Jedynie prawda jest ciekawa


Armia: redukcje, likwidacje, zwolnienia

24.02.2012

Premier Donald tusk spotkał się dziś z ministrami oświaty i obrony. Po spotkaniach zoragnizowano konferencję prasową, na której Tusk, informował o efektach obu rozmów. Efektem dyskusji z ministrem Siemoniakiem jest m. in. decyzja o likwidacji projektu budowy korwety "Gawron".

- Głównym zadaniem resortu obrony jest racjonalizacja wydatków - poinformował premier. - Tak, aby pieniądze, które trafiają do wojska, a  które się nie zmniejszają, dały większą wydajność, a więc większą obronność. Dużo pieniędzy idzie bowiem na rzeczy, które z obronnością mają niewiele wspólnego, więc zamykamy bezsensowny projekt korwety "Gawron".

Tusk uznał, że choć w Marynarce Wojennej i w Stoczni MW ta decyzja budzi opór, "utrzymywanie tego wydatku nawet na poziomie konserwacji, nie ma sensu." Jego zdaniem nie ma potrzeby budowy tak dużej jednostki i utrzymywania tego typu okrętów bojowych na Bałtyku. Zapadły też decyzje, że nie będą remontowane fregaty i okręty rakietowe. Ministerstwa Obrony i Skarbu wspólnie przygotowują plan dla Stoczni Marynarki Wojennej. na razie nie znane są szczegóły tych prac.

Kolejny pomysł na redukcję kosztów to likwidacja etatów kapelanów wojskowych. Z obecnej liczby wszystkich duchownych pracujących w armii, do końca roku ma odejść połowa.

Z kolei minister Tomasz Siemoniak poinformował, że resort pracuje nad "konsolidacją dowodzenia" na szczeblu centralnym. Ma to przynieśc kolejne oszczędności i podnieśc jakość dowodzenia.

AT
[fot. mw.mil.pl/DZH]

Warto poczytać

 1. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 2. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 3. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 4. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 5. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 6. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 7. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

 8. 1270jakikodeksiaki 19.04.2018

  Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

  To już ponoć pewne. Kandydatem PiS na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook