Jedynie prawda jest ciekawa


Ułańska fantazja Cejrowskiego. „Zapraszam do... pociągu”

26.10.2014

„Wykupiłem cały przedział. Wracających z Targów Książki zapraszam na wino i miody”.

Wojciech Cejrowski wiele razy pokazał, że lubi kontakty z ludźmi i nie ucieka przed rozmową ze swoimi fanami, a nawet krytykami. Znany i ceniony podróżnik i dziennikarz dał na to kolejny dowód.

Informując o swoim udziale w Targach Książki w Krakowie autor poczytnych książek podróżniczych zaprasza czytelników do swojego przedziału.

„Przez cały dzień nadal stać będę na Targach Książki w Krakowie (stoisko A4), gdzie zapraszam Państwa gorąco. To najlepsze targi tego typu w Polsce - lubię je bardzo i nigdy nie opuszczam. Spotkać ze mną można się o każdej porze - będę od rana do wieczora. A potem... jeszcze coś. W zeszłym roku wracaliśmy z tych Targów z kolegami pisarzami M.Pindralem i S. Czernieckim - we wspólnym przedziale, przy winie i miodach. Czas podróży spłynął gładko, jak miody, a rozmowy były uderzające do głowy, jak wino. Postanowiłem to powtórzyć w tym roku” - pisze Cejrowski na swoim profilu na Facebooku.

Dodaje, że „wykupił jeden przedział pierwszej klasy w całości”. „Kilka biletów rozdałem znajomym, ale kolejne miejsca pozostawiam wolne dla przygodnych odwiedzających. Ten pociąg wraca pełen ludzi z Targów Książki - wszędzie Literackie Towarzystwo, a zatem pomyślałem, że mój Literacki Przedział to fajny pomysł. Zapraszam do mojego przedziału: Pociąg 31100 PKP IC Kraków Główny - Warszawa Centralna, sobota 25 października, godzina 20.00, wagon 14 przedział nr 7 (z miejscami 71-76). Wina, miody, przekąski oraz wszelkie inne pomysły – mile widziane. (Może z wyjątkiem jajek w majonezie)” - zaprasza Cejrowski.

Dodaje, że być może w przyszłym roku inni wydawcy i autorzy również wyjdą z podobną inicjatywą.

Cejrowski swój tekst kończy: „uszanowania i... dla niektórych: do zobaczenia w pociągu”.

Widać, że wyobraźni Cejrowskiemu nie brakuje...

ez
[Fot. Blogpress.pl]

Warto poczytać

 1. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 2. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 3. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 4. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 5. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 6. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 7. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook