Jedynie prawda jest ciekawa

Trwa głodówka w obronie historii

16.04.2012

Jadwiga Chmielowska rozpoczęła głodówkę „w obronie Historii i Polskiej szkoły”. W siedzibie delegatury „Solidarności” w Tarnowskich Górach razem z działaczką polskiego podziemia lat osiemdziesiątych głoduje przedstawicielka oświaty Anna Zaskórska, Andrzej Kamiński – współorganizator górniczych strajków w Jastrzębiu Zdroju. Wszyscy są działaczami solidarnościowymi z lat osiemdziesiątych. Dołączył do nich Lech Osiak – członek Komitetu Strajkowego w kopalni Manifest Lipcowy.

- Wszystkie pomysły, które się pojawiają, jak efemerydy, okazują się jednym wielkim niewypałem, tak jak stworzenie gimnazjów, tak jak rezygnacja matury z matematyki itd. To są cały czas jakieś eksperymenty, które w ostateczności się nie udają, ale cierpi na tym wychowanie następnego pokolenia, a wiadomo: „Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – mówi Jadwiga Chmielowska w wywiadzie dla portalu Solidani2010.pl uzasadniając swoją decyzję o podjęciu głodówki.

Fizycy PAN protestują przeciwko ograniczeniu nauki fizyki w szkołach - Przecież my nie będziemy mieć inżynierów! Jeśli my nie będziemy mieć inżynierów, to co -  pozostanie nam szorować gary we wszystkich krajach Europy? – dodaje.

- Druga wojna światowa się kończy i tak jak Hitler chciał -  Polacy mają być robotnikami niewykwalifikowanymi i rolnikami, którzy broną będą pola orać? Przecież to jest załamanie przemysłu i tak już zniszczonego! To co nasi przodkowie w II RP zbudowali, w III RP zostało rozwalone - wszystkie gałęzie przemysłu – analizuje Jadwiga Chmielowska.

- Dla mnie podejmowanie decyzji przez osoby niekompetentne, świadczy o rozwalaniu państwa. Pamiętajmy - nie można bezkarnie rozwalać całego państwa z powodu niekompetencji! To jest tak, jak ja bym chciała zatańczyć w balecie. Tak, mogę chcieć, ale co z tego?! Co prawda szkodliwość takiego mego wyczynu byłaby najwyżej taka, że ktoś ze śmiechu by zmarł… To jedyna szkodliwość. Ale jeżeli ludzie niekompetentni biorą się za „montowanie” państwa, za - w istocie -  demontaż państwa, to to już jest tragedia - oceniła legenda nurtu niepodległościowego.

I to nie jest tak, że to jest „na chwilkę”. Popatrzmy - rozłożone jest wojsko polskie przez niekompetencje kolejnych ministrów! Przecież to jest sen Lenina, że Polska ma mieć stutysięczną armię. Myśmy wrócili mentalnie do końca XVIII wieku! Dlatego walczą z historią - dodała Jadwiga Chmielowska.

Niezalezna.pl/solidarni2010.pl

[fot.arch.]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook