Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ustawa, które legalizuje samowolkę

11.03.2015

Nowy projekt przepisów dotyczących zapłodnienia in vitro, jeszcze pogorszy sytuację w tej materii – uważa Tomasz Terlikowski

To ustawa, która legalizuje samowolkę, a nie ją ogranicza – stwierdził w programie „Chłodnym okiem” Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika.

Wczoraj rząd przyjął projekt ustawy o in vitro. Zgodnie z proponowanymi przepisami ze sztucznie wspomaganego zapłodnienia będą mogły korzystać małżeństwa i inne pary pozostające we wspólnym pożyciu.

– To ustawa, która legalizuje samowolkę, a nie ją ogranicza – mówił Tomasz Terlikowski. Zauważył ponadto, że projekt ustawy nie ustala ograniczeń wiekowych korzystania z in vitro. – Np. 60-latka może mieć dziecko z in vitro – mówił.

Terlikowski przypominał, że polska konstytucja chroni instytucję małżeństwa, tymczasem ustawa ma dopuszczać in vitro także dla par pozostających we wspólnym pożyciu.

Odniesiono się także do opinii prezydenta Bronisława Komorowskiego, który deklarując się jako wierzący katolik popiera in vitro. Komorowski, oceniając przyjęcie rządowego projektu, stwierdził, że opowiada się za życiem.

– W Wielkiej Brytanii na 20 zarodków, wszczepiany jest jeden. Pytam więc pana prezydenta, czy jest przyjacielem tego jednego życia, czy tych 19 – podkreślał Tomasz Terlikowski.

ŁS / TV Republika                                

Słowa kluczowe:

projekt

,

Terlikowski

,

małżeństwo

,

konstytucja

Warto poczytać

Facebook