Jedynie prawda jest ciekawa


Ulewy nad Polską. Deszcz paraliżuje Warszawę

09.06.2013

Gwałtowna ulewa przeszła nad Warszawą. Woda zalała liczne ulice i tory tramwajowe. Woda zalała także centrum Skarżyska-Kamiennego w woj. świętokrzyskim. Deszcz podtopił tam niżej położone budynki mieszkalne.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informuje, że metro nie kursuje na odcinku Świętokrzyska-Skłodowiec.

Rzecznik prasowy warszawskiego metra poinformował, że w tej chwili trudno oszacować, kiedy ruch pociągów na tych stacjach zostanie wznowiony. "W tej chwili na miejscu jest nasza służba ratownicza, która w momencie, kiedy napływ wody z zewnątrz się zmniejszy, odpompuje nadmiar wody i wtedy zostanie podjęta decyzja, czy jest na tyle sucho - chodzi głównie o zagrożenie płynące z trzeciej szyny, gdzie jest bardzo wysokie napięcie - by można było podjąć decyzję o wznowieniu ruchu" - powiedział Malawko.

Ulewa dosłownie przetoczyła się nad miastem i natychmiast spowodowała liczne utrudnienia.

Deszcz sparaliżował ruch w okolicy Dworca Gdańskiego. Zwalone drzewo zablokowało tam tory tramwajowe. Jak podaje tvnwarszawa.pl drzewo spadło kilkadziesiąt metrów przed miejscem, gdzie tramwaje wjeżdżają do tunelu prowadzącego na most gdański.

Na miejscu była straż pożarna i przedstawiciele Tramwajów Warszawskich. Jak informuje ZTM, w wyniku uszkodzenia trakcji tramwajowej w rejonie Parku Traugutta nie ma możliwości przejazdu dla tramwajów linii 1, 4, 6 oraz 37.

Także na Woli linie kierowane są przez trasy objazdowe. Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w wyniku zalania tunelu na skrzyżowaniu Al.Prymasa Tysiąclecia/Obozowa ruch tramwajowy na odcinku Koło-Zajezdnia Wola został wstrzymany. Linie tramwajowe 20, 23 oraz 24 kierowane są na trasy zastępcze.

Pod wodą znalazł się też przejazd pod torami kolejowymi, w ciągu ulicy Zakoroczymskiej. Zalana jest także ulica Krasińskiego przy placu Wilsona.

Także centrum Skarżyska-Kamiennej (Świętokrzyskie) zostało zalane w wyniku nawałnicy, jaka w południe przeszła nad miastem - poinformował PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Kazimierz Kasprzyk. Zalane są ulice oraz niżej położone mieszkania.

"W wyniku gwałtownych opadów deszczu pod wodą znalazł się teren zamieszkiwany mniej więcej przez tysiąc osób" - powiedział PAP Kasprzyk. Ze wstępnych ustaleń wynika, że oprócz jezdni zalane lub podtopione zostały także piwnice oraz niżej położone mieszkania.

Miasto powołało już sztab kryzysowy oraz powołało stan pogotowia przeciwpowodziowego. "Obecnie wszystkie służby ciężko pracują w terenie" - dodał dyżurny ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ok. 14-tej w Skarżysku przestało padać.

Zdaniem rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej sierż. szt. Damiana Szwagierka drogi krajowe przebiegające przez miasto - 7 i 42 są przejezdne. Jak jednak ustaliła PAP, w kilku miejscach na krajowej siódemce woda wylała się z rowów i mogą wystąpić problemy z przejazdem.

mc,PAP,tvnwarszawa.pl
[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 2. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 3. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 4. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 5. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 6. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 7. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 8. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook