Jedynie prawda jest ciekawa


"Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje"

17.04.2018
TuskFlickr
"Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje"

Były premier żali się w Brukseli na polskie władze. Może to przeszkodzić w osiągnięciu porozumienia z KE w sprawie wycofania artykułu 7 wobec Polski.

Jak podaje serwis RMF24.pl, w rozmowach Polski z Komisją Europejską trwa teraz najtrudniejszy moment. Rozmowy mają doprowadzić do wycofania wobec Polski art. 7 Traktatu UE.

- Z różnych stron w Warszawie słyszę, że możliwy jest "cały pakiet rozwiązań", a więc kolejne kompromisy - informuje portal. Polskie władze liczą, że KE pozytywnie odniesie się do zmian w ustawach o sądownictwie. Jednocześnie jednak po obu stronach ujawnili się przeciwnicy porozumienia. W szeregach Zjednoczonej Prawicy jest to Zbigniew Ziobro, który ustępstwa w sprawach sądownictwa traktuje jako osłabienie swoich wpływów, po drugiej zaś stronie występują ambasadorowie kilku krajów unijnych, którzy chcą by Timmermans utrzymywał presję na Polskę i nie wycofywał artykuły 7.

- Niespodziewanie porozumieniu może zaszkodzić... Donald Tusk. Ma on co najmniej chłodne podejście do sprawy ewentualnego porozumienia z KE - informuje rmf24.pl Rozmówca portalu twierdzi, że "Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje i jego syna także". To tym bardziej problematyczne, że były premier jest wezwany na 23 kwietnia jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego i choć informacja o tym została podana już w styczniu, Bruksela może odebrać to jako nękanie i wykorzystać to jako dowód przeciw porozumieniu. 

kh/rmf24.pl
Fot: Flickr

Warto poczytać

 1. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 2. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 3. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 4. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 5. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 6. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 7. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook