Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk broni wyników komisji Millera

03.01.2013

Zespół, który być może powstanie w celu obrony tez komisji Jerzego Millera badającej katastrofę smoleńską, może liczyć na wsparcie Donalda Tuska. Premier zadeklarował to osobiście na konferencji prasowej.

- Co do inicjatywy członków komisji Millera. Oczywiście nie ma mowy o powołaniu jakiejś rządowej komisji. Nazwę rzecz po imieniu: tych kilkunastu niezwykle zaangażowanych, zupełnie poza polityką ludzi, specjalistów, byłych pilotów, którzy pracowali w Komisji Millera i którzy z najlepsza wolą i najlepszą wiedzą, to są najlepsi fachowcy w Polsce, ustalali przyczyny katastrofy smoleńskiej, byli każdego dnia właściwie obrażani, a ich kwalifikacje i ustalenia były kwestionowane w sposób czasami przekraczający wszelkie granice. I uważam, że to jest bardzo dobra inicjatywa, aby ludzie kompetentni, nie tylko członkowie komisji, tworzyli taki zespół permanentnego reagowania, po to, żeby wyjaśniać (nawet nie chodzi o obronę dobrego imienia), tylko, żeby wyjaśniać opinii publicznej, jak bałamutne czasami tezy są formułowane w oparciu o kompletnie fałszywą interpretację faktów, a nawet bez związku z faktami – powiedział Tusk.

Szef rządu od razu przyznał, że ustalenia inne niż komisji Millera uważa za „fantasmagorie”, „fałsze” i „kłamstwa”. Po co więc powstanie to nowe ciało?

- Uważam, że to jest zarówno ich prawo, jak i obowiązek, tych wszystkich, którzy badali tę kwestię, aby Polakom cierpliwie każdego dnia tłumaczyć, szczególnie w tych najbardziej radykalnych przypadkach, absurdalność niektórych zarzutów czy fantasmagorii.

Slaw

[FOTO: PAP/Tomasz Gzell]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook