Jedynie prawda jest ciekawa


TVP pozwie Newsweeka. Zmyślili cytat z Jacka Kurskiego?

06.05.2018
newsroom06052018
TVP pozwie Newsweeka. Zmyślili cytat z Jacka Kurskiego?

TVP zapowiada podjęcie kroków prawnych wobec dziennikarki Renaty Grochal i wydawcy "Newseeka". Problemem jest artykuł, który zapowiedziano dziś na stronie internetowej tygodnika.

W związku z publikacją portalu newsweek.pl, z dnia 6 maja br., autorstwa pani Renaty Grochal, na temat rzekomych kulis pracy w ,,Wiadomościach” Telewizja Polska informuje, że tekst ten zawiera nieprawdziwe stwierdzenia oraz zmyślone wypowiedzi, które nigdy w TVP nie padły – informuje TVP w swoim oświadczeniu.

Tekst Renaty Grochal ukazał się w niedzielę rano na stronie tygodnika Tomasza Lista, w wersji cyfrowej ma być dostępny w godzinach wieczornych. Artykuł w krytycznym świetle stawia standardy pracy w „Wiadomościach”.

– W „Wiadomościach” zostali już tylko wyznawcy PiS albo tacy, którym jest wszystko jedno - mówią w TVP. Propaganda wchodzi w jeszcze ostrzejszą fazę, bo idą wybory samorządowe. O to czy i gdzie są jej granice zapytaliśmy gwiazdy programu: Krzysztofa Ziemca, Danutę Holecką oraz szefa „Wiadomości”, Jarosława Olechowskiego – pisze dziennikarka Newsweeka.

W kolejnych fragmentach tekstu zapoznajemy się m. in. z wypowiedziami redaktora Krzysztofa Ziemca i z opisem pracy newsroomu TVP, który 11 kwietnia br. nie transmitował konferencji prasowej podkomisji smoleńskiej kierowanej przez Antoniego Macierewicza. Według Renaty Grochal do szefa newsroomu miał zadzwonić prezes Kurski, który nie chciał transmitować konferencji podkomisji.

Według TVP publikacja Newsweeka „jest skandaliczna, pomawia i narusza dobre imię nadawcy publicznego oraz jego pracowników”.

–  TVP i pomówione osoby bezzwłocznie podejmą kroki prawne przeciwko autorowi i wydawcy, a także w każdym przypadku jej powielania – zapowiada centrum informacji TVP.

ac/tvp


Warto poczytać

 1. 1270rafalskaelz 23.05.2018

  Elżbieta Rafalska nie wyklucza włączenia w sprawę protestu osób niepełnosprawnych mediatora

  Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska nie wyklucza włączenia mediatora w sprawę protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. "Różne warianty są możliwe" - mówiła minister w środę w Łomży (Podlaskie).

 2. truck23052018 23.05.2018

  Nowy pomysł na aktywizację uchodźców. Niemcy będą ich uczyć prowadzenia ciężarówek

  Jednym z powodów, dla których Niemcy przyjęli ogromne ilości uchodźców – o którym rzadko mówi się głośno – była chęć zapchania luk na rynku pracy tanią siłą roboczą.

 3. 1270annairadzio 23.05.2018

  Prawdziwy mąż stanu. Radek Sikorski żalił się żonie na J. Kaczyńskiego

  Mojemu mężowi po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego było przykro i był wzburzony - zeznała w środę Anne Applebaum w procesie, który b. szef MSZ Radosław Sikorski wytoczył prezesowi PiS. Dodała, że takie wypowiedzi wpływają na to, jak Sikorski jest postrzegany za granicą.

 4. michnik23052018 23.05.2018

  Odpalił świecę dymną na spotkaniu z Adamem Michnikiem. Teraz skazał go sąd

  Na karę pół roku ograniczenia wolności w postaci 30 godzin prac społecznych na miesiąc skazał w środę Sąd Rejonowy w Płocku (Mazowieckie) 30-letniego Mateusza J., oskarżonego o odpalenie świecy dymnej na spotkaniu w tym mieście w 2017 r. z szefem "Gazety Wyborczej" Adamem Michnikiem.

 5. 1270policjasw 23.05.2018

  15-latka uratowała znajomą z internetu od śmierci

  15-latka z Jasienicy uratowała o rok starszą koleżankę z wirtualnego świata, która chciała popełnić samobójstwo. Zaniepokoił ją wpis w internecie. Powiadomiła o nim szkolnego pedagoga. Resztą zajęli się policjanci. Zdążyli w ostatniej chwili - podała policja.

 6. Laboratorium 22.05.2018

  Groźna choroba trafiła do Polski? Tajemniczy zgon w Świnoujściu

  Załoga statku, który przypłynął do Świnoujścia z Liberii, została objęta kwarantanną po tym, jak w niedzielę zmarł jeden z członków załogi. Procedury epidemiologiczne wprowadzono też w świnoujskim szpitalu. U drugiego marynarza z tego samego statku stwierdzono malarię

 7. LegiaLechawantura 22.05.2018

  Morawiecki dosadnie o awanturze na meczu Legii z Lechem: nie ma tolerancji dla przemocy

  Premier Mateusz Morawiecki zapewnił we wtorek, że nie będzie tolerancji dla przemocy na stadionach piłkarskich

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook