Jedynie prawda jest ciekawa


Uzdrowienie za wstawiennictwem prymasa

27.10.2011

Prymas Wyszyński może trafić na ołtarze dzięki uzdrowieniu kobiety chorej na nowotwór - podaje „Nasz Dziennik”. Do metropolity warszawskiego napłynęła dokumentacja o cudownym uzdrowieniu, o które modliła się za wstawiennictwem Kardynała Wyszyńskiego.

Od czasu cudownego wyleczenia minęło dwadzieścia lat, więc może być ono brane pod uwagę w procesie beatyfikacyjnym, ponieważ spełnia wymóg minimum 10-letniej karencji. Ojciec prof. Zbigniew Suchecki, postulator w procesie beatyfikacyjnym prymasa, powiedział gazecie, że trwają wstępne konsultacje, których celem jest wykluczenie medycznych przyczyn uzdrowienia. W tej chwili przygotowywana jest ekspertyza biegłych lekarzy, ekspertów od chorób nowotworowych. Od ich opinii zależy, czy powołany zostanie trybunał w sprawie procesu o cud za wstawiennictwem Kardynała Wyszyńskiego. Jeśli opinia lekarzy będzie pozytywna, to Sługa Boży ks. Kardynał Stefan Wyszyński może zostać ogłoszony błogosławionym.

Jak tylko zmarł Prymas Wyszyński, wielu z nas nie miało wątpliwości, że odszedł człowiek święty - komentuje dla Stefczyk.info proboszcz Archikatedry Warszawskiej, ksiądz Bogdan Bartołd. Dawał świadectwo wiary i miłości Boga. Sprawy ludzi i poszczególnych osób zawsze były mu bardzo drogie. Jego nieustanna modlitwa i upominanie się o prześladowanych i najbiedniejszych może być dla nas przykładem. W przekonaniu ludzkim było to, że mamy jeszcze jednego orędownika w Niebie – tłumaczy duchowny.

Ksiądz Bartołd przypomina, że od lat w warszawskiej Archikatedrze trwają modlitwy o dar beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego. Ilekroć wchodzę do Archikatedry zawsze przy kaplicy, w której są złożone szczątki Prymasa, są ludzie zapalający znicze, są ludzie modlący się. To znaczy, że w ludziach jest wiara, że ten człowiek może się za nami wstawiać u Boga. Nie zdziwiło mnie to, raczej bardzo się ucieszyłem, że jest złożona dokumentacja uzdrowienia za przyczyną Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaznacza.

W Archikatedrze wydawana jest książeczka, która jest świadectwem wstawiennictwa Prymasa Wyszyńskiego. Wielu ludzi umieszcza tam swoje świadectwa. Są także liczne uzdrowienia. Myślę, że te świadectwa jak najbardziej mogą się przyczynić do procesu beatyfikacyjnego – kończy ksiądz Bogdan Bartołd.

MK

[fot PAP/CAF-ARCHIWUM/AW]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook