Jedynie prawda jest ciekawa


Tuskowi jest smutno. Tuskowi jest przykro. Sprawdź dlaczego!

22.06.2017

- Jest mi naprawdę smutno, że jest ofiarą nienawiści, jaką żywią do mnie dziś rządzący Polską – powiedział o swoim synu były premier a dziś prezydent UE Donald Tusk. Smutek eks-premiera to komentarz do wczorajszego przesłuchania Michała Tuska podczas komisji Amber Gold, podczas którego dowiedzieliśmy się m.in., że zarówno Tusk-ojciec jak i jego syn wiedzieli, że firma Marcina P. to „lipa”.

W minionych latach Donaldowi Tuskowi nie raz było –  z różnych powodów - przykro i smutno. Przypominamy te wzruszające chwile i pytamy: za co jeszcze powinno być mu przykro? Co powinno go smucić?

Za „Donald matole”

Wiosną 2013 roku kibice Jagielloni Białystok skandowali znane i bardzo popularne wówczas hasło „Donald matole, twój rząd obalą kibole”. Policja zatrzymała 43 osoby, którym postawiono zarzuty z kodeksu wykroczeń.

- Przykro mi. Nigdy nie oczekiwałem jakiejkolwiek reakcji, gdy ludzie wypowiadają na mój temat pogląd, nawet tak radykalny jak ten kibicowski. Potrafię z tym żyć – stwierdził ówczesny premier Donald Tusk.

Bo debata o Polsce

Na początku zeszłego roku Donaldowi Tuskowi było bardzo smutno z powodu debaty o rzekomym naruszaniu praworządności w Polsce, która odbyła się w Parlamencie Europejskim. Smutku nie zatarł nawet fakt, że do debaty doprowadzili ludzie Tuskowi bardzo bliscy – jego stronnicy polityczni z Unii i polska opozycja, której jest faktycznym, choć nieformalnym liderem.

- Jest to dość smutny dzień. Pierwszy raz w historii naszej obecności w UE jesteśmy przedmiotem raczej smutnej debaty. Przedstawiciele polskich władz muszą bronić swoich racji, które są kwestionowane i budzą wiele emocji w Europie, na świecie i w Polsce – uronił (prawie) łzę prezydent Unii Europejskiej.

Za „sorry, taki mamy klimat”

Tę wypowiedź Elżbiety Bieńkowskiej, prawej ręki Donalda Tuska w jego rządzie a dziś unijnej komisarz pamiętamy chyba wszyscy. W styczniu 2014 roku Polskę sparaliżowały nie tak znów katastrofalne opady śniegu i mróz. Pociągi stanęły w polu, ale ówczesna minister transportu miała na to świetne wytłumaczenie: „Sorry, taki mamy klimat” – rzuciła do kamery i uznała sprawę za zamkniętą.

- Jest mi przykro. Przepraszam – pokajał się w imieniu ulubienicy premier Tusk.

Za „żółwika z Putinem”

W kwietniu 2014 roku prasa opublikowała słynne zdjęcie z 10 kwietnia 2010 roku, na którym widać Donalda Tuska, jak wykonuje w rozmowie z Władimirem Putinem gest zinterpretowany przez wielu jako dziwnie przyjazny i radosny w tych tragicznych okolicznościach „żółwik”.

- Strasznie mi przykro to komentować. Wszyscy widzieli co się dzieje. Insynuowanie, że ktoś miał uśmiech na twarzy jest obrzydliwe – powiedział wówczas oburzony Donald Tusk.

Za taśmy prawdy

W czerwcu 2014 roku wybuchła afera związana z ujawnieniem taśm z restauracji Sowa i Przyjaciele. To była prawdziwa bomba, która – jak się szybko okazało – mocno nadwątliła zaufanie Polaków dla Platformy. Nie mogło być zresztą inaczej, bo z nagrań wyłonił się obraz bezczelnych działaczy, załatwiających swoje interesy, szydzących ze zwykłych obywateli a na dodatek rzucających mięsem nad talerzami z kupowanymi za pieniądze podatników frykasami. Komentarz Donalda Tuska – umieszczony w weekend post na Twitterze – przeszedł do historii.

- Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. W poniedziałek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej – napisał Donald Tusk.

Za przesłuchanie w prokuraturze

Całkiem niedawno Donaldowi Tuskowi „było przykro”, bo prokuratura śmiała wezwać go na świadka w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

- To są zawsze przykre i trudne sytuacje. Nie mogę uniknąć wrażenia, że cała sprawa ma jednoznaczny podtekst polityczny i w tym sensie może być nawet jeszcze trudniejsza niż zwykłe, rutynowe działania organów sprawiedliwości – narzekał na sopockim dworcu kolejowych najsłynniejszy obywatel tego nadmorskiego kurortu.

Niebawem i sam Donald Tusk stanie przed komisją do spraw wyjaśnienia afery Amber Gold. Nie można wykluczyć, że były premier będzie się też musiał pojawiać w Polsce przy okazji innych spraw związanych z ośmioletnimi rządami PO. 

 

Za co jeszcze może być przykro Donaldowi Tuskowi? Chętnie poznamy Państwa opinie – zapraszamy do komentowania! 

Warto poczytać

 1. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 2. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 3. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 4. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 5. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 6. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 7. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

 8. Brudzinski20042018 20.04.2018

  "Wynik wyborów w rękach Polaków, a nie ulicy i zagranicy"

  O wygranej lub przegranej PiS zdecydują przy urnach wyborczych Polacy, a nie ulica i zagranica - podkreślał w piątek w Wałczu (Zachodniopomorskie) wiceprezes tej partii Joachim Brudziński

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook