Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Uzdrowienie za wstawiennictwem prymasa

27.10.2011

Prymas Wyszyński może trafić na ołtarze dzięki uzdrowieniu kobiety chorej na nowotwór - podaje „Nasz Dziennik”. Do metropolity warszawskiego napłynęła dokumentacja o cudownym uzdrowieniu, o które modliła się za wstawiennictwem Kardynała Wyszyńskiego.

Od czasu cudownego wyleczenia minęło dwadzieścia lat, więc może być ono brane pod uwagę w procesie beatyfikacyjnym, ponieważ spełnia wymóg minimum 10-letniej karencji. Ojciec prof. Zbigniew Suchecki, postulator w procesie beatyfikacyjnym prymasa, powiedział gazecie, że trwają wstępne konsultacje, których celem jest wykluczenie medycznych przyczyn uzdrowienia. W tej chwili przygotowywana jest ekspertyza biegłych lekarzy, ekspertów od chorób nowotworowych. Od ich opinii zależy, czy powołany zostanie trybunał w sprawie procesu o cud za wstawiennictwem Kardynała Wyszyńskiego. Jeśli opinia lekarzy będzie pozytywna, to Sługa Boży ks. Kardynał Stefan Wyszyński może zostać ogłoszony błogosławionym.

Jak tylko zmarł Prymas Wyszyński, wielu z nas nie miało wątpliwości, że odszedł człowiek święty - komentuje dla Stefczyk.info proboszcz Archikatedry Warszawskiej, ksiądz Bogdan Bartołd. Dawał świadectwo wiary i miłości Boga. Sprawy ludzi i poszczególnych osób zawsze były mu bardzo drogie. Jego nieustanna modlitwa i upominanie się o prześladowanych i najbiedniejszych może być dla nas przykładem. W przekonaniu ludzkim było to, że mamy jeszcze jednego orędownika w Niebie – tłumaczy duchowny.

Ksiądz Bartołd przypomina, że od lat w warszawskiej Archikatedrze trwają modlitwy o dar beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego. Ilekroć wchodzę do Archikatedry zawsze przy kaplicy, w której są złożone szczątki Prymasa, są ludzie zapalający znicze, są ludzie modlący się. To znaczy, że w ludziach jest wiara, że ten człowiek może się za nami wstawiać u Boga. Nie zdziwiło mnie to, raczej bardzo się ucieszyłem, że jest złożona dokumentacja uzdrowienia za przyczyną Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaznacza.

W Archikatedrze wydawana jest książeczka, która jest świadectwem wstawiennictwa Prymasa Wyszyńskiego. Wielu ludzi umieszcza tam swoje świadectwa. Są także liczne uzdrowienia. Myślę, że te świadectwa jak najbardziej mogą się przyczynić do procesu beatyfikacyjnego – kończy ksiądz Bogdan Bartołd.

MK

[fot PAP/CAF-ARCHIWUM/AW]

Warto poczytać

 1. mid-17118076 18.01.2017

  Atak na biuro poselskie PiS w Szczecinie

  "Polityka nienawiści i agresji zbiera owoce. Ktoś nakręca tę sprężynę. Niektórzy nie wytrzymują takiej propagandy”.

 2. mid-17118013 18.01.2017

  Premier po przeglądzie pierwszego z resortów

  "Rozmawialiśmy o sprawach, które dla Polaków są najważniejsze - o sprawach bezpieczeństwa, które dla naszego rządu będzie priorytetem".

 3. wsiecitajemnicepawlarabieja2994 18.01.2017

  Nowoczesna tłumaczy się z apelu o interwencję

  Wniosek, który powstał 16 grudnia w Sejmie to był apel do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o uspokojenie sytuacji, a nie apel do instytucji europejskich o interwencję - podkreślił w środę w rozmowie z PAP rzecznik Nowoczesnej Paweł Rabiej.

 4. CyWyVbWgAMLCrd-1 18.01.2017

  CBA w mazowieckim sanepidzie

  Dyrekcja mazowieckiego sanepidu zawarła ze sobą i z kilkudziesięcioma pracownikami umowy zlecenia na prawie 3,5 mln zł.

 5. twarze 18.01.2017

  Twarze zadymiarzy sprzed Sejmu

  Policja publikuje wizerunki uczestników awantur przed Sejmem.

 6. mid-17117278 17.01.2017

  Rozłam w KOD stał się faktem

  "Zarząd podjął uchwałę, wyrażającą brak zaufania do przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia KOD Mateusza Kijowskiego i wzywającą go do niezwłocznego ustąpienia z funkcji przewodniczącego Zarządu".

 7. MAT0971 17.01.2017

  Skandaliczny apel opozycji! Domagano się "interwencji z zewnątrz"

  "16 grudnia, gdy zaczynała się „okupacja Sejmu”, posłowie PO i Nowoczesnej mieli już przygotowany „wspólny apel opozycji”, w którym wzywano Radę Europy i Parlament Europejski do pilnej interwencji".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook