Jedynie prawda jest ciekawa


UJAWNIAMY! Paweł Adamowicz wziął się za edukację seksualną młodych gdańszczan

10.01.2018
adamowiczzdrovvelove10012018
UJAWNIAMY! Paweł Adamowicz wziął się za edukację seksualną młodych gdańszczan

Drodzy Młodzi Gdańszczanie i Gdańszczanki, u progu dorosłości chcemy przekazać Wam rzetelną i prawdziwą wiedzę z zakresu zdrowia prokreacyjnego. Poprzez „Program ZdrovveLove” przedstawiamy niezbywalne prawa do korzystania z dobrodziejstw postępu naukowego i jego zastosowań. Powinniście mieć dostęp do wiedzy na temat seksualności i antykoncepcji – zachęca uśmiechnięty prezydent Paweł Adamowicz z ulotki, która informuje o szczegółach nowego programu. Jako pierwsi w Polsce ujawniamy jego szczegóły i pokazujemy plan, który w całości sfinansowano z kasy miasta.

Według Pawła Adamowicza „ZdrovveLove” ma być szansą na uzyskanie pełnej wiedzy o zdrowiu prokreacyjnym. – Budujemy wspólnie społeczeństwo świadome, ale również bezpieczne i przyjazne – informuje włodarz grodu nad Motławą. Czego dowiedzą się młodzi ludzie z programu, który firmuje prezydent Adamowicz?

Poznają definicję praw seksualnych człowieka, przeczytają, że seksualność stanowi źródło przyjemności i dobrostanu i dowiedzą się też, że „orientacja seksualna, tożsamość płciowa, płeć społeczno-kulturowa, wszelkie wyrazy tej tożsamości oraz różnorodność fizyczna i cielesna wymagają ochrony w zakresie praw człowieka”. Młodzi adepci programu „ZdrovveLove” dowiadują się i tego, że „większość z nas rodzi się jako kobieta i mężczyzna, ale nie zawsze tak jest”. Niektóre osoby mogą być „transseksualne”, „transpłciowe” i „interpłciowe”.

Program zawiera też „ciekawostki”. Oto jedna z nich: „Większość ludzi, kobiet i mężczyzn, masturbuje się. Masturbacja to jeden z normalnych i zdrowych przejawów seksualności, zarówno samodzielnie, jak i w relacji. Wszyscy ludzie, na każdym etapie życia są istotami seksualnymi”.

To jednak nie wszystko. Młodzi adepci programu będą mogli poznać również inne ciekawe tezy i dowiedzieć się tego, czym jest „heteronormatywność”:  -  „Automatyczne przekonanie o tym, że ludzie i my sami jesteśmy heteroseksualni. Wynika ona ze społecznych oczekiwań, utrwalanych w procesie wychowania, np. małym dziewczynkom mówi się, że jak dorosną to wyjdą za mąż. Tymczasem dziewczynka może okazać się lesbijką. Osoby LGBTIQ (Lesbian Gay Bisexual Trans Intersex Queer) uzewnętrzniają ten pogląd, czyli wzrastają w przekonaniu o powszechności heteroseksualności i o tym, że jest ona jedynym, najwłaściwszym sposobem przejawiania swojej seksualności”.

Kolejne strony programu to m.in. rysunek pokazujący pochwę, z dokładnym wyszczególnieniem anatomicznych szczegółów. Dalej program opisuje metody zapobiegania ciąży, opisując m. in. nieskuteczność kalendarzyka małżeńskiego. Skuteczna jest za to – choć jak informuje program „w Polsce niewykonywalna” tabletka „dzień po”. Która, "choć nie jest środkiem antykoncepcyjnym", to jest „antykoncepcją awaryjną”.

Następne strony programu to m. in. nauka nakładania prezerwatywy, opis infekcji płciowych, a także definicje „ról płciowych” i społecznych. Tu jako "ciekawostkę" potraktowano fakt, iż w niektórych państwach dopuszczona została kategoria prawna dla osób, które nie identyfikują się jako kobieta i mężczyzna. "Tożsamość seksualna inna niż „tradycyjne” to Queer" – czytamy w programie.

Gdański program „ZdrovveLove” w całości sfinansowano ze środków miasta Gdańska. Jego szczegóły ujawniamy jako pierwsi w Polsce. 

ac

Warto poczytać

 1. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 2. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 3. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 4. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 5. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 6. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 7. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 8. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook