Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński stawia na uczciwe wybory

16.09.2011

PiS chce oddelegować do obwodowych komisji wyborczych ok. 25 tysięcy osób, które będą kontrolować sposób głosowania oraz liczenia głosów. Porozumienie w tej sprawie podpisał prezes partii Jarosław Kaczyński. Poza nim swoje podpisy pod dokumentem inicjującym powstanie ruchy społecznego złożyli Ryszard Kapuściński, szef Klubów "Gazety Polskiej", Ewa Stankiewicz ze stowarzyszenia "Solidarni 2010" i Maciej Łopiński z Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego.

PiS dla koordynacji procesu kontroli głosowania powołało Biuro Ochrony Wyborów.
- Chodzi o wybory uczciwe, bez jakichś gierek, bez używania sztuczek socjotechnicznych - tłumaczył Kaczyński podczas konferencji prasowej. - Uczciwe państwo to kwestia uczciwie przeprowadzonych wyborów. Nie chodzi o żadne podejrzenia. Od chwili, od kiedy powstała nowoczesna demokracja, wybory są przeprowadzane na zasadzie ograniczonego zaufania. Są kontrolowane przez opozycję i przez różne siły społeczne. To jest norma demokratyczna. Bez tego o demokratycznych wyborach po prostu nie można mówić i wobec tego nie można mówić także o uczciwym państwie, bo uczciwe wybory są fundamentem uczciwego państwa. To jest element społecznego ruchu, który pojawił się w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Osoby chętne do włączenia się w tę akcję w charakterze wolontariuszy mogą zgłaszać swoje kandydatury za pośrednictwem strony internetowej Uczciwewybory.pl.

Niezalezna.pl
[fot. PAP/Jacek Turczyk]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook