Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk trafi do więzienia? "Oskarżą go o zdradę"

04.04.2018
TuskFlickr
Tusk trafi do więzienia? "Oskarżą go o zdradę"

Prokuratura może postawić Donaldowi Tuskowi zarzuty w sprawie zdrady dyplomatycznej - poinformował "Super Express".

Według gazety akt oskarżenia przeciwko Tuskowi ma zostać wyciągnięty w dogodnym dla PiS momencie. - Decyzja w kwestii aktu oskarżenia jest mocno rozważana przez najwyższe kierownictwo PiS - twierdzi informator "Super Expressu". Tym samym obecnemu szefowi Rady Europejskiej może grozić nawet 10 lat więzienia. 

Jak twierdzi informator gazety, dokumenty są już na biurku Jarosława Kaczyńskiego, który waha się jaką decyzję podjąć. Cała sprawa nabrała przyspieszenia, ponieważ tuż przed świętami Donald Tusk zapowiedział w TVN24, że po powrocie do Polski nie zamierza odejść na emeryturę. - W 2019 roku będę tutaj i niech nikt nie myśli, że będę tylko oglądał telewizję czy grał w piłkę z wnukami. Nie będę teraz formułował żadnych scenariuszy, ale mam nadzieję, że nie będzie potrzeba żadnych akcji ratunkowych - przekonywał. 

W sierpniu 2017 roku prokurator krajowy Bogdan Święczkowski przekonywał, że w związku ze śledztwem w sprawie zdrady dyplomatycznej ostatnie miesiące przyniosły zaskakujący materiał dowodowy, rzucający bardzo mocne światło na decyzje, które podejmowano po katastrofie smoleńskiej.

kh/se.pl
Fot: EuropeanPeopleParty(Flickr)

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook