Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tusk: UE grozi czarny scenariusz

15.11.2012

Według Donalda Tuska sytuacja w UE jest trudniejsza niż można się było spodziewać. Premier zapowiada czarny scenariusz.

"Nie powiem, żeby efekty były wprost proporcjonalne do ilości spotkań, jakie Europejczycy odbywają w ostatnich dniach we wszystkich możliwych formatach i wszystkich możliwych stolicach. Obraz jaki się wyłania po tych spotkaniach, pokazuje wyraźnie, że poszczególne państwa członkowskie, dzisiaj bardziej przypominają odległe od siebie planety w galaktyce niż wspólnotę polityczną, która ma jeden cel, który da się opisać liczbami" - bez optymizmu komentuje premier Tusk.

 

Jego zdaniem sytuacja jest trudniejsza, niż można się było spodziewać przed rozpoczęciem negocjacji, bo stanowiska poszczególnych państw i instytucji są bardzo od siebie odległe. "Na stole jest kilka propozycji mniej lub bardziej oficjalnych i znalezienie wspólnego mianownika dla tych propozycji wydaje się rzeczą bardzo trudną. Odnoszę wrażenie, że coraz częściej będzie się mówiło o czarnym scenariuszu jakim jest brak uchwalonego budżetu i tak zwane roczne budżety. Takie prowizorium budżetowe nie jest dla Europy rozwiązaniem komfortowym".

Według Donalda Tuska nie dojście do porozumienia grozi potężnym kryzysem politycznym UE.

 

DLOS

[Fot. PAP]

Słowa kluczowe:

Donald Tusk

,

UE

,

negocjacje

,

krysys

,

Europa

Warto poczytać

 1. dudapapgrygiel 28.05.2017

  Prezydent na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śl.

  Powołaniem i zadaniem chrześcijan jest czynienie dobra wszędzie tam, gdzie brakuje sprawiedliwości i miłości społecznej - mówił abp Wiktor Skworc do uczestników dorocznej pielgrzymki mężczyzn. W uroczystości uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda.

 2. ksszydlopapbednarczyk 28.05.2017

  Ks. Szydło, syn premier, odprawił Mszę prymicyjną

  Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił w niedzielę prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu.

 3. macierewiczzolnierzepapSI 28.05.2017

  Weterani świętują w Giżycku

  Kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych - uczestników misji zagranicznych - wzięło udział w centralnych obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbyły się w niedzielę w Giżycku. Do wieczora trwa tam jeszcze piknik weterana.

 4. mid-17526086 28.05.2017

  Łapiński: prezydent USA odwiedzi Polskę

  Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydent Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Trumpem i było to „dłuższe spotkanie”.

 5. MKaminski2852017 28.05.2017

  SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

  Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

 6. Krzysztof-Lozinski-gfdgdfgfdgdfs 27.05.2017

  Łoziński nowym szefem KOD

  "Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał" - powiedział Łoziński.

 7. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

  Macierewicz spotkał się z weteranami

  Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook