Jedynie prawda jest ciekawa


Uzdrowienie za wstawiennictwem prymasa

27.10.2011

Prymas Wyszyński może trafić na ołtarze dzięki uzdrowieniu kobiety chorej na nowotwór - podaje „Nasz Dziennik”. Do metropolity warszawskiego napłynęła dokumentacja o cudownym uzdrowieniu, o które modliła się za wstawiennictwem Kardynała Wyszyńskiego.

Od czasu cudownego wyleczenia minęło dwadzieścia lat, więc może być ono brane pod uwagę w procesie beatyfikacyjnym, ponieważ spełnia wymóg minimum 10-letniej karencji. Ojciec prof. Zbigniew Suchecki, postulator w procesie beatyfikacyjnym prymasa, powiedział gazecie, że trwają wstępne konsultacje, których celem jest wykluczenie medycznych przyczyn uzdrowienia. W tej chwili przygotowywana jest ekspertyza biegłych lekarzy, ekspertów od chorób nowotworowych. Od ich opinii zależy, czy powołany zostanie trybunał w sprawie procesu o cud za wstawiennictwem Kardynała Wyszyńskiego. Jeśli opinia lekarzy będzie pozytywna, to Sługa Boży ks. Kardynał Stefan Wyszyński może zostać ogłoszony błogosławionym.

Jak tylko zmarł Prymas Wyszyński, wielu z nas nie miało wątpliwości, że odszedł człowiek święty - komentuje dla Stefczyk.info proboszcz Archikatedry Warszawskiej, ksiądz Bogdan Bartołd. Dawał świadectwo wiary i miłości Boga. Sprawy ludzi i poszczególnych osób zawsze były mu bardzo drogie. Jego nieustanna modlitwa i upominanie się o prześladowanych i najbiedniejszych może być dla nas przykładem. W przekonaniu ludzkim było to, że mamy jeszcze jednego orędownika w Niebie – tłumaczy duchowny.

Ksiądz Bartołd przypomina, że od lat w warszawskiej Archikatedrze trwają modlitwy o dar beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego. Ilekroć wchodzę do Archikatedry zawsze przy kaplicy, w której są złożone szczątki Prymasa, są ludzie zapalający znicze, są ludzie modlący się. To znaczy, że w ludziach jest wiara, że ten człowiek może się za nami wstawiać u Boga. Nie zdziwiło mnie to, raczej bardzo się ucieszyłem, że jest złożona dokumentacja uzdrowienia za przyczyną Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaznacza.

W Archikatedrze wydawana jest książeczka, która jest świadectwem wstawiennictwa Prymasa Wyszyńskiego. Wielu ludzi umieszcza tam swoje świadectwa. Są także liczne uzdrowienia. Myślę, że te świadectwa jak najbardziej mogą się przyczynić do procesu beatyfikacyjnego – kończy ksiądz Bogdan Bartołd.

MK

[fot PAP/CAF-ARCHIWUM/AW]

Warto poczytać

 1. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 2. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 3. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 4. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 5. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 6. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 7. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 8. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook