Jedynie prawda jest ciekawa


Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Patriotów zjednoczyło hasło "My chcemy Boga"

11.11.2017
mychcemy111102017
Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Patriotów zjednoczyło hasło "My chcemy Boga"

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. W tym roku uczestników patriotycznego święta zjednoczyło hasło "My chcemy Boga", które ma przypominać, że Polska jest wciąż bastionem wiary i religijności w Europie.

"Chrześcijaństwo jest rdzeniem, spoiwem Europy. W tej chwili wiara ulega destrukcji i naszą odpowiedzią jest to hasło" - przypominali organizatorzy.

Jak co roku w Marszu licznie wzięli udział przedstawiciele organizacji patriotycznych i środowisk kibicowskich. Mnóstwo było także "zwyczajnych" Polaków, którzy zdecydowali się świętować dzisiejsze święto idąc w Marszu Niepodległości.

 

Wielu uczestników miało na ramionach biało-czerwone opaski, często z kotwicą Polski Walczącej. Wznoszone były okrzyki "Bóg, honor, ojczyzna".

 

Przed Marszem przemawiali organizatorzy i goście z zagranicy m.in. z Hiszpanii, a także z Włoch, którzy podkreślali znaczenie i wartość patriotyzmu dla państwa i dla Europy.

Według komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka, w Marszu Niepodległości wzięło udział ok. 60 tys. osób. Wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości przebiegły spokojnie, nie było żadnych incydentów.

Marsz Niepodległości zdjęcia 

ac

Warto poczytać

 1. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 2. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 3. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 4. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 5. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 6. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 7. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 8. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook