Jedynie prawda jest ciekawa

Uzdrowienie za wstawiennictwem prymasa

27.10.2011

Prymas Wyszyński może trafić na ołtarze dzięki uzdrowieniu kobiety chorej na nowotwór - podaje „Nasz Dziennik”. Do metropolity warszawskiego napłynęła dokumentacja o cudownym uzdrowieniu, o które modliła się za wstawiennictwem Kardynała Wyszyńskiego.

Od czasu cudownego wyleczenia minęło dwadzieścia lat, więc może być ono brane pod uwagę w procesie beatyfikacyjnym, ponieważ spełnia wymóg minimum 10-letniej karencji. Ojciec prof. Zbigniew Suchecki, postulator w procesie beatyfikacyjnym prymasa, powiedział gazecie, że trwają wstępne konsultacje, których celem jest wykluczenie medycznych przyczyn uzdrowienia. W tej chwili przygotowywana jest ekspertyza biegłych lekarzy, ekspertów od chorób nowotworowych. Od ich opinii zależy, czy powołany zostanie trybunał w sprawie procesu o cud za wstawiennictwem Kardynała Wyszyńskiego. Jeśli opinia lekarzy będzie pozytywna, to Sługa Boży ks. Kardynał Stefan Wyszyński może zostać ogłoszony błogosławionym.

Jak tylko zmarł Prymas Wyszyński, wielu z nas nie miało wątpliwości, że odszedł człowiek święty - komentuje dla Stefczyk.info proboszcz Archikatedry Warszawskiej, ksiądz Bogdan Bartołd. Dawał świadectwo wiary i miłości Boga. Sprawy ludzi i poszczególnych osób zawsze były mu bardzo drogie. Jego nieustanna modlitwa i upominanie się o prześladowanych i najbiedniejszych może być dla nas przykładem. W przekonaniu ludzkim było to, że mamy jeszcze jednego orędownika w Niebie – tłumaczy duchowny.

Ksiądz Bartołd przypomina, że od lat w warszawskiej Archikatedrze trwają modlitwy o dar beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego. Ilekroć wchodzę do Archikatedry zawsze przy kaplicy, w której są złożone szczątki Prymasa, są ludzie zapalający znicze, są ludzie modlący się. To znaczy, że w ludziach jest wiara, że ten człowiek może się za nami wstawiać u Boga. Nie zdziwiło mnie to, raczej bardzo się ucieszyłem, że jest złożona dokumentacja uzdrowienia za przyczyną Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaznacza.

W Archikatedrze wydawana jest książeczka, która jest świadectwem wstawiennictwa Prymasa Wyszyńskiego. Wielu ludzi umieszcza tam swoje świadectwa. Są także liczne uzdrowienia. Myślę, że te świadectwa jak najbardziej mogą się przyczynić do procesu beatyfikacyjnego – kończy ksiądz Bogdan Bartołd.

MK

[fot PAP/CAF-ARCHIWUM/AW]

Warto poczytać

 1. 1270kwatera 22.10.2017

  Otwarto kwaterę żołnierzy poległych w obronie Warszawy w 1939 r.

  W niedzielę na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej na Służewie kardynał Kazimierz Nycz poświęcił pomnik i nowo otwartą kwaterę wojenną żołnierzy Wojska Polskiego poległych w obronie Warszawy w 1939 r. i ofiar cywilnych zabitych w wyniku niemieckich bombardowań.

 2. 1270policja 22.10.2017

  Mariusz Kamiński przedstawi założenia ustawy o jawności życia publicznego

  Założenia ustawy o jawności życia publicznego przedstawią w poniedziałek na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wąsik. Ustawa ma zmienić polskie prawo antykorupcyjne.

 3. Misjewiki 22.10.2017

  "Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami"

  Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami i głosić Chrystusa w swoich środowiskach - mówił z okazji Światowego Dnia Misyjnego przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur. Podziękował też za ofiary składane na rzecz misji.

 4. Rezydenciprotest22102017 22.10.2017

  Prezydent włączy się w spór dotyczący rezydentów? Jest komentarz ministra

  W tym momencie protestu rezydentów nie ma potrzeby wchodzenia prezydenta w jego rozstrzygnięcie, ponieważ to sprawa między rządem, a protestującymi lekarzami - uważa prezydencki minister Andrzej Dera.

 5. MuzeumIIWSwiki 22.10.2017

  W Gdańsku stanie pomnik bohatera? "Zrobię wszystko żeby powstał".

  Składam dziś deklarację, że zrobię wszystko, aby przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku stanął pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego - powiedział w sobotę dyrektor tej placówki Karol Nawrocki. Dodał, że powoła w tym celu społeczny komitet budowy pomnika.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook