Jedynie prawda jest ciekawa


Twórca oszustwa „na wnuczka” trafi do aresztu

16.02.2017

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w sprawie wypuszczenia na wolność Arkadiusza Ł., ps.”Hoss”.

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił szokującą decyzję Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w sprawie wypuszczenia na wolność Arkadiusza Ł., ps.”Hoss” - niebezpiecznego oszusta, który był poszukiwany międzynarodowymi listami gończymi. W ubiegłym tygodniu udało mu się wyjść na wolność mimo wcześniejszego zatrzymania go przez CBŚP.

Zamiast środków nieizolacyjnych zastosowano środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztu. Na tę decyzję wpłynęła obawa mataczenia przez podejrzanego oraz prognoza wysokiej kary bez możliwości jej zawieszenia – powiedział tuż po posiedzeniu sądu Paweł Szpringer z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Tymczasem obrońcy Hossa mogą jeszcze złożyć zażalenie na dzisiejszą decyzję sądu. W trakcie dzisiejszej rozprawy mieli twierdzić, że ich klient powinien pozostać na wolności przez fakt, że sedzia poprzedniej instancji przekroczyła 24 - godzinny okres od zatrzymania, by zastosować areszt tymczasowy. Sąd nie podzielił jednak tej argumentacji.

Prokuratura Krajowa wszczęła wczoraj śledztwo w sprawie bulwersującego przekroczenia uprawnień przez sędzię warszawskiego sądu rejonowego, która rozpatrywała wniosek o areszt dla Arkadiusza Łps. Hoss. Śledczy zbadają analizę, z której wynika, że sąd przekroczył termin 24 godzin, które ma na ewentualne aresztowanie podejrzanego od chwili przekazania mu sprawy przez prokuraturę.

Pierwszy ujawniliśmy szokujące uzasadnienie sędzi, która pozwoliła oszustowi cieszyć się obecnie wolnością, ujawnił portal wPolityce.pl. W ubiegłym tygodniu, Zbigniew Ziobro poinformował, że sprawa wypuszczenia Arkadiusza Ł. na wolność może mieć podwójne dno.

Wydział Spraw Wewnętrznych wszczął postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza – poinformowała w środę PAP rzeczniczka prokuratury krajowej prokurator Ewa Bialik, która dodała, że podstawą był artykuł 231 par. 1 Kodeksu karnego, ale także artykuł 189 par. 1, który mówi o karalności osób pozbawiających wolności.

Miejmy nadzieję, że sprawa Arkadiusza Ł. będzie jeszcze jednym powodem dla gruntownej reformy wymiaru sprawiedliwości, którą wprowadza obecnie Zbigniew Ziobro.

[fot. PAP/Marcin Obara]

wPolityce.pl/ems

Warto poczytać

 1. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 2. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 3. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 4. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 5. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 6. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 7. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 8. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook