Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ustawa, które legalizuje samowolkę

11.03.2015

Nowy projekt przepisów dotyczących zapłodnienia in vitro, jeszcze pogorszy sytuację w tej materii – uważa Tomasz Terlikowski

To ustawa, która legalizuje samowolkę, a nie ją ogranicza – stwierdził w programie „Chłodnym okiem” Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika.

Wczoraj rząd przyjął projekt ustawy o in vitro. Zgodnie z proponowanymi przepisami ze sztucznie wspomaganego zapłodnienia będą mogły korzystać małżeństwa i inne pary pozostające we wspólnym pożyciu.

– To ustawa, która legalizuje samowolkę, a nie ją ogranicza – mówił Tomasz Terlikowski. Zauważył ponadto, że projekt ustawy nie ustala ograniczeń wiekowych korzystania z in vitro. – Np. 60-latka może mieć dziecko z in vitro – mówił.

Terlikowski przypominał, że polska konstytucja chroni instytucję małżeństwa, tymczasem ustawa ma dopuszczać in vitro także dla par pozostających we wspólnym pożyciu.

Odniesiono się także do opinii prezydenta Bronisława Komorowskiego, który deklarując się jako wierzący katolik popiera in vitro. Komorowski, oceniając przyjęcie rządowego projektu, stwierdził, że opowiada się za życiem.

– W Wielkiej Brytanii na 20 zarodków, wszczepiany jest jeden. Pytam więc pana prezydenta, czy jest przyjacielem tego jednego życia, czy tych 19 – podkreślał Tomasz Terlikowski.

ŁS / TV Republika                                

Słowa kluczowe:

projekt

,

Terlikowski

,

małżeństwo

,

konstytucja

Warto poczytać

 1. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 2. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 3. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 4. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 5. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 6. IMG7566 27.03.2017

  ABW zatrzymała cztery osoby. Wyłudziły 21 mln zł

  Osoby podejrzewane są o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

 7. tusk990 27.03.2017

  Szef MSZ: Tusk wybrany ze złamaniem prawa

  Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy, które wykazują, że Tusk został wybrany ze złamaniem prawa europejskiego- stwierdził minister Witold Waszczykowski.

 8. policjasi12345 27.03.2017

  Tragiczny wypadek na Mazowszu

  Pięć osób zginęło w wypadku drogowym w miejscowości Pawłowo w woj. mazowieckim. Bus zderzył się czołowo z ciężarówką.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook