Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Armia: redukcje, likwidacje, zwolnienia

24.02.2012

Premier Donald tusk spotkał się dziś z ministrami oświaty i obrony. Po spotkaniach zoragnizowano konferencję prasową, na której Tusk, informował o efektach obu rozmów. Efektem dyskusji z ministrem Siemoniakiem jest m. in. decyzja o likwidacji projektu budowy korwety "Gawron".

- Głównym zadaniem resortu obrony jest racjonalizacja wydatków - poinformował premier. - Tak, aby pieniądze, które trafiają do wojska, a  które się nie zmniejszają, dały większą wydajność, a więc większą obronność. Dużo pieniędzy idzie bowiem na rzeczy, które z obronnością mają niewiele wspólnego, więc zamykamy bezsensowny projekt korwety "Gawron".

Tusk uznał, że choć w Marynarce Wojennej i w Stoczni MW ta decyzja budzi opór, "utrzymywanie tego wydatku nawet na poziomie konserwacji, nie ma sensu." Jego zdaniem nie ma potrzeby budowy tak dużej jednostki i utrzymywania tego typu okrętów bojowych na Bałtyku. Zapadły też decyzje, że nie będą remontowane fregaty i okręty rakietowe. Ministerstwa Obrony i Skarbu wspólnie przygotowują plan dla Stoczni Marynarki Wojennej. na razie nie znane są szczegóły tych prac.

Kolejny pomysł na redukcję kosztów to likwidacja etatów kapelanów wojskowych. Z obecnej liczby wszystkich duchownych pracujących w armii, do końca roku ma odejść połowa.

Z kolei minister Tomasz Siemoniak poinformował, że resort pracuje nad "konsolidacją dowodzenia" na szczeblu centralnym. Ma to przynieśc kolejne oszczędności i podnieśc jakość dowodzenia.

AT
[fot. mw.mil.pl/DZH]

Warto poczytać

 1. beatapap 26.10.2016

  Beata Szydło na posterunku

  Symboliczne przekazanie kluczy do sześciu posterunków policji, to bardzo ważny dzień dla mieszkańców Wielkopolski -– powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia jednego z wielkopolskich posterunków w Godzieszach Wielkich.

 2. police-378255960720 26.10.2016

  Zatrzymano osobę prowadzącą Dom Schronienia w Zgierzu

  Łódzka policja - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi - zatrzymała w środę rano Marka N., który prowadził Dom Schronienia w Zgierzu. Ostatnio zmarło pięć osób, które wcześniej przebywały w tej placówce, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali.

 3. mid-16a25131 25.10.2016

  Szydło zapowiada program dla niepełnosprawnych

  Do końca roku zostanie przyjęty kompleksowy program dla niepełnosprawnych, w najbliższych dniach zaprezentowana zostanie pierwsza ustawa tego dotycząca - zadeklarowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

 4. komorowski-ste 25.10.2016

  Komorowski: PiS ściga wrogów politycznych

  Były prezydent ocenia sytuację w rok po wyborach parlamentarnych.

 5. a7ee927633f2492cbe9bc3f5465d3f0b 25.10.2016

  Kukiz’15: Rządy PiS to drobna zmiana

  Rządy PiS, to nie jest dobra zmiana, ale drobna zmiana, to rządy kontynuacji - ocenili we wtorek posłowie Kukiz'15.

 6. st-st-st 25.10.2016

  Będą zarzuty dla kobiety z "czarnego protestu"

  Zarzuty mają dotyczyć naruszenia nietykalności i znieważenia policjanta" - powiedział PAP we wtorek oficer prasowy śródmiejskiej policji Robert Szumiata

 7. nood-st 25.10.2016

  Nowoczesna tendencyjnie o roku rządów PiS

  We wtorek mija rok od wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych.

 8. eu-12324301920 25.10.2016

  Rząd odpowie na zalecenia KE

  Będzie pisemna odpowiedź rządu w sprawie zaleceń Komisji Europejskiej dotyczących ochrony praworządności - zapowiedział we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Facebook