Jedynie prawda jest ciekawa


Ulewy nad Polską. Deszcz paraliżuje Warszawę

09.06.2013

Gwałtowna ulewa przeszła nad Warszawą. Woda zalała liczne ulice i tory tramwajowe. Woda zalała także centrum Skarżyska-Kamiennego w woj. świętokrzyskim. Deszcz podtopił tam niżej położone budynki mieszkalne.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informuje, że metro nie kursuje na odcinku Świętokrzyska-Skłodowiec.

Rzecznik prasowy warszawskiego metra poinformował, że w tej chwili trudno oszacować, kiedy ruch pociągów na tych stacjach zostanie wznowiony. "W tej chwili na miejscu jest nasza służba ratownicza, która w momencie, kiedy napływ wody z zewnątrz się zmniejszy, odpompuje nadmiar wody i wtedy zostanie podjęta decyzja, czy jest na tyle sucho - chodzi głównie o zagrożenie płynące z trzeciej szyny, gdzie jest bardzo wysokie napięcie - by można było podjąć decyzję o wznowieniu ruchu" - powiedział Malawko.

Ulewa dosłownie przetoczyła się nad miastem i natychmiast spowodowała liczne utrudnienia.

Deszcz sparaliżował ruch w okolicy Dworca Gdańskiego. Zwalone drzewo zablokowało tam tory tramwajowe. Jak podaje tvnwarszawa.pl drzewo spadło kilkadziesiąt metrów przed miejscem, gdzie tramwaje wjeżdżają do tunelu prowadzącego na most gdański.

Na miejscu była straż pożarna i przedstawiciele Tramwajów Warszawskich. Jak informuje ZTM, w wyniku uszkodzenia trakcji tramwajowej w rejonie Parku Traugutta nie ma możliwości przejazdu dla tramwajów linii 1, 4, 6 oraz 37.

Także na Woli linie kierowane są przez trasy objazdowe. Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w wyniku zalania tunelu na skrzyżowaniu Al.Prymasa Tysiąclecia/Obozowa ruch tramwajowy na odcinku Koło-Zajezdnia Wola został wstrzymany. Linie tramwajowe 20, 23 oraz 24 kierowane są na trasy zastępcze.

Pod wodą znalazł się też przejazd pod torami kolejowymi, w ciągu ulicy Zakoroczymskiej. Zalana jest także ulica Krasińskiego przy placu Wilsona.

Także centrum Skarżyska-Kamiennej (Świętokrzyskie) zostało zalane w wyniku nawałnicy, jaka w południe przeszła nad miastem - poinformował PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Kazimierz Kasprzyk. Zalane są ulice oraz niżej położone mieszkania.

"W wyniku gwałtownych opadów deszczu pod wodą znalazł się teren zamieszkiwany mniej więcej przez tysiąc osób" - powiedział PAP Kasprzyk. Ze wstępnych ustaleń wynika, że oprócz jezdni zalane lub podtopione zostały także piwnice oraz niżej położone mieszkania.

Miasto powołało już sztab kryzysowy oraz powołało stan pogotowia przeciwpowodziowego. "Obecnie wszystkie służby ciężko pracują w terenie" - dodał dyżurny ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ok. 14-tej w Skarżysku przestało padać.

Zdaniem rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej sierż. szt. Damiana Szwagierka drogi krajowe przebiegające przez miasto - 7 i 42 są przejezdne. Jak jednak ustaliła PAP, w kilku miejscach na krajowej siódemce woda wylała się z rowów i mogą wystąpić problemy z przejazdem.

mc,PAP,tvnwarszawa.pl
[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 2. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 3. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 4. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

 5. Kukizwiki 20.04.2018

  "Tu ma Pan swoją daninę". Kukiz atakuje Morawieckiego

  Politycy Kukiz'15 krytykują zapowiadaną przez premiera Mateusza Morawieckiego "daninę solidarnościową", którą mają zostać opodatkowani najbogatsi. Pieniądze z daniny zasiliłyby utworzony fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych

 6. Berlinwiki 20.04.2018

  Nadchodzi ocieplenie na linii Polska-Niemcy? "Mamy podobne poglądy"

  Polska i Niemcy maja podobne poglądy na zagrożenia za strony Rosji, reformę struktury dowódczej NATO i rolę UE w sprawach bezpieczeństwa - powiedział szef BBN Paweł Soloch, który w piątek wrócił z rozmów w Berlinie

 7. PomnikACwiki 20.04.2018

  Postkomuna w praktyce. Represjonowani w PRL skazani za zamalowanie sierpa i młota!

  Byli olsztyńscy opozycjoniści muszą zapłacić za usunięcie z Pomnika Wdzięczności farby, którą pomalowali symbole sierpa i młota - uznał w piątek sąd rejonowy w Olsztynie. O zwrot kosztów oczyszczenia monumentu pozostającego w rejestrze zabytków wystąpiła gmina

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook