Jedynie prawda jest ciekawa


Uwaga! Nasze emerytury są zagrożone

21.06.2014

To nie są żarty, a prawdziwy obraz sytuacji wyłaniający się ze słów szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, który w rozmowie z prezesem NBP Markiem Belką mówi, że sytuacja budżetowa jest “kiepska“.

Sienkiewicz w ujawnionych ostatnio słynnych “taśmach PO” mówił, że “mamy d... pogłębiającą się na poziomie budżetu państwa”, dodawał, że rząd 25 mld złotych jakoś wyskrobie, ale z 35 mld, które mają pójść na emerytury Polaków może być problem. 

Co w tej sytuacji? Dziennik “Fakt” zapytał o zdanie Jeremiego Mordaswwicza, który jest członkiem radzy nadzorczej ZUS i ekspertem Konfederacji Lewiatan: 

“Nasza sytuacja rok temu była bardzo trudna, ponieważ rządy przez lata zadłużały nasze państwo aż do progu bezpieczeństwa opisanego w konstytucji. Gdyby nie pieniądze z OFE, gdyby nie poprawa koniunktury na świecie, mogłoby dojść do na tyle dużego przekroczenia progu bezpieczeństwa” - mówi ekspert w rozmowie z dziennikiem. 

Dlatego zdaniem rządu, zamiast oszczędzać, to lepiej dodrukować? 

“Fakt” przekonuje, że nasze emerytury są poważnie zagrożone. Jak wynika z danych ZUS tylko w br. na wypłatę emerytur zabraknie około 33,9 mld złotych. 

“Dużego pola manewru nie ma – albo podniesie nam podatki i składki, albo jeszcze obniży emerytury. Ale przecież wtedy będzie już po wyborach…” - podsumowuje dziennik. 

Fakt, lz 

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 2. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 3. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 4. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 5. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 6. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 7. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook