Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ulewy nad Polską. Deszcz paraliżuje Warszawę

09.06.2013

Gwałtowna ulewa przeszła nad Warszawą. Woda zalała liczne ulice i tory tramwajowe. Woda zalała także centrum Skarżyska-Kamiennego w woj. świętokrzyskim. Deszcz podtopił tam niżej położone budynki mieszkalne.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informuje, że metro nie kursuje na odcinku Świętokrzyska-Skłodowiec.

Rzecznik prasowy warszawskiego metra poinformował, że w tej chwili trudno oszacować, kiedy ruch pociągów na tych stacjach zostanie wznowiony. "W tej chwili na miejscu jest nasza służba ratownicza, która w momencie, kiedy napływ wody z zewnątrz się zmniejszy, odpompuje nadmiar wody i wtedy zostanie podjęta decyzja, czy jest na tyle sucho - chodzi głównie o zagrożenie płynące z trzeciej szyny, gdzie jest bardzo wysokie napięcie - by można było podjąć decyzję o wznowieniu ruchu" - powiedział Malawko.

Ulewa dosłownie przetoczyła się nad miastem i natychmiast spowodowała liczne utrudnienia.

Deszcz sparaliżował ruch w okolicy Dworca Gdańskiego. Zwalone drzewo zablokowało tam tory tramwajowe. Jak podaje tvnwarszawa.pl drzewo spadło kilkadziesiąt metrów przed miejscem, gdzie tramwaje wjeżdżają do tunelu prowadzącego na most gdański.

Na miejscu była straż pożarna i przedstawiciele Tramwajów Warszawskich. Jak informuje ZTM, w wyniku uszkodzenia trakcji tramwajowej w rejonie Parku Traugutta nie ma możliwości przejazdu dla tramwajów linii 1, 4, 6 oraz 37.

Także na Woli linie kierowane są przez trasy objazdowe. Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w wyniku zalania tunelu na skrzyżowaniu Al.Prymasa Tysiąclecia/Obozowa ruch tramwajowy na odcinku Koło-Zajezdnia Wola został wstrzymany. Linie tramwajowe 20, 23 oraz 24 kierowane są na trasy zastępcze.

Pod wodą znalazł się też przejazd pod torami kolejowymi, w ciągu ulicy Zakoroczymskiej. Zalana jest także ulica Krasińskiego przy placu Wilsona.

Także centrum Skarżyska-Kamiennej (Świętokrzyskie) zostało zalane w wyniku nawałnicy, jaka w południe przeszła nad miastem - poinformował PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Kazimierz Kasprzyk. Zalane są ulice oraz niżej położone mieszkania.

"W wyniku gwałtownych opadów deszczu pod wodą znalazł się teren zamieszkiwany mniej więcej przez tysiąc osób" - powiedział PAP Kasprzyk. Ze wstępnych ustaleń wynika, że oprócz jezdni zalane lub podtopione zostały także piwnice oraz niżej położone mieszkania.

Miasto powołało już sztab kryzysowy oraz powołało stan pogotowia przeciwpowodziowego. "Obecnie wszystkie służby ciężko pracują w terenie" - dodał dyżurny ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ok. 14-tej w Skarżysku przestało padać.

Zdaniem rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej sierż. szt. Damiana Szwagierka drogi krajowe przebiegające przez miasto - 7 i 42 są przejezdne. Jak jednak ustaliła PAP, w kilku miejscach na krajowej siódemce woda wylała się z rowów i mogą wystąpić problemy z przejazdem.

mc,PAP,tvnwarszawa.pl
[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. mid-16a22283 23.10.2016

  Antoni Macierewicz - "Patriota Roku 2016"

  Szef Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymał nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela.

 2. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 3. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 4. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 5. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 6. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 7. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 8. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook