Jedynie prawda jest ciekawa

Trzej posłowie PiS - zawieszeni

07.11.2014

Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński oraz Adam Rogacki zostali zawieszeni w prawach członków partii. Taką decyzję podjęły władze PiS. Zawieszenie to konsekwencja ich wyjazdu do Madrytu.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński powiedział PAP w piątek, że sprawą zajmie się sąd partyjny. Z kolei szef klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował dziennikarzy, że sprawą zajmą się też władze partii w najbliższym możliwym terminie. 

Zawieszenie w prawach członka partii skutkuje też automatycznie zawieszeniem w prawach członka klubu parlamentarnego.
Trzech posłów wyjechało służbowo do Madrytu 30 października br. Jak poinformowało biuro prasowe PiS w wydanym w piątek oświadczeniu ich obecność na posiedzeniu Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy potwierdzają ich podpisy na liście obecności.

Media donosiły w ostatnich dniach, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony, i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Madrytu.

Jak twierdzi portal tvn24.pl - posłowie  pobrali zaliczkę z sejmowej kasy na poczet wyjazdu prywatnymi samochodami. To kwota rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Tymczasem polecieli do Madrytu tanimi liniami za kilkaset złotych.

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zwrócił się do trzech posłów PiS o przekazanie do 12 listopada szczegółowych informacji na temat ich pobytu w Madrycie oraz środków publicznych wydanych w związku z tym wyjazdem.

Błaszczak powiedział na piątkowym briefingu, że tego typu sytuacje, w których zachodzi prawdopodobieństwo, że doszło do nieprawidłowości, nie są w PiS tolerowane. 

ansa/PAP

[fot. PAP/ Maciej Kulczycki]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook