Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Trzeba wymierzyć sprawiedliwość!

11.03.2016

Lider partii rządzącej zwrócił uwagę na obowiązek dalszego kultywowania pamięci o ofiarach katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Lider partii rządzącej zwrócił uwagę na obowiązek dalszego kultywowania pamięci o ofiarach katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. 

Na początku Jarosław Kaczyński wyraził wdzięczność Antoniemu Macierewiczowi i zapowiedział, że niebawem ruszy „porządne śledztwo w tej sprawie”. 

"Idziemy we właściwym kierunku, ale nie oznacza to, że już wszystko zostało załatwione. Jest sprawa dwóch pomników - ofiar katastrofy smoleńskiej i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Musimy dbać o to, przychodząc tutaj, by powstawały pomniki, by to uczczenie ich [ofiar] pamięci tu, w centrum Warszawy, nastąpiło. O tym marzyliśmy, a dzisiaj wydaje się to realne" — powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości. 

Odnosząc się do tradycji marszów w kolejne miesięcznice smoleńskie, Kaczyński stwierdził:  

"Zapoczątkowali je polscy patrioci, którzy szczerze przeżyli to wielkie narodowe nieszczęście 10 kwietnia 2010 r. Oni wyciągnęli z tego wnioski."

Prezes PiS przypomniał, że były chwile zwątpienia, ale to już przeszłość.  

"Wiara zwyciężyła, wola zwyciężyła i musi zwyciężać nadal. Musimy iść dalej i doprowadzić do tego, by prawda wyszła na jaw i by została wymierzona sprawiedliwość, by nastąpiło upamiętnienie. Nie dajmy się zdemobilizować, nie dajmy nikomu przekonania, że to już zostało załatwione, a nasze zadania są już spełnione" — podkreślał lider partii rządzącej. 

Na koniec Jarosław Kaczyński przypomniał, że mimo odmiennej sytuacji niż jeszcze przed rokiem, ludzie dalej powinni uczęszczać na uroczystości miesięcznic smoleńskich i jednoczyć się w pamięci o ofiarach katastrofy, by „polska godność została przywrócona”.

kk/wPolityce.pl

[fot.PAP/Jace Turczyk]

Warto poczytać

 1. mid-17522101 22.05.2017

  Prezydent o Wodeckim: odszedł wybitny muzyk

  Jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, skrzypek, trębacz i kompozytor Zbigniew Wodecki zmarł w poniedziałek w Warszawie.

 2. mid-17522108 22.05.2017

  Prezydent Duda: Singapur jest naszym ważnym partnerem

  "Pan prezydent Singapuru dokonał szerszego otwarcia drzwi na współpracę i za to bardzo serdecznie dziękuję" - podkreślił prezydent otwierając Polsko-Singapurskie Forum Biznesowe.

 3. SiedzibaTelewizjiPolskiejwWarszawie2017 22.05.2017

  TVP: Zarzuty o cenzurowaniu festiwalu w Opolu są nieprawdziwe

  - Zarzuty o funkcjonowaniu cenzury artystów występujących na Festiwalu Opole 2017 są nieprawdziwe i naruszają dobre imię spółki - oświadczyła w poniedziałek TVP.

 4. kownacki 22.05.2017

  Kownacki: Caracale to największa afera Platformy

  Wiceminister obrony odpowiada na ataki polityków opozycji.

 5. ciarkaSITVPinfo 22.05.2017

  Dymisje w dolnośląskiej policji

  - Komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji i komendant miejski zostali odwołani ze stanowisk przez szefa MSWiA w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Powodem utrata zaufania i niedopełnienie obowiązków - poinformował w poniedziałek rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 6. mid-epa05979655 22.05.2017

  Wałęsa kpi z ABW: Wyczyściłem wszystko

  - Wyczyściłem wszystko, więc mogą do mnie przyjść - mówi Lech Wałęsa nt. informacji, że ABW będzie chciała sprawdzić dokumenty, które niedawno opublikował w internecie.

 7. mac65 22.05.2017

  Platforma chce do środy dokumenty z MON

  Posłowie PO wystosowali w poniedziałek pismo ponaglające do szefa MON Antoniego Macierewicza, by udostępnił im kolejne dokumenty ws. zakupu śmigłowców dla wojska.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook