Jedynie prawda jest ciekawa


Verhofstadt będzie pozwany za skandaliczne słowa o "tysiącach faszystów"!

16.11.2017
Bawerpozew
Verhofstadt będzie pozwany za skandaliczne słowa o "tysiącach faszystów"!

Polacy zamierzają zastosować środki prawne przeciwko byłemu premierowi Belgii po jego skandalicznych słowach w Parlamencie Europejskim.

Oburzenie wśród Polaków wywołały słowa Verhofstadt'a, który podczas debaty nad rezolucją w Parlamencie Europejskim określił uczestników Marszu Niepodległości mianem "faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy".

Podjęcie kroków prawnych przeciwko belgijskiemu politykowi zapowiedział dziś wiceprezes Instytutu Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris mecenas Jerzy Kwaśniewski. Będzie on reprezentował dr Bawera Aondoo-Akaa, który brał udział w marszu. Pozew ze strony dra Bawera, urodzonego w Krakowie czarnoskórego, niepełnosprawnego teologa, sam w sobie zadaje kłam forsowanej przez Verhofstadt'a tezie o "marszu faszystów". Bawer jest stałym uczestnikiem Marszów Niepodległości. Podkreśla, że kocha Polskę i czuje się Polakiem. 

- (...) Jestem polskim patriotą. Polska to moja ojczyzna. Nawet ją trochę personifikuje jak Adam Mickiewicz w „Dziadach”. Trzecia i czwarta część „Dziadów” wywarła na mnie ogromny wpływ. Polskość rozpatruję w różnych aspektach. Przede wszystkim jako przestrzeń fizykalną. Polskość to dla mnie Bałtyk, Gdynia, Hel, Westerplatte, nasza stolica Warszawa, Kraków, to duchowa stolica, Jasna Góra i Czarna Madonna, matka wszystkich Polaków. Polskość to również wymiar duchowy znany nam z dzieł Adama Mickiewicza, o którym już wspomniałem, a także z twórczości Henryka Sienkiewicza - mówił w niedawnym wywiadzie w serwisie wPolityce.pl.

Do podjęcia kroków prawnych przeciwko byłemu premierowi Belgii wezwał również Jarosław Iwaszkiewicz. - Pozew zbiorowy to jedyna droga, żeby go czegoś nauczyć - napisał na Twitterze europoseł partii Wolność.

Proces zapowiedział również prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. 

 

kh/Fot: PAP/EPA/Twitter

Warto poczytać

 1. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 2. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 3. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 4. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 5. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 6. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 7. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 8. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook