Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Uzdrowienie za wstawiennictwem prymasa

27.10.2011

Prymas Wyszyński może trafić na ołtarze dzięki uzdrowieniu kobiety chorej na nowotwór - podaje „Nasz Dziennik”. Do metropolity warszawskiego napłynęła dokumentacja o cudownym uzdrowieniu, o które modliła się za wstawiennictwem Kardynała Wyszyńskiego.

Od czasu cudownego wyleczenia minęło dwadzieścia lat, więc może być ono brane pod uwagę w procesie beatyfikacyjnym, ponieważ spełnia wymóg minimum 10-letniej karencji. Ojciec prof. Zbigniew Suchecki, postulator w procesie beatyfikacyjnym prymasa, powiedział gazecie, że trwają wstępne konsultacje, których celem jest wykluczenie medycznych przyczyn uzdrowienia. W tej chwili przygotowywana jest ekspertyza biegłych lekarzy, ekspertów od chorób nowotworowych. Od ich opinii zależy, czy powołany zostanie trybunał w sprawie procesu o cud za wstawiennictwem Kardynała Wyszyńskiego. Jeśli opinia lekarzy będzie pozytywna, to Sługa Boży ks. Kardynał Stefan Wyszyński może zostać ogłoszony błogosławionym.

Jak tylko zmarł Prymas Wyszyński, wielu z nas nie miało wątpliwości, że odszedł człowiek święty - komentuje dla Stefczyk.info proboszcz Archikatedry Warszawskiej, ksiądz Bogdan Bartołd. Dawał świadectwo wiary i miłości Boga. Sprawy ludzi i poszczególnych osób zawsze były mu bardzo drogie. Jego nieustanna modlitwa i upominanie się o prześladowanych i najbiedniejszych może być dla nas przykładem. W przekonaniu ludzkim było to, że mamy jeszcze jednego orędownika w Niebie – tłumaczy duchowny.

Ksiądz Bartołd przypomina, że od lat w warszawskiej Archikatedrze trwają modlitwy o dar beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego. Ilekroć wchodzę do Archikatedry zawsze przy kaplicy, w której są złożone szczątki Prymasa, są ludzie zapalający znicze, są ludzie modlący się. To znaczy, że w ludziach jest wiara, że ten człowiek może się za nami wstawiać u Boga. Nie zdziwiło mnie to, raczej bardzo się ucieszyłem, że jest złożona dokumentacja uzdrowienia za przyczyną Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaznacza.

W Archikatedrze wydawana jest książeczka, która jest świadectwem wstawiennictwa Prymasa Wyszyńskiego. Wielu ludzi umieszcza tam swoje świadectwa. Są także liczne uzdrowienia. Myślę, że te świadectwa jak najbardziej mogą się przyczynić do procesu beatyfikacyjnego – kończy ksiądz Bogdan Bartołd.

MK

[fot PAP/CAF-ARCHIWUM/AW]

Warto poczytać

 1. mid-17323028-1 23.03.2017

  Szydło: Nie będzie UE bez zasad

  „Czy jesteśmy gotowi, by podejmować odważne decyzje o przyszłości Europy?”

 2. mid-17323015 23.03.2017

  Szef MON odpowiada na zarzuty opozycji

  16 tys. osób zapisało się do Wojsk Obrony Terytorialnej - poinformował w czwartek w Sejmie minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. Tłumaczył też, że odejścia wojskowych z armii były w pewniej mierze związane z kwestiami lustracyjnymi.

 3. mid-17321024 23.03.2017

  Premier: Nie ma mowy o rekonstrukcji rządu

  Nie ma w tej chwili absolutnie mowy na temat jakiejkolwiek rekonstrukcji rządu - zadeklarowała w czwartek w TVN24 premier Beata Szydło. Premier dodała również, że czeka na zapowiadany przez PO wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec jej rządu.

 4. mid-17323014 23.03.2017

  Zieliński: W Polsce nie ma zagrożenia terrorystycznego

  - Polska policja jest w kontakcie z brytyjską; ostatnio zwiększamy liczbę oficerów łącznikowych w Wielkiej Brytanii - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

 5. warsaw-8821121280 22.03.2017

  Spotkanie Duda-Macierewicz 31 marca

  "22 marca br. szef BBN minister Paweł Soloch w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaprosił na spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”.

 6. mid-17322021 22.03.2017

  Była prezes UOKiK przed komisją ds. Amber Gold

  Przykro mi, że klienci Amber Gold zostali poszkodowani, ale nie czuję się winna, bo w oparciu o ówczesną wiedzę i instrumenty, jakimi dysponowaliśmy, zrobiliśmy to, co uważaliśmy, że możemy zrobić - mówiła b. prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel w środę przed komisją śledczą.

 7. mid-17321059 22.03.2017

  Prezydent: Ważna rola demokracji lokalnej

  „Decentralizacja państwa, przekazanie części władzy publicznej „w dół”, w ręce samorządowych wspólnot, stanowi jeden z istotniejszych elementów polskich przemian”.

 8. mid-17322030 22.03.2017

  IPN wznowił pracę na Cmentarzu Rakowickim

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie specjaliści z IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych prowadzą w środę oględziny szczątków odnalezionych przez badaczy z Fundacji Niezłomni. Dopiero po dalszych badaniach będzie wiadomo, czy udało się odnaleźć miejsce pochówku żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook