Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk nie zamierza się tłumaczyć

04.06.2015

„Skarga na aktywność kampanijną Donalda Tuska jest motywowana politycznie” – pisze rzecznik Tuska.

„Deklaracje polityczne składane przez Przewodniczącego Rady Europejskiej nie są aktami administracyjnymi” - pisze Preben Aamann, rzecznik Donalda Tuska, odnosząc się do skargi, jaką na Tuska złożył prof. Ryszard Legutko. Europoseł PiS chciał, by Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich wyjaśnił, czy Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej może angażować się w krajowe spoty partyjne.

„Przewodniczący Donald Tusk przyjął do wiadomości skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich i oczekuje na decyzję. Wydaje się, że skarga motywowana jest bardziej politycznie niż rzeczywiście odnosi się do błędów w administracji. Deklaracje polityczne składane przez Przewodniczącego Rady Europejskiej nie są aktami administracyjnymi. Dodatkowo Donald Tusk wypowiadał się w charakterze prywatnym a nie w charakterze Przewodniczącego Rady Europejskiej. Co więcej Donald Tusk nie brał udziału w kampanii Bronisława Komorowskiego ani nikogo innego w trakcie wyborów w Polsce ale jedynie odpowiadał na zadane mu pytania” - poinformował Preben Aamann, rzecznik Donalda Tuska.

Jednak zdaje się, że rzecznik wprowadza opinię publiczną w błąd. Donald Tusk wyraził poparcie dla Bronisława Komorowskiego z własnej inicjatywy, wypowiadał się nie pytany przez nikogo. I właśnie w ten sposób wziął udział w kampanii kandydata PO na prezydenta.

Donald Tusk tłumaczył, że musi zabrać głos w związku z „bieżącymi wydarzeniami w Polsce”. Dziś zdaje się, że próbuje udawać, że to nie był on… Ale Polaków zapewne to nie dziwi. Pamiętają jeszcze rządy Donalda Tuska i rzucane przez niego co chwilę puste zapowiedzi.

ez,wPolityce.pl
[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. Strazpozarnawiki 22.06.2018

  Bilans ostatniej nocy- ranni, pożary i tysiące ludzi bez prądu

  Strażacy interweniowali ponad 4,3 tys. razy po nawałnicach, które w czwartek przeszły nad Polską - podał w piątek rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Podczas burz 10 osób zostało poszkodowanych. Nadal 74 tys. odbiorców pozbawionych jest prądu.

 2. youtuberzy-21062018-r 21.06.2018

  Gwiazdy Youtube będą promować Polskę. Kogo zaproszono do współpracy?

  Siedmiu twórców kanałów na YouTube o międzynarodowym zasięgu przyjedzie do Polski, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. "Chcemy pokazać Polskę taką, jaka jest: piękną, nowoczesną, otwartą, z nieszablonową ofertą turystyczną" - mówił szef MSiT Witold Bańka

 3. walesa24052018 21.06.2018

  Wałęsa i Kaczyński szykują się do „wieczności”? Zaskakujący wpis byłego prezydenta

  Do Lecha Wałęsy doszły doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał udać się na polityczną emeryturę. Sprawę skomentował w dramatycznych i kontrowersyjnych słowach.

 4. zendaya-lublin-21062018 21.06.2018

  Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

  Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu

 5. trzaskowski21062018 21.06.2018

  Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

  Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki.

 6. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 7. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook