Jedynie prawda jest ciekawa


UJAWNIAMY! Paweł Adamowicz wziął się za edukację seksualną młodych gdańszczan

10.01.2018
adamowiczzdrovvelove10012018
UJAWNIAMY! Paweł Adamowicz wziął się za edukację seksualną młodych gdańszczan

Drodzy Młodzi Gdańszczanie i Gdańszczanki, u progu dorosłości chcemy przekazać Wam rzetelną i prawdziwą wiedzę z zakresu zdrowia prokreacyjnego. Poprzez „Program ZdrovveLove” przedstawiamy niezbywalne prawa do korzystania z dobrodziejstw postępu naukowego i jego zastosowań. Powinniście mieć dostęp do wiedzy na temat seksualności i antykoncepcji – zachęca uśmiechnięty prezydent Paweł Adamowicz z ulotki, która informuje o szczegółach nowego programu. Jako pierwsi w Polsce ujawniamy jego szczegóły i pokazujemy plan, który w całości sfinansowano z kasy miasta.

Według Pawła Adamowicza „ZdrovveLove” ma być szansą na uzyskanie pełnej wiedzy o zdrowiu prokreacyjnym. – Budujemy wspólnie społeczeństwo świadome, ale również bezpieczne i przyjazne – informuje włodarz grodu nad Motławą. Czego dowiedzą się młodzi ludzie z programu, który firmuje prezydent Adamowicz?

Poznają definicję praw seksualnych człowieka, przeczytają, że seksualność stanowi źródło przyjemności i dobrostanu i dowiedzą się też, że „orientacja seksualna, tożsamość płciowa, płeć społeczno-kulturowa, wszelkie wyrazy tej tożsamości oraz różnorodność fizyczna i cielesna wymagają ochrony w zakresie praw człowieka”. Młodzi adepci programu „ZdrovveLove” dowiadują się i tego, że „większość z nas rodzi się jako kobieta i mężczyzna, ale nie zawsze tak jest”. Niektóre osoby mogą być „transseksualne”, „transpłciowe” i „interpłciowe”.

Program zawiera też „ciekawostki”. Oto jedna z nich: „Większość ludzi, kobiet i mężczyzn, masturbuje się. Masturbacja to jeden z normalnych i zdrowych przejawów seksualności, zarówno samodzielnie, jak i w relacji. Wszyscy ludzie, na każdym etapie życia są istotami seksualnymi”.

To jednak nie wszystko. Młodzi adepci programu będą mogli poznać również inne ciekawe tezy i dowiedzieć się tego, czym jest „heteronormatywność”:  -  „Automatyczne przekonanie o tym, że ludzie i my sami jesteśmy heteroseksualni. Wynika ona ze społecznych oczekiwań, utrwalanych w procesie wychowania, np. małym dziewczynkom mówi się, że jak dorosną to wyjdą za mąż. Tymczasem dziewczynka może okazać się lesbijką. Osoby LGBTIQ (Lesbian Gay Bisexual Trans Intersex Queer) uzewnętrzniają ten pogląd, czyli wzrastają w przekonaniu o powszechności heteroseksualności i o tym, że jest ona jedynym, najwłaściwszym sposobem przejawiania swojej seksualności”.

Kolejne strony programu to m.in. rysunek pokazujący pochwę, z dokładnym wyszczególnieniem anatomicznych szczegółów. Dalej program opisuje metody zapobiegania ciąży, opisując m. in. nieskuteczność kalendarzyka małżeńskiego. Skuteczna jest za to – choć jak informuje program „w Polsce niewykonywalna” tabletka „dzień po”. Która, "choć nie jest środkiem antykoncepcyjnym", to jest „antykoncepcją awaryjną”.

Następne strony programu to m. in. nauka nakładania prezerwatywy, opis infekcji płciowych, a także definicje „ról płciowych” i społecznych. Tu jako "ciekawostkę" potraktowano fakt, iż w niektórych państwach dopuszczona została kategoria prawna dla osób, które nie identyfikują się jako kobieta i mężczyzna. "Tożsamość seksualna inna niż „tradycyjne” to Queer" – czytamy w programie.

Gdański program „ZdrovveLove” w całości sfinansowano ze środków miasta Gdańska. Jego szczegóły ujawniamy jako pierwsi w Polsce. 

ac

Warto poczytać

 1. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 2. powroclaw23072018 23.07.2018

  Platforma Obywatelska rezygnuje z Ujazdowskiego. W zamian poprze Sutryka

  PO wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna.

 3. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 4. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 5. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 6. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 7. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook