Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Utrudnienia na trasie Szczecin-Świnoujście

03.08.2015

Do czwartku prawdopodobnie potrwają utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Szczecin – Świnoujście. Z powodu uszkodzenia torów po wykolejeniu cystern funkcjonuje autobusowa komunikacja zastępcza – informują służby PKP Polskie Linie Kolejowe. Tymczasem podróżni skarzą się na bark jakichkolwiek informacji.

Jak poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, autobusy będą kursować ze Świnoujścia do Wysokiej Kamieńskiej, dalej podróż będzie kontynuowana pociągiem.

Ze Szczecina w kierunku Świnoujścia pociągi będą dojeżdżać do Wysokiej Kamieńskiej, tam zaś pasażerowie przesiadą się do autobusów.

Podobnie na odcinku ze Świnoujścia do Warnowa zorganizowano zastępczą komunikację autobusową, a dalej podróżni pojadą pociągami. Ze Szczecina do Warnowa pociągi, a z Warnowa do Świnoujścia autobusy.

Wprowadzenie zastępczej komunikacji powoduje wydłużenie czasu przejazdu. Dla pociągów regionalnych ok. 30 min.

Jak podkreśla rzecznik wprowadzono dodatkowe komunikaty dla podróżnych na stacjach i przystankach. O zmianach w komunikacji informują pasażerów drużyny konduktorskie.

– Każdy mówił coś innego, że pociąg przyjedzie albo za trzy godziny, albo za godzinę. Totalny brak informacji – powiedział TVP Info jeden z pasażerów, który w niedzielę czekał na pociąg na trasie, gdzie doszło do wykolejenia pociągu. W Szczecinie na pociąg relacji Świnoujście-Przemyśl turyści czekali ponad sześć godzin - podaje TVP.info.

W niedzielę między Warnowem a Lubiewem na trasie Wolin-Świnoujście wykoleiły się puste cysterny pociągu Orlen Koltrans relacji Świnoujście–Płock. Nie było poszkodowanych i zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz dla środowiska.

Wypadek spowodował nawet kilkugodzinne opóźnienia pociągów.

Zdaniem służb PKP PLK usuwanie wykolejonego taboru – trzynastu pustych cystern i naprawa toru szacowane jest na 3–4 dni. Dopiero podniesienie wagonów pozwoli ocenić stan toru i czas naprawy.

Służby techniczne działają bez przerwy – dodaje Siemieniec. Położenie toru w głębokim przekopie utrudnia pracę sprzętu i wymaga precyzyjnych działań ekipy technicznej. Teren jest zabezpieczony nie ma zagrożenia dla środowiska.

PAP/TVP.info/mmil

[Fot. PAP/Marcin Bielecki]

Słowa kluczowe:

PKP

,

Świnoujście

,

Szczecin

,

wypadek

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook