Jedynie prawda jest ciekawa


Verhofstadt będzie pozwany za skandaliczne słowa o "tysiącach faszystów"!

16.11.2017
Bawerpozew
Verhofstadt będzie pozwany za skandaliczne słowa o "tysiącach faszystów"!

Polacy zamierzają zastosować środki prawne przeciwko byłemu premierowi Belgii po jego skandalicznych słowach w Parlamencie Europejskim.

Oburzenie wśród Polaków wywołały słowa Verhofstadt'a, który podczas debaty nad rezolucją w Parlamencie Europejskim określił uczestników Marszu Niepodległości mianem "faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy".

Podjęcie kroków prawnych przeciwko belgijskiemu politykowi zapowiedział dziś wiceprezes Instytutu Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris mecenas Jerzy Kwaśniewski. Będzie on reprezentował dr Bawera Aondoo-Akaa, który brał udział w marszu. Pozew ze strony dra Bawera, urodzonego w Krakowie czarnoskórego, niepełnosprawnego teologa, sam w sobie zadaje kłam forsowanej przez Verhofstadt'a tezie o "marszu faszystów". Bawer jest stałym uczestnikiem Marszów Niepodległości. Podkreśla, że kocha Polskę i czuje się Polakiem. 

- (...) Jestem polskim patriotą. Polska to moja ojczyzna. Nawet ją trochę personifikuje jak Adam Mickiewicz w „Dziadach”. Trzecia i czwarta część „Dziadów” wywarła na mnie ogromny wpływ. Polskość rozpatruję w różnych aspektach. Przede wszystkim jako przestrzeń fizykalną. Polskość to dla mnie Bałtyk, Gdynia, Hel, Westerplatte, nasza stolica Warszawa, Kraków, to duchowa stolica, Jasna Góra i Czarna Madonna, matka wszystkich Polaków. Polskość to również wymiar duchowy znany nam z dzieł Adama Mickiewicza, o którym już wspomniałem, a także z twórczości Henryka Sienkiewicza - mówił w niedawnym wywiadzie w serwisie wPolityce.pl.

Do podjęcia kroków prawnych przeciwko byłemu premierowi Belgii wezwał również Jarosław Iwaszkiewicz. - Pozew zbiorowy to jedyna droga, żeby go czegoś nauczyć - napisał na Twitterze europoseł partii Wolność.

Proces zapowiedział również prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. 

 

kh/Fot: PAP/EPA/Twitter

Warto poczytać

 1. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 2. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 3. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 4. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 5. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 6. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook