Jedynie prawda jest ciekawa

Ułańska fantazja Cejrowskiego. „Zapraszam do... pociągu”

26.10.2014

„Wykupiłem cały przedział. Wracających z Targów Książki zapraszam na wino i miody”.

Wojciech Cejrowski wiele razy pokazał, że lubi kontakty z ludźmi i nie ucieka przed rozmową ze swoimi fanami, a nawet krytykami. Znany i ceniony podróżnik i dziennikarz dał na to kolejny dowód.

Informując o swoim udziale w Targach Książki w Krakowie autor poczytnych książek podróżniczych zaprasza czytelników do swojego przedziału.

„Przez cały dzień nadal stać będę na Targach Książki w Krakowie (stoisko A4), gdzie zapraszam Państwa gorąco. To najlepsze targi tego typu w Polsce - lubię je bardzo i nigdy nie opuszczam. Spotkać ze mną można się o każdej porze - będę od rana do wieczora. A potem... jeszcze coś. W zeszłym roku wracaliśmy z tych Targów z kolegami pisarzami M.Pindralem i S. Czernieckim - we wspólnym przedziale, przy winie i miodach. Czas podróży spłynął gładko, jak miody, a rozmowy były uderzające do głowy, jak wino. Postanowiłem to powtórzyć w tym roku” - pisze Cejrowski na swoim profilu na Facebooku.

Dodaje, że „wykupił jeden przedział pierwszej klasy w całości”. „Kilka biletów rozdałem znajomym, ale kolejne miejsca pozostawiam wolne dla przygodnych odwiedzających. Ten pociąg wraca pełen ludzi z Targów Książki - wszędzie Literackie Towarzystwo, a zatem pomyślałem, że mój Literacki Przedział to fajny pomysł. Zapraszam do mojego przedziału: Pociąg 31100 PKP IC Kraków Główny - Warszawa Centralna, sobota 25 października, godzina 20.00, wagon 14 przedział nr 7 (z miejscami 71-76). Wina, miody, przekąski oraz wszelkie inne pomysły – mile widziane. (Może z wyjątkiem jajek w majonezie)” - zaprasza Cejrowski.

Dodaje, że być może w przyszłym roku inni wydawcy i autorzy również wyjdą z podobną inicjatywą.

Cejrowski swój tekst kończy: „uszanowania i... dla niektórych: do zobaczenia w pociągu”.

Widać, że wyobraźni Cejrowskiemu nie brakuje...

ez
[Fot. Blogpress.pl]

Warto poczytać

 1. erdogan16102017 16.10.2017

  Kolejny akt izolacji Polski na arenie międzynarodowej. Tym razem Polskę odwiedzi prezydent Erdogan

  O czym będą rozmawiać Duda z Erdoganem? Minister Szczerski zdradził plany

 2. janpawel2pielg16102017 16.10.2017

  IPN ujawnił nowe dokumenty dot. działań SB wobec Jana Pawła II.

  - Wytyczne SB w zakresie fotografowania i filmowania pobytu Jana Pawła II podczas jego wizyty w Polsce w 1987 r. są wśród ok. 40 nowych dokumentów na portalu Archiwum IPN.

 3. Ziobro16102017 16.10.2017

  Startują pierwsze zmiany w sądownictwie. Nowy system ma zagwarantować bezstronność

  W trzech sądach - w Warszawie, Gliwicach i Suwałkach - rusza pilotażowy system losowego przydzielania sędziom spraw. Jak ocenił w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro celem rozwiązania jest m.in. zapewnienie bezstronności i równomiernego obciążenia sędziów.

 4. Protestywiki 16.10.2017

  Wojna polsko-polska to mit? Nie identyfikujemy się z popieranymi przez nas ugrupowaniami

  Prawie 80 proc. Polaków o sprecyzowanych preferencjach wyborczych w niewielkim lub żadnym stopniu identyfikuje się z popieranym ugrupowaniem - wynika z badania CBOS. Najczęściej z preferowaną partią identyfikują się wyborcy PiS. Największy negatywny elektorat ma PO.

 5. Szydlo16102017 16.10.2017

  Szydło o nauczycielach: nie ma zawodu, jest służba

  Nie ma zawodu nauczyciela, jest służba - pedagoga, nauczyciela, wychowawcy; to jest wielkie poświęcenie - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło podczas uroczystości wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów oraz odznaczeń dla nauczycieli.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook