Jedynie prawda jest ciekawa


Walczyli z zakazami, dziś walczą z „kibolami”

21.11.2011

Politycy Platformy Obywatelskiej od miesięcy w mediach walczą z kibolami. Czynią to jednak w sposób zły, często wykazując się hipokryzją. Wrzucają do jednego worka kibiców i chuliganów, sami głosują za sprzedażą alkoholu na stadionach. Od dawna również obarczają winą za przestępstwa stadionowe PiS. Tymczasem portal Blogpress przypomina, że politycy PO do niedawna wspierali tych, z których obecnie robią przestępców.

Piotr Staruchowicz stał się wrogiem numer jeden dla propagandy PO. Policja zatrzymała go w czasie obchodów rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, mobilizując do tego wielkie siły. Mężczyzna został obarczony przestępstwami stadionowymi i stał się kwintesencją stadionowego zła. Gdy w więzieniu odwiedził go Zbigniew Romaszewski, pytano dlaczego PiS wspiera przestępców. Gdy Beata Kempa poręczyła za niego, tłumaczono, że jej partia uwalnia chuliganów. W czasie swojego expose premier Donald Tusk winą za zamieszki z 11 listopada obarczył PiS i ich popieranie kiboli.

Jak się jednak okazuje, politycy PO jeszcze do niedawna sami chętnie występowali w obronie Staruchowicza. To podpisy polityków Platformy znajdują się pod listem do Legii Warszawa, w którym apeluje się do władzy klubu o uchylenie m.in. „Staruchowi” zakazu klubowego. Zrobili to przed 7 sierpnia 2010 roku, gdy na przebudowanym stadionie miał się rozgrywać mecz inaugurujący. Politycy PO wystosowali do klubu apel, w którym proszą o zniesienie zakazów klubowych przez meczem. Pod listem podpisali się Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Halicki, Ewa Malinowska-Grupińska, Marcin Kierwiński i Piotr Kalbarczyk. Wszyscy są działaczami PO. Jak tłumaczą obecnie, chcieli, by otwarcie stadionu było świętem wszystkim miłośników piłki nożnej. Na ich wniosek, rzeczywiście klub cofnął decyzję o zakazach stadionowych.

Portal Blogpress przypomina, że to nie była jednorazowa prośba, jaką obóz władzy wystosował ws. zakazów dla kibiców. Podobne pismo napisała policja przed meczem w Bydgoszczy, który stał się pretekstem do rozpętania wojny z kibolami. Podczas spotkania doszło do walki chuliganów z policją. Na meczu tym był obecny Piotr Staruchowicz, mimo iż miał orzeczony zakaz stadionowy. Jednak wstawiła się za nim policja, która w liście do PZPN tłumaczy, że zakaz „Starucha” dotyczy tylko spotkań Ekstraklasy, a nie meczu o Puchar Polski. Policja zaapelowała o umożliwienie Staruchowiczowi wejście na stadion. I PZPN przychylił się do prośby policji. Choć „Staruchowi” nie udowodniono żadnych przestępstw podczas tego meczu, jego historia dowodzi, jak ułomny jest system zakazów stadionowych w Polsce. Ułomność tę zwiększają także działania polskiej policji.

Jak widać politycy PO oraz kontrolowana przez nich policja szybko zmieniła zdanie o kibicach i walce z chuligaństwem. Dziś piętnuje każdą próbę rozgraniczania między kibicami a chuliganami, a sama popiera zgodę na sprzedawania piwa podczas meczy piłkarskich. Dziś krzyczy, że trzeba twardo rozprawić się z chuliganami stadionowymi, a niedawno sama apelowała o amnestię dla tych, którzy dopuścili się nieprawidłowości. Ta diametralna zmiana dokonała się w ludziach władzy w chwili, gdy kibice piłkarscy zaczęli krytykować i ujawniać manipulacje hołubionej przez PO „Gazety Wyborczej”. Premier zdaje się wściekł. To w końcu, jak sam mówił, jego gazeta.

Stanisław Żaryn

[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. morawieckimay18032018 18.03.2018

  Morawiecki rozmawiał z May na temat Rosji. „Reakcja musi być zdecydowana”

  Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w niedzielę z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, która chciała skonsultować dalsze postępowanie wobec Rosji

 2. 1270merkelina 18.03.2018

  W poniedziałek w Warszawie wizyta kanclerz Niemiec

  Współpraca dwustronna, przyszłość UE po Brexicie, unijny budżet, bezpieczeństwo energetyczne i kryzys migracyjny

 3. 1270manifestacja 17.03.2018

  W największych miastach odbyły się demonstracje przeciwko rasizmowi

  Nie chcemy w Polsce zwolenników brunatnych poglądów i rasizmu; nie ma tutaj miejsca na faszyzm - mówili przedstawiciele koalicji Zjednoczeni Przeciwko Rasizmowi. W sobotę w największych miastach kraju odbyły się demonstracje w związku ze Światowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową.

 4. 1270zziobro 17.03.2018

  Ziobro: musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce

  Musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce - oświadczył w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zapowiadając projekt zmian w przepisach dot. usuwania sędziów z zawodu. Dodał, że powstał już zespół roboczy, który pracuje nad nowelizacją.

 5. 1270wstyd 17.03.2018

  "Konwój Wstydu" jeździ po Polsce - PO apeluje do polityków PiS

  W ramach akcji "Konwój Wstydu", zorganizowanej przez Platformę Obywatelską, po Polsce jeżdżą billboardy z wizerunkami polityków PiS oraz kwotami ich jednorazowych nagród. W sobotę politycy PO w różnych miastach apelowali do polityków PiS o oddanie pieniędzy podatników.

 6. Anders17032018 17.03.2018

  Anders zapowiada: oddam premię

  Oddam premię, którą otrzymałam w styczniu - zapowiedziała w sobotę w radiu RMF FM senator, sekretarz stanu w kancelarii premiera Anna Maria Anders. Oceniła, że jeżeli kogoś chce się wynagrodzić za działanie, to się powinno mu podwyższyć pensję

 7. MajewskiBaranPozniak 17.03.2018

  Gdańsk będzie wspierał... zmianę płci? "Musimy się temu stanowczo sprzeciwić"

  Refundacja przez miasto operacji zmiany płci, czy stworzenie tymczasowych dokumentów dla osób przechodzących taką operację - takie rekomendacje w Modelu na rzecz Równego Traktowania wzbudziły protesty środowisk związanych z Koalicją dla Gdańska

 8. Duda16032018 16.03.2018

  Kontrowersyjne słowa Prezydenta. Co miał na myśli mówiąc o "niemieckim uznaniu"?

  Szef MSZ Niemiec Heiko Maas wyraził uznanie za moją interwencję w proces legislacyjny ustaw dot. wymiaru sprawiedliwości; przekazałem mu, że jestem ostatnią osobą, która chciałaby ograniczenia niezawisłości sędziowskiej - powiedział prezydent Andrzej Duda portalowi 300polityka.pl

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook