Jedynie prawda jest ciekawa


W końcu się doigrali! Wydawca Wyborczej i Wojciech Czuchnowski muszą przeprosić PiS

26.03.2018
czuchnowski26032018
W końcu się doigrali! Wydawca Wyborczej i Wojciech Czuchnowski muszą przeprosić PiS

Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Wojciech Czuchnowski i Agora muszą przeprosić Prawo i Sprawiedliwość za jeden z artykułów redaktora „Gazety Wyborczej”.

Jak przypomina serwis wirtualnemedia.pl, proces dotyczył tekstu redaktora Czuchnowskiego z listopada 2015 roku. To wówczas, komentując ułaskawienia Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę, dziennikarz Gazety napisał: „Tak nie działa państwo demokratyczne. Tak działa państwo mafijne”.

To właśnie za te słowa i za to porównanie Czuchnowski będzie teraz musiał przeprosić.

Prawo i Sprawiedliwość domagało się usunięcia tekstu z sieci, przeprosin na pierwszej stronie GW i w serwisie Wyborcza.pl. Kancelaria reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość chciała też przesłania tekstu z przeprosinami listownie, do siedziby partii.

W pierwszej instancji Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew i uznał, że stwierdzenie o państwie mafijnym „mieści się w ramach swobody wypowiedzi”. Według sędziego, który wówczas orzekał w tej sprawie, oceny redaktora Czuchnowskiego miały uzasadnienie w faktach. PiS odwołał się od tej decyzji, a Sąd Apelacyjny zmienił wyrok, nakazując Wojciechowi Czuchnowskiemu i wydawcy „Gazety Wyborczej” publikację przeprosin wobec PiS w „GW” i na portalu Wyborcza.pl.

Tekst i szczegółowe informacje dotyczące formy przeprosin opublikował na Twitterze Krzysztof Sobolewski, przewodniczący komitetu wykonawczego PiS.

Warto poczytać

 1. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 2. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

 3. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 4. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 5. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 6. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 7. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 8. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook