Jedynie prawda jest ciekawa

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Patriotów zjednoczyło hasło "My chcemy Boga"

11.11.2017
mychcemy111102017
Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Patriotów zjednoczyło hasło "My chcemy Boga"

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. W tym roku uczestników patriotycznego święta zjednoczyło hasło "My chcemy Boga", które ma przypominać, że Polska jest wciąż bastionem wiary i religijności w Europie.

"Chrześcijaństwo jest rdzeniem, spoiwem Europy. W tej chwili wiara ulega destrukcji i naszą odpowiedzią jest to hasło" - przypominali organizatorzy.

Jak co roku w Marszu licznie wzięli udział przedstawiciele organizacji patriotycznych i środowisk kibicowskich. Mnóstwo było także "zwyczajnych" Polaków, którzy zdecydowali się świętować dzisiejsze święto idąc w Marszu Niepodległości.

 

Wielu uczestników miało na ramionach biało-czerwone opaski, często z kotwicą Polski Walczącej. Wznoszone były okrzyki "Bóg, honor, ojczyzna".

 

Przed Marszem przemawiali organizatorzy i goście z zagranicy m.in. z Hiszpanii, a także z Włoch, którzy podkreślali znaczenie i wartość patriotyzmu dla państwa i dla Europy.

Według komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka, w Marszu Niepodległości wzięło udział ok. 60 tys. osób. Wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości przebiegły spokojnie, nie było żadnych incydentów.

Marsz Niepodległości zdjęcia 

ac

Warto poczytać

 1. kaczynski17112017 17.11.2017

  "Zakaz hodowli zwierząt futerkowych to kwestia stosunku do zwierząt, kwestia serca i litości"

  Prezes PiS: zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce to droga do europeizacji

 2. DudaSzydlo 17.11.2017

  Pracę prezydenta oceniamy wysoko, rządu - nieco niżej

  52 proc. badanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy; źle - 35 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Bardziej podzieleni respondenci są w kwestii oceny pracy rządu Beaty Szydło - 44 proc. ostrzega ją dobrze; dokładnie tyle samo jest zdania przeciwnego

 3. Bonieckiwpolityce 17.11.2017

  Co się dzieje z księdzem Bonieckim? Wzbudza kolejne kontrowersje

  - Jestem przerażona postawą księdza. Ludzi nie wolno nam potępiać, ale grzech jak najbardziej, więc dlaczego ksiądz tego nie robi? Odczytuje to jako pochwała grzechu i robienie sobie z Pana Boga polewkę - piszą internauci

 4. SzydloGuy-1 17.11.2017

  Mocne przesłanie Szydło do zachodnich polityków: nie zgodzę się, żeby obywatele mojego kraju byli szkalowani

  Polska premier odniosła się do skandalicznych słów Guy'a Verhofstadt'a. - 60 tysięcy ludzi, którzy w Warszawie wyszli na piękną, biało-czerwoną manifestację, żeby uczcić Święto Niepodległości, nie może być nazywanych przez nikogo - i dotyczy to nie tylko Polski, ale każdego innego kraju - faszystami

 5. Dzieci1 17.11.2017

  Możesz zrezygnować z ulgi podatkowej na dziecko. Zobacz kiedy się to opłaci

  Rodziny z jednym dzieckiem, które po skorzystaniu z ulgi rodzinnej przekroczyły próg dochodowy i straciły prawo do "500 plus", mogą skorygować swój wniosek o świadczenie - zapewnił wiceminister RPiPS Bartosz Marczuk. Zaznaczył, że w tej sytuacji należy zrezygnować z ulgi

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook