Jedynie prawda jest ciekawa

Trzeba wymierzyć sprawiedliwość!

11.03.2016

Lider partii rządzącej zwrócił uwagę na obowiązek dalszego kultywowania pamięci o ofiarach katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Lider partii rządzącej zwrócił uwagę na obowiązek dalszego kultywowania pamięci o ofiarach katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. 

Na początku Jarosław Kaczyński wyraził wdzięczność Antoniemu Macierewiczowi i zapowiedział, że niebawem ruszy „porządne śledztwo w tej sprawie”. 

"Idziemy we właściwym kierunku, ale nie oznacza to, że już wszystko zostało załatwione. Jest sprawa dwóch pomników - ofiar katastrofy smoleńskiej i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Musimy dbać o to, przychodząc tutaj, by powstawały pomniki, by to uczczenie ich [ofiar] pamięci tu, w centrum Warszawy, nastąpiło. O tym marzyliśmy, a dzisiaj wydaje się to realne" — powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości. 

Odnosząc się do tradycji marszów w kolejne miesięcznice smoleńskie, Kaczyński stwierdził:  

"Zapoczątkowali je polscy patrioci, którzy szczerze przeżyli to wielkie narodowe nieszczęście 10 kwietnia 2010 r. Oni wyciągnęli z tego wnioski."

Prezes PiS przypomniał, że były chwile zwątpienia, ale to już przeszłość.  

"Wiara zwyciężyła, wola zwyciężyła i musi zwyciężać nadal. Musimy iść dalej i doprowadzić do tego, by prawda wyszła na jaw i by została wymierzona sprawiedliwość, by nastąpiło upamiętnienie. Nie dajmy się zdemobilizować, nie dajmy nikomu przekonania, że to już zostało załatwione, a nasze zadania są już spełnione" — podkreślał lider partii rządzącej. 

Na koniec Jarosław Kaczyński przypomniał, że mimo odmiennej sytuacji niż jeszcze przed rokiem, ludzie dalej powinni uczęszczać na uroczystości miesięcznic smoleńskich i jednoczyć się w pamięci o ofiarach katastrofy, by „polska godność została przywrócona”.

kk/wPolityce.pl

[fot.PAP/Jace Turczyk]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook