Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk atakuje PiS ws. Smoleńska

13.04.2016

"Jeśli ktoś ma wybaczać w Polsce, to pytanie: czy Polacy wybaczą PiS uczynienie z katastrofy smoleńskiej pretekstu do wojny domowej, która trwa od 6 lat… Człowiek, który łaskawie zgadza się na ciężkie więzienie zamiast kary śmierci… Nie będę komentował wypowiedzi ludzi na takim poziomie etyki" — odpowiedział zdenerwowany Donald Tusk, zaczepiony w Brukseli przez dziennikarzy o kwestię odpowiedzialności za katastrofę smoleńską.

Były premier - dziś szef Rady Europejskiej - sugerował też, że w Polsce trwa dziś ws. 10/04 „czas wielkiego zakłamania”, a na pokładzie tupolewa panowała „atmosfera nacisku”.

"Nie bardzo wiem, co zrobi TVP z tą opinią, ale mam nadzieje, że uda się wiernie przekazać. Radykalny wrzask, jaki pojawił się w Polsce jest spowodowany ustaleniami prokuratury i ekspertów w sprawie tego, co działo się tuż przed katastrofą" — zaznaczył.

Dziennikarze pytali też o to, czy nie obawia się kary śmierci lub więzienia. "Ja mam trochę inne poczucie humoru… Gdyby chodziło o ekstrawaganckich komentatorów czy dziennikarzy, którzy dawno przesunęli się poza granice, to nie komentowałbym tego. Niepokojące, że parlamentarzyści obozu rządzącego idą dokładnie tą samą drogą. Niezależnie od tego, że dotyczy to mnie, mam osobistą satysfakcję - to zwyrodniałe, ale to forma respektu…" — podkreślił.

"Nie miałem poparcia PiS, nie mam i pewnie nie będe miał" — zakończył Tusk.

wPolityce.pl/frost
[Fot. PAP]


Warto poczytać

 1. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 2. berlin23072018 23.07.2018

  Makabryczne sceny w Berlinie. Nieznani sprawcy podpalili dwóch bezdomnych

  Dwaj nieznani sprawcy oblali w niedzielę późnym wieczorem płynem i podpalili dwóch bezdomnych oraz ich dobytek na stacji kolei miejskiej Schoeneweide w Berlinie. Zaatakowani doznali ciężkich poparzeń i przebywają w szpitalu - podała w poniedziałek policja.

 3. powroclaw23072018 23.07.2018

  Platforma Obywatelska rezygnuje z Ujazdowskiego. W zamian poprze Sutryka

  PO wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna.

 4. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 5. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 6. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 7. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 8. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook