Jedynie prawda jest ciekawa


TVP publikuje niezwykłe wideo. Tak wyglądało miejsce tajemniczej katastrofy [WIDEO]

07.01.2018
tvpinfo07012018
TVP publikuje niezwykłe wideo. Tak wyglądało miejsce tajemniczej katastrofy [WIDEO]

Materiał został wyemitowany w sobotnim odcinku programu "Minęła Dwudziesta" w TVP INFO. Nagranie zawiera zdjęcia z drona z miejsca, w którym lądował samolot MIG-29 na podwarszawskim lotnisku.

Na nagraniu widać ujęcia znad drzew w lesie w którym doszło do katastrofy, jak i z wnętrza lasu, w tym pościnane przez myśliwiec drzewa.

Podchodzący do lądowania w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim myśliwiec MiG-29 rozbił się w grudniu w okolicach Kałuszyna na Mazowszu. Samolot pilotował jeden, 28-letni pilot; startował z tego samego lotniska, na którym miał wylądować. W poszukiwaniach pilota udział brało co najmniej 200 osób: Żandarmeria Wojskowa, a także policja, straż pożarna i leśnicy. Został odnaleziony po ok. dwóch godzinach.

Po odnalezieniu, pilot został przewieziony do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. Zastępca komendanta Wojskowego Instytutu Medycznego płk Jarosław Kowal poinformował, że pilot miał operację stawu skokowego, która przebiegła pomyślnie; pacjent czuje się dobrze. 

Śledztwo ws. sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym prowadzi obecnie Wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.PAP/kh

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook