Jedynie prawda jest ciekawa


"Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje"

17.04.2018
TuskFlickr
"Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje"

Były premier żali się w Brukseli na polskie władze. Może to przeszkodzić w osiągnięciu porozumienia z KE w sprawie wycofania artykułu 7 wobec Polski.

Jak podaje serwis RMF24.pl, w rozmowach Polski z Komisją Europejską trwa teraz najtrudniejszy moment. Rozmowy mają doprowadzić do wycofania wobec Polski art. 7 Traktatu UE.

- Z różnych stron w Warszawie słyszę, że możliwy jest "cały pakiet rozwiązań", a więc kolejne kompromisy - informuje portal. Polskie władze liczą, że KE pozytywnie odniesie się do zmian w ustawach o sądownictwie. Jednocześnie jednak po obu stronach ujawnili się przeciwnicy porozumienia. W szeregach Zjednoczonej Prawicy jest to Zbigniew Ziobro, który ustępstwa w sprawach sądownictwa traktuje jako osłabienie swoich wpływów, po drugiej zaś stronie występują ambasadorowie kilku krajów unijnych, którzy chcą by Timmermans utrzymywał presję na Polskę i nie wycofywał artykuły 7.

- Niespodziewanie porozumieniu może zaszkodzić... Donald Tusk. Ma on co najmniej chłodne podejście do sprawy ewentualnego porozumienia z KE - informuje rmf24.pl Rozmówca portalu twierdzi, że "Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje i jego syna także". To tym bardziej problematyczne, że były premier jest wezwany na 23 kwietnia jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego i choć informacja o tym została podana już w styczniu, Bruksela może odebrać to jako nękanie i wykorzystać to jako dowód przeciw porozumieniu. 

kh/rmf24.pl
Fot: Flickr

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook