Jedynie prawda jest ciekawa

Tysiące ludzi bez prądu po wichurach

09.11.2015

Na Warmii i Mazurach po wichurze bez prądu jest 4,3 tys. odbiorców. Warmińsko-mazurscy strażacy interweniowali 373 razy - podała w poniedziałek PAP rzeczniczka wojewody Edyta Wrotek.

Awarie wciąż występują we wschodniej - mazurskiej części regionu, w okolicach Gołdapi, Ełku, Olecka. Jak zapewniają energetycy, prąd w tych miejscach ma zostać włączony w poniedziałek do południa.

Energii nie mają także mieszkańcy Olsztyna, chodzi o ulice: Żołnierską, Dworcową i Pstrowskiego. Te awarie mają być usunięte w poniedziałek w godzinach porannych - zapewniają energetycy.

W sumie w regionie wciąż wyłączonych jest 56 stacji transformatorowych. Uszkodzenia powstają, gdy na linie energetyczne przewracają się połamane drzewa i konary.

Prognozy pogody na nadchodzące godziny uspokajają. W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Wiatr na północnym wschodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, porywisty, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. W nocy z poniedziałku na wtorek wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65
km/h, z kierunków zachodnich. Na wybrzeżu wiatr dość silny i silny, w porywach do 80 km/h, zachodni.

PAP/run

fot. PAP/Adam Warżawa
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook