Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tytaniczna praca PiS. Chcą pokazać wszystkie afery PO

14.11.2014

Prawo i Sprawiedliwość zaskoczyło pracowitością. Pod koniec kampanii samorządowej prezentuje to, co wielu Polakom wydaje się trudne do ogarnięcia. PiS zebrał w jednym serwisie... wszystkie afery rządzącej partii.

Na specjalnej stronie Mapaafer.pl Polacy mogą przypomnieć sobie o skandalach władzy i patologiach hodowanych przez koalicję PO-PSL.

"Siedem lat rządów PO-PSL to czas wielkich afer, takich jak afera hazardowa, stoczniowa, infoafera, taśmowa i wiele mniejszych. Żadna z nich nie została wyjaśniona. Ich bohaterowie nie zostali ukarani. Ten serwis ma to wszystko pokazać" – powiedział rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Na razie na stronie znajdują się informacje o ok. 200 nadużyciach.

"Serwis będzie działał także po wyborach samorządowych. Obawiam się, że będzie ciągle uzupełniany o nowe afery" - podkreślił.

Pomysł PiS-u oczywiście nie spodobał się politykom PO. W ich ocenie PiSowski portal jest bełkotem. "To jeden wielki bełkot, z którego kompletnie nic nie wynika. Wiadomo, jest ostatni dzień kampanii wyborczej, brzydko się chwytają. Podstawowym wskaźnikiem na tej mapie powinni być parlamentarzyści PiS, którzy sobie zrobili biuro podróży z Sejmu wyłudzając pieniądze" - powiedział rzecznik klubu PO Paweł Olszewski, udając, że jego formacja z aferami i skandalami nie ma nic wspólnego. Fakty jednak są inne, co nie może budzić wątpliwości.

Witryna PiS znajduje się pod adresem: mapaafer.pl. Na stronie znajduje się m.in. mapa Polski z zaznaczonymi punktami, gdzie miało dojść do nieprawidłowości oraz ich krótki opis. PiS powołuje się na sprawy nagłośnione przez media m.in. zakup pociągu Pendolino, sprawę modernizację Stadionu Śląskiego, kwestie dot. przejęcia i sprzedaży przez rodzinę Hanny Gronkiewicz-Waltz kamienicy w centrum Warszawy.

Platforma może robić i mówić wiele, by nie kojarzono jej z aferami, jednak fakty mówią same za siebie. Rząd PO i PSL ma na swoim koncie szereg wielkich afer i skandali. Słowa tego nie zmienią...

TK,PAP
[Fot. Mapaafer.pl]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

,

PiS

,

Platforma Obywatelska

,

afera

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook