Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tytaniczna praca PiS. Chcą pokazać wszystkie afery PO

14.11.2014

Prawo i Sprawiedliwość zaskoczyło pracowitością. Pod koniec kampanii samorządowej prezentuje to, co wielu Polakom wydaje się trudne do ogarnięcia. PiS zebrał w jednym serwisie... wszystkie afery rządzącej partii.

Na specjalnej stronie Mapaafer.pl Polacy mogą przypomnieć sobie o skandalach władzy i patologiach hodowanych przez koalicję PO-PSL.

"Siedem lat rządów PO-PSL to czas wielkich afer, takich jak afera hazardowa, stoczniowa, infoafera, taśmowa i wiele mniejszych. Żadna z nich nie została wyjaśniona. Ich bohaterowie nie zostali ukarani. Ten serwis ma to wszystko pokazać" – powiedział rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Na razie na stronie znajdują się informacje o ok. 200 nadużyciach.

"Serwis będzie działał także po wyborach samorządowych. Obawiam się, że będzie ciągle uzupełniany o nowe afery" - podkreślił.

Pomysł PiS-u oczywiście nie spodobał się politykom PO. W ich ocenie PiSowski portal jest bełkotem. "To jeden wielki bełkot, z którego kompletnie nic nie wynika. Wiadomo, jest ostatni dzień kampanii wyborczej, brzydko się chwytają. Podstawowym wskaźnikiem na tej mapie powinni być parlamentarzyści PiS, którzy sobie zrobili biuro podróży z Sejmu wyłudzając pieniądze" - powiedział rzecznik klubu PO Paweł Olszewski, udając, że jego formacja z aferami i skandalami nie ma nic wspólnego. Fakty jednak są inne, co nie może budzić wątpliwości.

Witryna PiS znajduje się pod adresem: mapaafer.pl. Na stronie znajduje się m.in. mapa Polski z zaznaczonymi punktami, gdzie miało dojść do nieprawidłowości oraz ich krótki opis. PiS powołuje się na sprawy nagłośnione przez media m.in. zakup pociągu Pendolino, sprawę modernizację Stadionu Śląskiego, kwestie dot. przejęcia i sprzedaży przez rodzinę Hanny Gronkiewicz-Waltz kamienicy w centrum Warszawy.

Platforma może robić i mówić wiele, by nie kojarzono jej z aferami, jednak fakty mówią same za siebie. Rząd PO i PSL ma na swoim koncie szereg wielkich afer i skandali. Słowa tego nie zmienią...

TK,PAP
[Fot. Mapaafer.pl]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

,

PiS

,

Platforma Obywatelska

,

afera

Warto poczytać

 1. mid-17324003 24.03.2017

  Opozycja składa projekt ws. KRS

  PO, PSL i Nowoczesna popierają projekt autorstwa stowarzyszenia "Iustitia".

 2. MG8132 24.03.2017

  Ustawa o weryfikacji rent i emerytur podpisana

  Wprowadzone zmiany określają katalog sytuacji, w których możliwe będzie wzruszenie prawomocnych decyzji organu rentowego.

 3. mid-17321021 24.03.2017

  Schetyna zapowiada: Dziś składamy wniosek

  "To nie może być tylko krytyka tych 16 miesięcy złych rządów PiS, musi być wizja, jak widzimy Polskę po PiS-ie” - przekonuje lider PO.

 4. bdff15c79f7d42ac877339d86e8a9d2b 24.03.2017

  Śledztwo ws. faktur KOD przechodzi do Świdnicy

  "Decyzja ma na celu usprawnienie działań prokuratury i wiąże się z obciążeniem Prokuratury Okręgowej w Warszawie wieloma innymi postępowaniami”.

 5. mid-17323168-Kopia 23.03.2017

  Manifestacja poparcia dla rządu i prof. Szyszko

  „Też jest to manifestacja w obronie suwerennych decyzji Polski” - podkreślił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

 6. mid-17323187 23.03.2017

  Debata ws. prof. Szyszko. Premier odpowiada opozycji: Szkodzicie Polsce

  "Mam nieodparte wrażenie, że wniosek o którym dzisiaj rozmawiamy, powstał od momentu, gdy posłowie PO w internecie odkryli zdjęcie wiewiórki, której rzekomo minister Szyszko wyciął drzewo, które było jej domem" - powiedziała w Sejmie premier Beata Szydło.

 7. mid-17323101 23.03.2017

  Szymański: UE stoi przed ważnym wyborem

  Przed UE stoi wybór pomiędzy jednością a "nostalgiczną ucieczkę" do małych klubów - powiedział w czwartek wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański, który był jednym z gości czwartkowej debaty poświęconej poszukiwaniom nowego modelu integracji europejskiej.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook