Jedynie prawda jest ciekawa

Dziennikarz TVN zaginął w gruzach kamienicy w Katowicach

23.10.2014

Około godziny 5 rano doszło do wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach. Z miejsca ewakuowano 15 lokatorów, jednak wciąż trwają poszukiwania zaginionych osób.

Prawdopodobnie są nimi Dariusz Kmiecik - reporter Faktów TVN w Katowicach wraz z żoną Brygidą Frosztęgą-Kmiecik oraz około dwuletnim synem - informuje „Dziennik Zachodni”.

CZYTAJ O WYBUCHU 

„Przez wiele godzin, nawet do piątku, może potrwać akcja przeszukiwania gruzowiska kamienicy w Katowicach, którą zniszczył wybuch gazu” —oceniają strażacy.

W kamienicy zameldowanych było ponad 20 osób. Po wybuchu ewakuowano 15 lokatorów. Część z nich schroniła się w pobliskim kościele. Eksplozja zniszczyła trzy kondygnacje budynku, ocalał jedynie parter.

Na miejscu jest 180 strażaków i 56 samochodów ratowniczych. W akcji biorą udział funkcjonariusze ze specjalistycznych grup poszukiwawczych, którzy do swojej pracy wykorzystują psy.

Teren wypadku przeszukiwany był za pomocą geofonów i kamer. Niezbędne jest również przeprowadzenie prac, które ustabilizują konstrukcję budynku.

Po przybyciu na miejsce strażacy w pierwszej kolejności ewakuowali 15 osób. Uruchomiono specjalną infolinię dla poszkodowanych i ich rodzin. Wszyscy zainteresowani mogą dzwonić na nr tel. 32 359 95 18 - podało MSW.

Wybuch miał miejsce ok. godz. 5 rano. Eksplozja zniszczyła trzy kondygnacje budynku u zbiegu ulic Sokolskiej i Chopina w ścisłym centrum Katowic, w zwartej zabudowie. Zawaliła się ściana frontowa, ocalał tylko parter. W budynku zameldowanych było ponad 20 osób.

PAP, Dziennik Zachodni, lz

[fot: PAP/Andrzej Grygiel]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook