Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tusk nie zamierza się tłumaczyć

04.06.2015

„Skarga na aktywność kampanijną Donalda Tuska jest motywowana politycznie” – pisze rzecznik Tuska.

„Deklaracje polityczne składane przez Przewodniczącego Rady Europejskiej nie są aktami administracyjnymi” - pisze Preben Aamann, rzecznik Donalda Tuska, odnosząc się do skargi, jaką na Tuska złożył prof. Ryszard Legutko. Europoseł PiS chciał, by Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich wyjaśnił, czy Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej może angażować się w krajowe spoty partyjne.

„Przewodniczący Donald Tusk przyjął do wiadomości skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich i oczekuje na decyzję. Wydaje się, że skarga motywowana jest bardziej politycznie niż rzeczywiście odnosi się do błędów w administracji. Deklaracje polityczne składane przez Przewodniczącego Rady Europejskiej nie są aktami administracyjnymi. Dodatkowo Donald Tusk wypowiadał się w charakterze prywatnym a nie w charakterze Przewodniczącego Rady Europejskiej. Co więcej Donald Tusk nie brał udziału w kampanii Bronisława Komorowskiego ani nikogo innego w trakcie wyborów w Polsce ale jedynie odpowiadał na zadane mu pytania” - poinformował Preben Aamann, rzecznik Donalda Tuska.

Jednak zdaje się, że rzecznik wprowadza opinię publiczną w błąd. Donald Tusk wyraził poparcie dla Bronisława Komorowskiego z własnej inicjatywy, wypowiadał się nie pytany przez nikogo. I właśnie w ten sposób wziął udział w kampanii kandydata PO na prezydenta.

Donald Tusk tłumaczył, że musi zabrać głos w związku z „bieżącymi wydarzeniami w Polsce”. Dziś zdaje się, że próbuje udawać, że to nie był on… Ale Polaków zapewne to nie dziwi. Pamiętają jeszcze rządy Donalda Tuska i rzucane przez niego co chwilę puste zapowiedzi.

ez,wPolityce.pl
[Fot. PAP/EPA]

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook