25.03.2017

  Protest frankowiczów w Warszawie

  "Ze wszystkich stron sceny politycznej odczuwamy blokadę" - mówił Andrzej Zalewski z Ruchu Obywatelskiego Frankowcy PL.

 3. mid-17325032 25.03.2017

  Rafalska: Rodzina w centrum

  "Rodzina energią dla Polski": To hasło chyba najlepiej oddaje cel, który przyświeca działaniom rządu - powiedziała szefowa MRPiPS.

 4. po-stefekk 25.03.2017

  PO: Rolą Platformy Obywatelskiej jest przygotowanie obrony polskiego samorządu

  Zdaniem PO zapowiadane przez PiS zmiany prawa zmierzają do ponownej centralizacji państwa.

 5. policjawPolitycepl 25.03.2017

  CBŚP rozbiło gang, który wyłudzał VAT

  Pięcioosobową grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniem VAT rozbili funkcjonariusze CBŚP z Bielska-Białej.

 6. mid-17324205 25.03.2017

  Rodzina jednym z ważniejszych elementów życia

  - Rodzina staje się jednym z ważniejszych elementów życia społecznego - powiedział Jacek Sapa.

 7. mid-17324078 24.03.2017

  HGW o zawiadomieniu CBA ws. reprywatyzacji

  CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu korupcji i niedopełnienia obowiązków przez urzędników stołecznego ratusza przy reprywatyzacji działek m.in. w obrębie Placu Defilad.

 8. mid-17323115 24.03.2017

  Petru: Raczej zagłosujemy za odwołaniem Szydło

  „Wiemy dobrze, że gdyby to miałoby być prawdziwe konstruktywne wotum nieufności, to wszystkie partie musiałby się spotkać, ustalić wspólnego kandydata”.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook