Jedynie prawda jest ciekawa


Trzeba wymierzyć sprawiedliwość!

11.03.2016

Lider partii rządzącej zwrócił uwagę na obowiązek dalszego kultywowania pamięci o ofiarach katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Lider partii rządzącej zwrócił uwagę na obowiązek dalszego kultywowania pamięci o ofiarach katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. 

Na początku Jarosław Kaczyński wyraził wdzięczność Antoniemu Macierewiczowi i zapowiedział, że niebawem ruszy „porządne śledztwo w tej sprawie”. 

"Idziemy we właściwym kierunku, ale nie oznacza to, że już wszystko zostało załatwione. Jest sprawa dwóch pomników - ofiar katastrofy smoleńskiej i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Musimy dbać o to, przychodząc tutaj, by powstawały pomniki, by to uczczenie ich [ofiar] pamięci tu, w centrum Warszawy, nastąpiło. O tym marzyliśmy, a dzisiaj wydaje się to realne" — powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości. 

Odnosząc się do tradycji marszów w kolejne miesięcznice smoleńskie, Kaczyński stwierdził:  

"Zapoczątkowali je polscy patrioci, którzy szczerze przeżyli to wielkie narodowe nieszczęście 10 kwietnia 2010 r. Oni wyciągnęli z tego wnioski."

Prezes PiS przypomniał, że były chwile zwątpienia, ale to już przeszłość.  

"Wiara zwyciężyła, wola zwyciężyła i musi zwyciężać nadal. Musimy iść dalej i doprowadzić do tego, by prawda wyszła na jaw i by została wymierzona sprawiedliwość, by nastąpiło upamiętnienie. Nie dajmy się zdemobilizować, nie dajmy nikomu przekonania, że to już zostało załatwione, a nasze zadania są już spełnione" — podkreślał lider partii rządzącej. 

Na koniec Jarosław Kaczyński przypomniał, że mimo odmiennej sytuacji niż jeszcze przed rokiem, ludzie dalej powinni uczęszczać na uroczystości miesięcznic smoleńskich i jednoczyć się w pamięci o ofiarach katastrofy, by „polska godność została przywrócona”.

kk/wPolityce.pl

[fot.PAP/Jace Turczyk]

Warto poczytać

 1. 1270petrukukla 24.03.2018

  Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. spalenia kukły Ryszarda Petru

  Przewodniczący Nowoczesnej w Podlaskiem, poseł Krzysztof Truskolaski poinformował w sobotę, że złoży zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, którzy spalili w piątek kukłę b. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru.

 2. 1270janocha 24.03.2018

  Bp Janocha: Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga

  Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga, a my ciągle uciekamy w rozrywkę - mówił w sobotę bp Michał Janocha do młodzieży, zgromadzonej w Świątyni Opatrzności Boże z okazji obchodów XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej.

 3. Szymczuk24032018 24.03.2018

  Niezwykłe zdjęcie z wizyty Prezydenta na Węgrzech. Uwagę zwraca jeden szczegół

  Na fotografii wykonanej przez prezydenckiego fotografa Jakuba Szymczuka widać Andrzeja Dudę wraz z Aderem Janosem - Prezydentem Węgier. Zdjęcie wykonano w miejscowości Veszprem w której odbywa się Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

 4. Boniwiki 24.03.2018

  Prawdziwa twarz walczącego z mową nienawiści Boniego. Określił ich mianem "ścierwa"

  Tak często podkreśla, że walczy z mową nienawiści, że sam zaczyna jej używać. Według europosła PO TVP to "ścierwo"

 5. MWPetru23032018 23.03.2018

  "Przynosi negatywne skutki dla Polski" Narodowcy spalili kukłę znanego polityka!

  Działacze Młodzieży Wszechpolskiej spalili w piątek na happeningu w Białymstoku kukłę b. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru. Nowoczesna uważa, że to skandal i sprawą z urzędu powinny się zająć policja i prokuratura. Jeśli tak się nie stanie, Petru zapowiedział, że sam zwróci się do prokuratury

 6. Duda23032018 23.03.2018

  Prezydent kapituluje w sprawie reformy sądownictwa? Kontrowersyjne słowa Andrzeja Dudy

  Jeśli zmiana pewnych rozwiązań uspokoiłaby KE, to ja nie widzę problemu - kilka elementów możemy zmienić, bo dla mnie to są kwestie o charakterze technicznym, nie likwidują instytucji tej reformy - powiedział prezydent Andrzej Duda odnosząc się do propozycji zmian w ustawach dot. sądownictwa

 7. ks-Tomasz-Jegierski23032018 23.03.2018

  Episkopat odcina się od księdza, który stawia zarzuty finansowe Morawieckiemu

  Ks. Tomasz Jegierski nie przynależy do żadnej diecezji w Polsce; nie jest w polskich strukturach kościelnych - poinformowało na Twitterze Biuro Prasowe KEP, odnosząc się do sprawy duchownego, który stawia zarzuty finansowe Kornelowi Morawieckiemu

 8. Warszawa 23.03.2018

  Trwa przywracanie sprawiedliwości! Jest pierwszy akt oskarżenia ws warszawskiej reprywatyzacji

  Siedem osób, w tym adwokaci, rzeczoznawcy i tzw. handlarze roszczeń, zostało oskarżonych przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu ws. przejmowania nieruchomości w stolicy. Pierwszy z aktów oskarżenia w tzw. dzikiej reprywatyzacji trafił w piątek do Sąd Okręgowego w Warszawie

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook