Jedynie prawda jest ciekawa


W połowie przeprawy nie zmienia się koni

04.01.2012

Adam Rogacki z PiS podkreślił, że sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych powinna spotkać się w najbliższym czasie z ministrem Cichockim i uzyskać od niego informacje na temat zmian w resorcie. "Będziemy chcieli spotkać się z panem ministrem i wysłuchać zdania nowo powołanych osób na temat przygotowań Polski do Euro 2012" - powiedział.

Rogacki krytykuje odwołanie Rapackiego [na zdj.], który odpowiadał m.in. za zabezpieczenie Euro 2012. W połowie przeprawy nie zmienia się koni. Dymisja rodzi obawy i pytania, czy akurat w tym zakresie było wszystko w porządku, czy były jakieś uchybienia w przygotowaniach np. w funkcjonowaniu numeru 112 - podkreślił.

Mało przychylnie do decyzji ws. zmian kadrowych w MSW odniósł się wiceszef sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Mirosław Pawlak (PSL). Przypomniał, że Rapacki był szefem Komitetu ds. Bezpieczeństwa na Euro 2012. Według mnie dymisja powinna nastąpić już po turnieju - mówił.

Jednocześnie ocenił, że szef MSW wprowadza po prostu nową filozofię działania resortu. Wyraził nadzieję, że Cichocki przedstawi swoje plany komisji sejmowej. Odnosząc się do zmiany na stanowisku komendanta głównego policji powiedział, że jest to konsekwencja dymisji Rapackiego.

We wtorek premier Donald Tusk odwołał wiceszefa MSW Adama Rapackiego. Szef MSW Jacek Cichocki poinformował w środę, że nowym wiceministrem spraw wewnętrznych odpowiedzialnym za policję będzie Michał Deskur; Roman Dmowski - wiceministrem, któremu będzie podlegać m.in. Departament Rejestrów Państwowych oraz Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności (PESEL). Marek Działoszyński zastąpił natomiast Andrzeja Matejuka na stanowisku komendanta głównego policji.

PAP

[fot.PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook