Jedynie prawda jest ciekawa


Trwa głodówka w obronie historii

16.04.2012

Jadwiga Chmielowska rozpoczęła głodówkę „w obronie Historii i Polskiej szkoły”. W siedzibie delegatury „Solidarności” w Tarnowskich Górach razem z działaczką polskiego podziemia lat osiemdziesiątych głoduje przedstawicielka oświaty Anna Zaskórska, Andrzej Kamiński – współorganizator górniczych strajków w Jastrzębiu Zdroju. Wszyscy są działaczami solidarnościowymi z lat osiemdziesiątych. Dołączył do nich Lech Osiak – członek Komitetu Strajkowego w kopalni Manifest Lipcowy.

- Wszystkie pomysły, które się pojawiają, jak efemerydy, okazują się jednym wielkim niewypałem, tak jak stworzenie gimnazjów, tak jak rezygnacja matury z matematyki itd. To są cały czas jakieś eksperymenty, które w ostateczności się nie udają, ale cierpi na tym wychowanie następnego pokolenia, a wiadomo: „Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – mówi Jadwiga Chmielowska w wywiadzie dla portalu Solidani2010.pl uzasadniając swoją decyzję o podjęciu głodówki.

Fizycy PAN protestują przeciwko ograniczeniu nauki fizyki w szkołach - Przecież my nie będziemy mieć inżynierów! Jeśli my nie będziemy mieć inżynierów, to co -  pozostanie nam szorować gary we wszystkich krajach Europy? – dodaje.

- Druga wojna światowa się kończy i tak jak Hitler chciał -  Polacy mają być robotnikami niewykwalifikowanymi i rolnikami, którzy broną będą pola orać? Przecież to jest załamanie przemysłu i tak już zniszczonego! To co nasi przodkowie w II RP zbudowali, w III RP zostało rozwalone - wszystkie gałęzie przemysłu – analizuje Jadwiga Chmielowska.

- Dla mnie podejmowanie decyzji przez osoby niekompetentne, świadczy o rozwalaniu państwa. Pamiętajmy - nie można bezkarnie rozwalać całego państwa z powodu niekompetencji! To jest tak, jak ja bym chciała zatańczyć w balecie. Tak, mogę chcieć, ale co z tego?! Co prawda szkodliwość takiego mego wyczynu byłaby najwyżej taka, że ktoś ze śmiechu by zmarł… To jedyna szkodliwość. Ale jeżeli ludzie niekompetentni biorą się za „montowanie” państwa, za - w istocie -  demontaż państwa, to to już jest tragedia - oceniła legenda nurtu niepodległościowego.

I to nie jest tak, że to jest „na chwilkę”. Popatrzmy - rozłożone jest wojsko polskie przez niekompetencje kolejnych ministrów! Przecież to jest sen Lenina, że Polska ma mieć stutysięczną armię. Myśmy wrócili mentalnie do końca XVIII wieku! Dlatego walczą z historią - dodała Jadwiga Chmielowska.

Niezalezna.pl/solidarni2010.pl

[fot.arch.]

Warto poczytać

 1. Tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 2. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

 3. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

 4. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 5. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 6. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 7. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 8. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook