Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

W połowie przeprawy nie zmienia się koni

04.01.2012

Adam Rogacki z PiS podkreślił, że sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych powinna spotkać się w najbliższym czasie z ministrem Cichockim i uzyskać od niego informacje na temat zmian w resorcie. "Będziemy chcieli spotkać się z panem ministrem i wysłuchać zdania nowo powołanych osób na temat przygotowań Polski do Euro 2012" - powiedział.

Rogacki krytykuje odwołanie Rapackiego [na zdj.], który odpowiadał m.in. za zabezpieczenie Euro 2012. W połowie przeprawy nie zmienia się koni. Dymisja rodzi obawy i pytania, czy akurat w tym zakresie było wszystko w porządku, czy były jakieś uchybienia w przygotowaniach np. w funkcjonowaniu numeru 112 - podkreślił.

Mało przychylnie do decyzji ws. zmian kadrowych w MSW odniósł się wiceszef sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Mirosław Pawlak (PSL). Przypomniał, że Rapacki był szefem Komitetu ds. Bezpieczeństwa na Euro 2012. Według mnie dymisja powinna nastąpić już po turnieju - mówił.

Jednocześnie ocenił, że szef MSW wprowadza po prostu nową filozofię działania resortu. Wyraził nadzieję, że Cichocki przedstawi swoje plany komisji sejmowej. Odnosząc się do zmiany na stanowisku komendanta głównego policji powiedział, że jest to konsekwencja dymisji Rapackiego.

We wtorek premier Donald Tusk odwołał wiceszefa MSW Adama Rapackiego. Szef MSW Jacek Cichocki poinformował w środę, że nowym wiceministrem spraw wewnętrznych odpowiedzialnym za policję będzie Michał Deskur; Roman Dmowski - wiceministrem, któremu będzie podlegać m.in. Departament Rejestrów Państwowych oraz Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności (PESEL). Marek Działoszyński zastąpił natomiast Andrzeja Matejuka na stanowisku komendanta głównego policji.

PAP

[fot.PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook