Jedynie prawda jest ciekawa

Trzeba przypilnować wyborów

02.12.2013

- Jesteśmy zaniepokojeni liczbą głosów nieważnych i w naszej akcji będziemy zwracali uwagę opinii publicznej na skalę tego zjawiska - mówi dla „Gazety Polskiej Codzienni Anna Czerwińska, szefowa stołecznego klubu „GP” podczas inauguracji społecznej akcji monitorowania wyborów.

Zdaniem przedstawicieli Klubów „GP” z Mazowsza duża liczba głosów nieważnych może świadczyć o niskich standardach demokracji w naszym kraju.

- W wyborach samorządowych do województwa liczba głosów nieważnych wynosiła ponad 200 tysięcy. Organizowana przez Kluby „GP” akcja ma za zadanie wyjaśnić przyczyny tego zjawiska. Mazowsze mówi: sprawdzam! – tłumaczy Teresa Wargocka, szefowa Klubu z Mińska Mazowieckiego powody pozyskania i wysłania do komisji wyborczych jak największej liczby mężów zaufania.

Choć na razie akcja mobilizacyjna trwa na Mazowszu, Kluby mają nadzieję, że w tę stronę pójdą organizacja społeczne i patriotyczne w całym kraju.

- Każdy, kto chce, aby wybory były uczciwe, może przyłączyć się do naszej inicjatywy. Zaczynamy od Mazowsza i chcielibyśmy, aby przystąpili do nas mieszkańcy innych regionów Polski

- cytuje Anitę Czerwińską „GPC”.

Slaw/ "GPC"

[FOTO: Lukasz2 - Wikipedia CC 3.0]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook