Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Udana akcja GOPR

28.10.2012

Szczęśliwy finał akcji ratowniczej w Górach Izerskich. Ratownicy GOPR odnaleźli uczestników studenckiego rajdu, którzy zabłądzili podczas wycieczki. Stan trzech osób, które najdłużej pozostawały w górach, jest ciężki, ale stabilny.

Większa część osób sama zdołała dotrzeć do schronisk, kolejne zostały odnalezione przez ratowników. Ok. godz. 22.20 w sobotę ratownicy dotarli również do ostatniej trójki zaginionych, dwóch kobiet i mężczyzny. Ich stan był jednak ciężki i zostali przekazani pod opiekę lekarzy.

- Pozostali uczestnicy wycieczki znajdują się obecnie w trzech schroniskach. Ratownicy, którzy brali udział w akcji poszukiwawczej, powoli schodzą już także do stacji ratunkowych - powiedział dyżurny ze stacji centralnej GOPR w Jeleniej Górze.

Grupa ok. 80 osób, która rozproszyła się w górach, to studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uczestniczący w Rajdzie Ochrony Środowiska. Plan dwudniowej imprezy przewidywał m.in. przejście do stacji "Orle", a następnie do "Chatki Górzystów" i dalej przez Polanę Izerską, aż do schroniska "Na Stogu Izerskim".

Rzeczniczka prasowa uczelni Małgorzata Wanke-Jakubowska powiedziała, że pomocy lekarskiej udzielono także jednej ze studentek, która wcześniej sama, ale mocno wychłodzona, dotarła do schroniska.

W akcji ratowniczej brało udział 25 ratowników, którzy przeczesywali teren w samochodach terenowych, quadach i na skuterach śnieżnych. Poszukiwania utrudniał padający śnieg, silny wiatr i mgła.

pap/ansa

[fot. gopr.pl]
Słowa kluczowe:

wycieczka

,

studenci

,

GOPR

,

śnieg

,

ratownicy

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook