Jedynie prawda jest ciekawa


Uwaga! Nasze emerytury są zagrożone

21.06.2014

To nie są żarty, a prawdziwy obraz sytuacji wyłaniający się ze słów szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, który w rozmowie z prezesem NBP Markiem Belką mówi, że sytuacja budżetowa jest “kiepska“.

Sienkiewicz w ujawnionych ostatnio słynnych “taśmach PO” mówił, że “mamy d... pogłębiającą się na poziomie budżetu państwa”, dodawał, że rząd 25 mld złotych jakoś wyskrobie, ale z 35 mld, które mają pójść na emerytury Polaków może być problem. 

Co w tej sytuacji? Dziennik “Fakt” zapytał o zdanie Jeremiego Mordaswwicza, który jest członkiem radzy nadzorczej ZUS i ekspertem Konfederacji Lewiatan: 

“Nasza sytuacja rok temu była bardzo trudna, ponieważ rządy przez lata zadłużały nasze państwo aż do progu bezpieczeństwa opisanego w konstytucji. Gdyby nie pieniądze z OFE, gdyby nie poprawa koniunktury na świecie, mogłoby dojść do na tyle dużego przekroczenia progu bezpieczeństwa” - mówi ekspert w rozmowie z dziennikiem. 

Dlatego zdaniem rządu, zamiast oszczędzać, to lepiej dodrukować? 

“Fakt” przekonuje, że nasze emerytury są poważnie zagrożone. Jak wynika z danych ZUS tylko w br. na wypłatę emerytur zabraknie około 33,9 mld złotych. 

“Dużego pola manewru nie ma – albo podniesie nam podatki i składki, albo jeszcze obniży emerytury. Ale przecież wtedy będzie już po wyborach…” - podsumowuje dziennik. 

Fakt, lz 

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 3. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 4. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 5. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 6. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 7. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 8. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook