Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ukryty dowód na wybuch!

25.01.2014

Już od 27 stycznia br. w sprzedaży nowe wydanie odważnego tygodnika młodej Polski! Tematem numeru jest ujawniony przez Marka Pyzę raport polskich archeologów, którzy pracowali w Smoleńsku po katastrofie 10 kwietnia.

Co najmniej 20 tys. elementów samolotu. Szczątki maszyny niczym śnieg pokrywające teren przed smoleńskim lotniskiem. Tak naprawdę wyglądało miejsce katastrofy TU-154M. Czy można to wytłumaczyć inaczej niż potężną eksplozją? Ujawniamy szczegóły raportu polskich archeologów. (...) Zignorowanie opisywanego przez nas raportu to poważny zarzut pod adresem wszystkich służb III RP. Nie pierwszy i na pewno nie ostatni. Wniosków, jakie wyłaniają się z prac archeologów, nie można jednak zamilczeć. To kolejna mocna poszlaka na to, że 10 kwietnia nie zdarzył się zwykły wypadek. - pisze redaktor naczelny portalu wPolityce.pl, precyzyjnie opisując to, co zdradza ujawniony przez tygodnik raport.
Jerzy Jachowicz w swoim artykule pochyla się nad debatą dotyczącą likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych oraz postulatu komisji śledczej, przed którą miałby stanąć Antoni Macierewicz:- Gdyby w polityce sprawiedliwie rozdzielano razy i nagrody, Antoni Macierewicz za likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych powinien dostać Order Orła Białego. (...) Dziś wojskowe służby, przygotowując atak na Macierewicza, znowu się uaktywniły - pisze dziennikarz śledczy, analizując krok po kroku próby zwołania komisji śledczej w sprawie likwidacji WSI i zastanawiając się, kto tak naprawdę za nimi stoi. Krzysztof Czabański zastanawia się nad fenomenem książek pisanych przez byłych agentów PRL-owskich służb, a także udzielanych przez nich wywiadów-rzek:

- Agenci PRL-owskich służb zrobili się zadziwiająco otwarci. Udzielają wywiadów, piszą książki. W jaką grę grają tym razem? (...) Funkcjonariusze komunistycz- nych służb przestrzegają zasady, żeby o KGB, niczym o zmarłym, pisać dobrze albo wcale. Nie jest to łatwe, bo trudno ukryć, że służby specjalne PRL były pod ścisłą kontrolą Rosjan i wykony- wały ich polecenia - pisze publicysta.

Bracia Karnowscy tym razem rozmawiają z Janem Rulewskim, senatorem Platformy Obywatelskiej, który mówi tygodnikowi:- Trzeba odbudować parlamentaryzm. To w parlamencie musimy wypracowywać rozwiązania kompromisowe. Trzeba słuchać innych. Dziś mamy rządy jednej partii, a nawet jednej osoby. Senat jest przybudówką nawet nie Sejmu, ale wprost rządu. Nie ma miejsca na wysłuchanie ekspertów, na zastanowienie się nad najlepszym rozwiązaniem - przekonuje Rulewski.

Z kolei Stanisław Janecki pisze o nieformalnych spotkaniach polityków Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Celem rozmów ma być dogadanie się w sprawie ewentualnej koalicji po wyborach parlamentarnych:- Od kilku tygodni PiS prowadzi gry i negocjacje z politykami PSL.  Choć ten potencjalny partner ma na sumieniu wiele grzechów, nie ma lepszego. (...) W te konsultacje mieli też być zaangażowani dawni politycy PSL należący obecnie do PiS – europoseł Janusz Wojciechowski i poseł Zbigniew Kuźmiuk. A wszystkiemu patronował wiceprezes PiS Adam Lipiński. - przekonuje Janecki, odsłaniając kulisy tych spotkań.

Tygodnik "wSieci" rozmawia również z Adamem Bielanem, najnowszym narybkiem partii Polska Razem: Skłamałbym, gdybym powiedział, że po traumatycznych doświadczeniach z PJN nie uważałem tego przedsięwzięcia za błąd. (...) Po 2015 r. jeden z tych polityków zostanie ostatecznie zmuszony do wycofania się na boczny tor: albo Tusk, jeśli straci władzę, albo Kaczyński, jeśli jej nie uzyska. Gowin jest zaś politykiem przyszłość ocenia eurodeputowany.

A Marek Król pisze o podobieństwach między systemem III RP a PRL: Zdarzają się kopie lepsze od oryginału – mawiał mój nauczyciel rysunku, przedwojenny absolwent ASP. Stwierdzenie starego profesora malarstwa staje się aktualne w dzisiejszej Polsce. Nie dotyczy dzieł sztuki, choć sztuką jest skopiowanie systemu politycznego tak, by był doskonalszy niż pierwowzór - czytamy w tygodniku.

W najnowszym numerze "wSieci" jest również bardzo interesujące dziennikarskie śledztwoWitolda Gadowskiego, który pyta: dlaczego zginął konsul?
Czy polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych powinno dbać o naszych dyplomatów? Pytanie zdaje się retoryczne. W kontekście tego, co spotkało I sekretarza naszej ambasady w Bejrucie Wojciecha Gawrysiuka, można mieć jednak poważne wątpliwości - pisze Gadowski, ujawniając szczegóły tej sprawy.

Jan Rokita w artykule "Giedroyc topornie odczytany" tłumaczy bierność polskich władz w sprawie wydarzeń na Ukrainie: To nie przypadek, że polską reakcją na przesilenie polityczne w Kijowie było wielodniowe głuche milczenie. Z brukseli odezwała się nawet zazwyczaj „siedząca cicho” lady Ashton, kwalifikując zdarzenia z 16 stycznia w ukraińskiej Radzie Najwyższej jako „godne pożałowania” - pisze publicysta "wSieci".

Milena Kindziuk zastanawia się nad decyzją kard. Dziwisza o wydaniu osobistych notatek Jana Pawła II:

„To, co należało spalić, spaliłem” – tłumaczy kard. Stanisław Dziwisz pytany, dlaczego nie uszanował woli Jana Pawła II. Czy postąpił słusznie, oddając do publikacji prywatne zapiski Ojca Świętego? - pyta autorka, starając się uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź.
Ryszard Makowski recenzuje książkę "Kołtun się jeży" autorstwa Wojciecha Cejrowskiego, która została wznowiona po 18 latach, a Jaromir Kwiatkowski pisze o wzruszających losach sparaliżowanego od stóp do głów Pawła Szkutnickiego.

W numerze również dodatek specjalny - Polacy mocni jak nigdy - czyli analiza szans polskich sportowców na zimowych igrzyskach w Soczi, a także tego, w jaki sposób może wykorzystać je Władimir Putin.

Konrad Szymański pisze z kolei o europejskich sporach o prawa i świadczenia dla imigrantów: Wszystko wskazuje na to, że to nie Wielka Brytania pierwsza zostanie ukarana przez europejski trybunał Sprawiedliwości za ograniczanie imigrantom dostępu do świadczeń socjalnych. tym krajem mogą być Niemcy. Czy w związku z tym politycy PSl i PO ogłoszą również bojkot Lidla i Deutsche banku? - zastanawia się eurodeputowany PiS.

Duet Mariusz Muszyński/Krzysztof Rak ocenia niemiecko-rosyjskie relacje i pisze o wątku trzeciego gracza w polityce globalnej: Chin: Berlin i Moskwa będą się liczyć w rozgrywce światowej tylko pod warunkiem, że wspólnie stworzą oś. Niemcy do tego duetu chcą wciągnąć także Chiny, by sięgnąć po pozycję międzynarodowego hegemona. W Unii europejskiej już rozdają karty - argumentują autorzy.
W numerze także bardzo ciekawa rozmowa ze Stanisłwem Kluzą, byłym ministrem finansów: Sektor spółdzielczy to nieodzowny element wysokiego standardu życia gospodarczego w danym kraju. W nowoczesnych, najbardziej konkurencyjnych gospodarkach świata jest on mocny. U nas został niesłusznie zdeprecjonowany - przekonuje ekonomista.

A w Kulturze wSieci – jak co tydzień – Adamski poleca – Adamski odradza, czyli co warto, a czego nie warto oglądać zdaniem reaktora naczelnego portalu wNas.pl.

W numerze także bardzo ciekawy esej Barbary Stanisławczyk poświęcony Jerzemu Owsiakowi oraz głos Waldemara Żyszkiewicza w debacie dotyczącej "Resortowych dzieci". Z kolei Jan Polkowski w swoim tekście zastanawia się nad antypolskimi stereotypami:- Czasami aż dziwić może, skąd wzięło się takie zatrzęsienie antypolskich stereotypów, a zawsze przygnębia świadomość, że tak trudno je podważyć i zastąpić opinią, nawet najbardziej krytyczną, ale opartą na faktach - pisze poeta.

Wojciech Wencel przypomina losy Zygmunta Nowakowskiego, a Andrzej Krzystyniak pisze o dramatycznym rozdziale historii Armii Krajowej: współpracy żołnierzy AK z Armią Czerwoną.

Na czytelników czekają także stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, braci – Michała i Pawła Korsunów, Leszka Długosza, Krystyny Grzybowskiej, Andrzeja Zybertowicza, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, Macieja Pawlickiego i Witolda Gadowskiego, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby oraz Jana Polkowskiego.

Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 27 stycznia br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. mid-17323014 23.03.2017

  Zieliński: W Polsce nie ma zagrożenia terrorystycznego

  - Polska policja jest w kontakcie z brytyjską; ostatnio zwiększamy liczbę oficerów łącznikowych w Wielkiej Brytanii - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

 2. warsaw-8821121280 22.03.2017

  Spotkanie Duda-Macierewicz 31 marca

  "22 marca br. szef BBN minister Paweł Soloch w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaprosił na spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”.

 3. mid-17322021 22.03.2017

  Była prezes UOKiK przed komisją ds. Amber Gold

  Przykro mi, że klienci Amber Gold zostali poszkodowani, ale nie czuję się winna, bo w oparciu o ówczesną wiedzę i instrumenty, jakimi dysponowaliśmy, zrobiliśmy to, co uważaliśmy, że możemy zrobić - mówiła b. prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel w środę przed komisją śledczą.

 4. mid-17321059 22.03.2017

  Prezydent: Ważna rola demokracji lokalnej

  „Decentralizacja państwa, przekazanie części władzy publicznej „w dół”, w ręce samorządowych wspólnot, stanowi jeden z istotniejszych elementów polskich przemian”.

 5. mid-17322030 22.03.2017

  IPN wznowił pracę na Cmentarzu Rakowickim

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie specjaliści z IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych prowadzą w środę oględziny szczątków odnalezionych przez badaczy z Fundacji Niezłomni. Dopiero po dalszych badaniach będzie wiadomo, czy udało się odnaleźć miejsce pochówku żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

 6. pretty 22.03.2017

  B. doradca Tuska nt. 10/04: Nie można mówić o rozdzieleniu wizyt

  Wojciech D. - ówczesny doradca premiera Donalda Tuska, dziś pracownik gabinetu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - zeznał, że zajmował się polityką historyczną rządu, której częścią były m.in. obchody 70-lecia Zbrodni Katyńskiej.

 7. mid-17320129 22.03.2017

  Bochenek: Nie ma konfliktu w obozie władzy

  Rzecznik rządu stwierdził, że gdy obserwuje, co się dzieje w mediach i przestrzeni publicznej, to widzi "burzę w szklance wody".

 8. smol88 22.03.2017

  PK bada zawiadomienie ministra obrony

  Zawiadomienie ministra obrony narodowej ws. podejrzenia zdrady dyplomatycznej przy wyjaśnianiu okoliczności katastrofy smoleńskiej trafiło do zespołu Prokuratury Krajowej, który bada okoliczności katastrofy - poinformowała PK.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook