Jedynie prawda jest ciekawa

Tusk nie dał rady

12.12.2012

Niektórych kryzys się nie ima. Gdy jednych zwalniają, inni będą się cieszyć bogatymi świętami. Dlaczego? Do rządowych urzędników tylko w tym roku trafiło łącznie ponad 41 mln zł nagród! – donosi dzisiejszy „Fakt”

W fabryce Fiata zwolnienia mogą dotknąć nawet półtora tysiąca osób. Ich rodziny drżą o przyszłość. Takich problemów nie ma w rządzie, zauważa „Fakt”.

 

„Jak podało radio RMF FM, tylko w samej kancelarii premiera rozdano 2,4 mln zł. A niektóre ministerstwa są nawet bardziej rozrzutne. Najpilniejszy w rozdawaniu nagród jest MON. Resort przeznaczył na ten cel już 6,6 mln zł. Tuż za nim jest MSW – 6,4 mln zł, Ministerstwo Finansów – 5 mln zł oraz resort transportu – 3,5 mln zł. I to wszystko tylko w tym roku. A do końca grudnia przecież jeszcze trochę dni na rozdawnictwo zostało.”

 

A co na to premier Donald Tusk?

 

„Urzędnicy to ocean, to dżungla. Gdzie mogę, interweniuję. Byłem za słaby. Staram się limitować najbliższą okolicę (ministerstwa – red.) przez zamrożenie płac i zamrożenie etatów. Porażka jest bezdyskusyjna. Nie dałem rady.”

 

Nie dał rady. Biedaczysko. I ta rozczulająca szczerość! Nawet gniewać się na premiera nie wypada...

DLOS/FAKT

[Fot. PAP]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook