Jedynie prawda jest ciekawa


Ułańska fantazja Cejrowskiego. „Zapraszam do... pociągu”

26.10.2014

„Wykupiłem cały przedział. Wracających z Targów Książki zapraszam na wino i miody”.

Wojciech Cejrowski wiele razy pokazał, że lubi kontakty z ludźmi i nie ucieka przed rozmową ze swoimi fanami, a nawet krytykami. Znany i ceniony podróżnik i dziennikarz dał na to kolejny dowód.

Informując o swoim udziale w Targach Książki w Krakowie autor poczytnych książek podróżniczych zaprasza czytelników do swojego przedziału.

„Przez cały dzień nadal stać będę na Targach Książki w Krakowie (stoisko A4), gdzie zapraszam Państwa gorąco. To najlepsze targi tego typu w Polsce - lubię je bardzo i nigdy nie opuszczam. Spotkać ze mną można się o każdej porze - będę od rana do wieczora. A potem... jeszcze coś. W zeszłym roku wracaliśmy z tych Targów z kolegami pisarzami M.Pindralem i S. Czernieckim - we wspólnym przedziale, przy winie i miodach. Czas podróży spłynął gładko, jak miody, a rozmowy były uderzające do głowy, jak wino. Postanowiłem to powtórzyć w tym roku” - pisze Cejrowski na swoim profilu na Facebooku.

Dodaje, że „wykupił jeden przedział pierwszej klasy w całości”. „Kilka biletów rozdałem znajomym, ale kolejne miejsca pozostawiam wolne dla przygodnych odwiedzających. Ten pociąg wraca pełen ludzi z Targów Książki - wszędzie Literackie Towarzystwo, a zatem pomyślałem, że mój Literacki Przedział to fajny pomysł. Zapraszam do mojego przedziału: Pociąg 31100 PKP IC Kraków Główny - Warszawa Centralna, sobota 25 października, godzina 20.00, wagon 14 przedział nr 7 (z miejscami 71-76). Wina, miody, przekąski oraz wszelkie inne pomysły – mile widziane. (Może z wyjątkiem jajek w majonezie)” - zaprasza Cejrowski.

Dodaje, że być może w przyszłym roku inni wydawcy i autorzy również wyjdą z podobną inicjatywą.

Cejrowski swój tekst kończy: „uszanowania i... dla niektórych: do zobaczenia w pociągu”.

Widać, że wyobraźni Cejrowskiemu nie brakuje...

ez
[Fot. Blogpress.pl]

Warto poczytać

 1. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 2. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

 3. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 4. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 5. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 6. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 7. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 8. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook