Jedynie prawda jest ciekawa


Trzaskowski o zarzutach zażywania narkotyków i romansów: To kłamstwo, brudna kampania

27.02.2018
Trzaskowski27022018
Trzaskowski o zarzutach zażywania narkotyków i romansów: To kłamstwo, brudna kampania

Nie wycofam się z walki o prezydenturę Warszawy przez nieprawdziwe zarzuty ze strony Michała Dzięby - zadeklarował kandydat na prezydenta Warszawy, poseł PO Rafał Trzaskowski. Rozważam podjęcie kroków prawnych w tej sprawie - dodał.

Michał Dzięba, były asystent byłego ministra skarbu Aleksandra Grada, zamieścił w środę na Facebooku wpis, w którym zarzucił Trzaskowskiemu (w przeszłości m.in. europosłowi PO) m.in. zażywanie narkotyków, romans ze stażystką oraz zadawanie w Parlamencie Europejskim pytań na rzecz prywatnej firmy swego znajomego.

Trzaskowski był pytany we wtorek w Radiu Zet, czy w przypadku kolejnych oskarżeń bierze pod uwagę rezygnację z kandydowania na prezydenta Warszawy. - Nie, bo to jest wszystko nieprawda, to jest wszystko kłamstwo - odpowiedział poseł PO. - Ja jestem absolutnie spokojny - dodał.

Tłumaczył, że "wystarczy zobaczyć, sprawdzić wiarygodność tego pana (Dzięby - PAP), co on wypisuje, kogo atakuje od lat w internecie w sposób absolutnie skandaliczny i widać, że to jest wszystko wyssane z palca".

W ocenie Trzaskowskiego "to jest mega brudna kampania" wyborcza. - Nie wiem kto to robi, żeby było jasne nie chcę rzucać oskarżeń ale widać, że ktoś wykorzystuje osobę, która jest niezrównoważona psychicznie - mówił. - To jest - ja myślę - taka taktyka, żeby się wciągnąć w niekończący się proces, gdzie ja będę się tłumaczyć - uważa poseł. Jego zdaniem "widać, że mamy w tej chwili taką oto logikę bardzo ostrej kampanii".

Dopytywany dlaczego waha się przed zastosowaniem kroków prawnych odpowiedział, że ma wątpliwości ze względu na chorobę Dzięby. - Rozważam kroki prawne, dzisiaj rozmawiam o tym z prawnikami, bo chyba to przekroczyło już granicę taką, że można osobę psychicznie chorą ignorować - dodał. 

PAP
Fot: PAP/Tomasz Gzell

Warto poczytać

 1. Cieleckasmolensk 20.04.2018

  Cielecka śmieszkuje pod pomnikiem smoleńskim. Jak nisko trzeba upaść, by coś takiego robić?

  - Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - tak mówiła niedawno o swoim mężu Magdalena Cielecka. Teraz aktorka drwi z ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej. Krótko mówiąc, dno i metry mułu

 2. duda200402018 20.04.2018

  Prezydent Duda wyszedł do rodziców dzieci niepełnosprawnych i… szybko pożałował. To trzeba zobaczyć!

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi

 3. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 4. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 5. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 6. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 7. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 8. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook