Jedynie prawda jest ciekawa


W Krakowie odbył się V Marsz dla Życia i Rodziny

21.05.2017

Hasło tegorocznego marszu brzmi: "Czas na rodzinę!".

- Kilkaset osób wyruszyło w niedzielę przed południem z placu Matejki w Krakowie w V Marszu dla Życia i Rodziny. Uczestnicy marszu przeszli ulicami Krakowa do Parku im. Jordana, gdzie zaplanowano piknik rodzinny. Hasło tegorocznego marszu brzmi: "Czas na rodzinę!".

"To jest piąty marsz dla życia i rodziny w Krakowie, podobne odbywają się w całej Polsce. Najstarszy jest warszawski - dwunasty, który przejdzie 11 czerwca. Łącznie w Polsce przejdzie ich około 140" - powiedział PAP Piotr Kucharski z komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie.

Jego zdaniem marsz wpisał się już w pejzaż Krakowa. "Kraków dobrze odbiera nasze marsze; jest to marsz ludzi, którym bliskie są wartości związane z życiem, rodziną, ochroną życia; jest to święto rodzin krakowskich. Kończymy je piknikiem rodzinnym w parku im. Jordana, gdzie jest zawsze dużo atrakcji dla dzieci" - powiedział Kucharski.

Jak poinformował, w marszach i piknikach uczestniczy zawsze kilka tysięcy osób. Jego zdaniem także i w tym roku uczestnicy dopiszą, chociaż chłodna pogoda mogła niektórych zniechęcić do przybycia na start. "Jesteście trochę smutni i zziębnięci. Za chwilę będziemy dawać świadectwo. Uważajcie, żeby to nie była zła nowina" - mówił do uczestników marszu.

W marszu szły rodziny z małymi dziećmi, młodzież i osoby dorosłe. Dla chętnych organizatorzy przygotowali koszulki z kolorowym napisem "Marsz dla Życia i Rodziny".

Na czele marszu szła orkiestra dudziarzy Częstochowa Pipes & Drums. "Od kilku lat przyjeżdżamy do Krakowa na Marsz dla Życia i Rodziny, od co najmniej dziesięciu uczestniczymy w marszu w Warszawie. W tym roku też tam będziemy" - powiedział PAP założyciel zespołu Tomek Ujma. Organizatorzy przygotowali kilka samochodów z nagłośnieniem.

Uczestnicy marszu nieśli kolorowe baloniki, biało-czerwone flagi i transparenty z napisami. Można była przeczytać na nich m.in. "Prawo do narodzin dla każdego dziecka", "Małżeństwo tylko między kobietą i mężczyzną", "Prawo do narodzin dla każdego dziecka", "Stop Gender".

Podczas pikniku rodzinnego w Parku im. Henryka Jordana przewidziano m.in. koncert Joszko Brody z dziećmi pt. "Dzieci z Brodą", występ orkiestry dudziarzy, a także złożenie świadectw przez osoby zaangażowane m.in. w ruch pro-life i zajmujące się opieką nad dziećmi i młodzieżą.

"Trudno mi mówić o swoich poglądach, ale jestem po prostu za rodziną, za wspieraniem tej rodziny, bo rodzina służy społeczeństwu i w ten sposób budujemy wspólnotę i budujemy Polskę" – powiedział dziennikarzom starszy uczestnik marszu.

[fot. youtube.com]

ems/PAP

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook