Jedynie prawda jest ciekawa


UJAWNIAMY! Paweł Adamowicz wziął się za edukację seksualną młodych gdańszczan

10.01.2018
adamowiczzdrovvelove10012018
UJAWNIAMY! Paweł Adamowicz wziął się za edukację seksualną młodych gdańszczan

Drodzy Młodzi Gdańszczanie i Gdańszczanki, u progu dorosłości chcemy przekazać Wam rzetelną i prawdziwą wiedzę z zakresu zdrowia prokreacyjnego. Poprzez „Program ZdrovveLove” przedstawiamy niezbywalne prawa do korzystania z dobrodziejstw postępu naukowego i jego zastosowań. Powinniście mieć dostęp do wiedzy na temat seksualności i antykoncepcji – zachęca uśmiechnięty prezydent Paweł Adamowicz z ulotki, która informuje o szczegółach nowego programu. Jako pierwsi w Polsce ujawniamy jego szczegóły i pokazujemy plan, który w całości sfinansowano z kasy miasta.

Według Pawła Adamowicza „ZdrovveLove” ma być szansą na uzyskanie pełnej wiedzy o zdrowiu prokreacyjnym. – Budujemy wspólnie społeczeństwo świadome, ale również bezpieczne i przyjazne – informuje włodarz grodu nad Motławą. Czego dowiedzą się młodzi ludzie z programu, który firmuje prezydent Adamowicz?

Poznają definicję praw seksualnych człowieka, przeczytają, że seksualność stanowi źródło przyjemności i dobrostanu i dowiedzą się też, że „orientacja seksualna, tożsamość płciowa, płeć społeczno-kulturowa, wszelkie wyrazy tej tożsamości oraz różnorodność fizyczna i cielesna wymagają ochrony w zakresie praw człowieka”. Młodzi adepci programu „ZdrovveLove” dowiadują się i tego, że „większość z nas rodzi się jako kobieta i mężczyzna, ale nie zawsze tak jest”. Niektóre osoby mogą być „transseksualne”, „transpłciowe” i „interpłciowe”.

Program zawiera też „ciekawostki”. Oto jedna z nich: „Większość ludzi, kobiet i mężczyzn, masturbuje się. Masturbacja to jeden z normalnych i zdrowych przejawów seksualności, zarówno samodzielnie, jak i w relacji. Wszyscy ludzie, na każdym etapie życia są istotami seksualnymi”.

To jednak nie wszystko. Młodzi adepci programu będą mogli poznać również inne ciekawe tezy i dowiedzieć się tego, czym jest „heteronormatywność”:  -  „Automatyczne przekonanie o tym, że ludzie i my sami jesteśmy heteroseksualni. Wynika ona ze społecznych oczekiwań, utrwalanych w procesie wychowania, np. małym dziewczynkom mówi się, że jak dorosną to wyjdą za mąż. Tymczasem dziewczynka może okazać się lesbijką. Osoby LGBTIQ (Lesbian Gay Bisexual Trans Intersex Queer) uzewnętrzniają ten pogląd, czyli wzrastają w przekonaniu o powszechności heteroseksualności i o tym, że jest ona jedynym, najwłaściwszym sposobem przejawiania swojej seksualności”.

Kolejne strony programu to m.in. rysunek pokazujący pochwę, z dokładnym wyszczególnieniem anatomicznych szczegółów. Dalej program opisuje metody zapobiegania ciąży, opisując m. in. nieskuteczność kalendarzyka małżeńskiego. Skuteczna jest za to – choć jak informuje program „w Polsce niewykonywalna” tabletka „dzień po”. Która, "choć nie jest środkiem antykoncepcyjnym", to jest „antykoncepcją awaryjną”.

Następne strony programu to m. in. nauka nakładania prezerwatywy, opis infekcji płciowych, a także definicje „ról płciowych” i społecznych. Tu jako "ciekawostkę" potraktowano fakt, iż w niektórych państwach dopuszczona została kategoria prawna dla osób, które nie identyfikują się jako kobieta i mężczyzna. "Tożsamość seksualna inna niż „tradycyjne” to Queer" – czytamy w programie.

Gdański program „ZdrovveLove” w całości sfinansowano ze środków miasta Gdańska. Jego szczegóły ujawniamy jako pierwsi w Polsce. 

ac

Warto poczytać

 1. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 2. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 3. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 4. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 5. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 6. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 7. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 8. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook