Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk: UE grozi czarny scenariusz

15.11.2012

Według Donalda Tuska sytuacja w UE jest trudniejsza niż można się było spodziewać. Premier zapowiada czarny scenariusz.

"Nie powiem, żeby efekty były wprost proporcjonalne do ilości spotkań, jakie Europejczycy odbywają w ostatnich dniach we wszystkich możliwych formatach i wszystkich możliwych stolicach. Obraz jaki się wyłania po tych spotkaniach, pokazuje wyraźnie, że poszczególne państwa członkowskie, dzisiaj bardziej przypominają odległe od siebie planety w galaktyce niż wspólnotę polityczną, która ma jeden cel, który da się opisać liczbami" - bez optymizmu komentuje premier Tusk.

 

Jego zdaniem sytuacja jest trudniejsza, niż można się było spodziewać przed rozpoczęciem negocjacji, bo stanowiska poszczególnych państw i instytucji są bardzo od siebie odległe. "Na stole jest kilka propozycji mniej lub bardziej oficjalnych i znalezienie wspólnego mianownika dla tych propozycji wydaje się rzeczą bardzo trudną. Odnoszę wrażenie, że coraz częściej będzie się mówiło o czarnym scenariuszu jakim jest brak uchwalonego budżetu i tak zwane roczne budżety. Takie prowizorium budżetowe nie jest dla Europy rozwiązaniem komfortowym".

Według Donalda Tuska nie dojście do porozumienia grozi potężnym kryzysem politycznym UE.

 

DLOS

[Fot. PAP]

Warto poczytać

 1. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 2. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 3. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 4. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 5. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

 6. 1270jakikodeksiaki 19.04.2018

  Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

  To już ponoć pewne. Kandydatem PiS na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook