Jedynie prawda jest ciekawa

W Sopocie utonęła 3-letnia dziewczynka

15.11.2011

Strażacy wyłowili we wtorek przy molo w Sopocie ciało 3-letniej dziewczynki. Nieopodal tego miejsca policja znalazła wyziębioną matkę dziecka; kobieta była w szoku. Okoliczności zdarzenia wciąż nie są znane.

Kobieta, w chwili gdy dotarła do niej policja, była w wodzie i kurczowo trzymała się drabinki przy pomoście. Szefowa Prokuratury Rejonowej w Sopocie, Barbara Skibicka potwierdziła PAP, że jest ona matką dziewczynki.

34-letnią mieszkankę Gdańska, ze względu na jej stan zdrowia, prokuratura przesłuchała dopiero po południu. Do tego czasu nie było wiadomo, czy kobieta jest spokrewniona z dzieckiem.

Rzeczniczka policji w Sopocie, st. sierż. Karina Kamińska powiedziała PAP, że śledczy nie wykluczają, że do tragedii mogło dojść w wyniku przestępstwa. Zastrzegła jednak, że pod uwagę brany jest także nieszczęśliwy wypadek.

Został już przesłuchany ojciec dziecka. Zabezpieczone zostały także nagrania z monitoringu m.in. z rejonu molo i przystani jachtowej. Prokurator Skibicka poinformowała, że w środę zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dziecka.

O pływającym w wodzie ciele dziecka poinformował policję we wtorek rano spacerowicz. Ciało dziewczynki wyłowili strażacy. Lekarz stwierdził zgon.

PAP
Fot. sxc.hu
CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook