Jedynie prawda jest ciekawa


Totalna opozycja wymyśla totalne bzdury

02.07.2017

Premier Beata Szydło ma mocną pozycję - nic jej w tej chwili nie zagraża - stwierdził Adam Bielan (PiS). Wicemarszałek Senatu odpowiedział w ten sposób na uwagi opozycyjnych polityków o braku przemówienia premier na kongresie PiS.

Wcześniej Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) uznał za dziwne, że premier nie wystąpiła na kongresie PiS. "To rzecz skandaliczna, jak została potraktowana premier" - dodał Bartosz Arłukowicz (PO).

W sobotę w Przysusze na Mazowszu odbyła się druga część kongresu PiS, a także konwencja Zjednoczonej Prawicy, podczas której wystąpili prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremier Mateusz Morawiecki, lider Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef Polski Razem wicepremier Jarosław Gowin. Głosu nie zabrała premier Beata Szydło.

"To był kongres partyjny, gdzie przemawiali przede wszystkim liderzy trzech partii tworzących Zjednoczoną Prawicę, czyli prezes PiS Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin, jako lider Polski Razem i Zbigniew Ziobro, jako lider Solidarnej Polski. Przemawiał również Mateusz Morawiecki, jako wicepremier sprawujący kierownictwo gospodarcze w rządzie. Pani premier ma mocną pozycję - nic jej w tej chwili nie zagraża" - wyjaśnił Adam Bielan. Dodał, że "Pani premier ma największą władze w Polsce, zarządza na bieżąco Radą Ministrów, występuje niemal codziennie przy różnych okazjach. Pani premie była bardzo ciepło przyjęta przez wszystkich delegatów".

Celem PiS jest Polska równych szans

Sama premier B. Szydło po sobotnim kongresie oceniła: "Uważam, że to był bardzo udany kongres i przede wszystkim to jest kongres, na którym pojawiły się nowe pomysły, nowe propozycje, idziemy do przodu i chcemy wygrać kolejne wybory. Zakończymy kadencję, zrealizujemy to wszystko, do czego zobowiązaliśmy się wobec Polaków. Dotrzymujemy słowa, a teraz pracujemy nad tymi kolejnymi propozycjami, część z nich została przedstawiona" - podkreśliła szefowa rządu.

W głównym wystąpieniu na sobotnim kongresie, prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, ża najważniejsze jest wypracowanie przez Zjednoczoną Prawicę systemu, który wprowadzi równość szans dla wszystkich Polaków. "Wszystko jedno, czy są z Przysuchy czy z innego powiatowego miasta, czy ze wsi, czy z wielkiego miasta, czy z Warszawy" – podkreślił lider partii rządzącej.

Prezes PiS podkreślił też: "Wymiar duchowy jest ważny, ale nie można go budować bez wymiaru materialnego, który oznacza równość szans, sprawiedliwość, solidarność". Zadeklarował, że w tym kierunku PiS szedł i będzie iść.

PAP/MBB

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Warto poczytać

 1. 1270sdfesdxz 21.05.2018

  Kukiz'15 składa projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową

  Kukiz'15 składa w Sejmie projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową. Chcemy obniżać, a nie podwyższać ceny paliw - podkreślił w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

 2. 1270gowingi 21.05.2018

  Gowin: nasz rząd zrobił dla rodzin niepełnosprawnych więcej niż którykolwiek

  Nasz rząd zrobił dla rodzin osób niepełnosprawnych więcej niż którykolwiek rząd do tej pory - mówił w poniedziałek w Krakowie wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, mając ograniczone możliwości budżetowe, rząd nie jest w stanie realizować wszystkich postulatów.

 3. szczerekerwerwe21052018 21.05.2018

  Pełne szaleństwo w TVN24! Ależ popis, to trzeba zobaczyć [WIDEO]

  Poranny seans nienawiści sączony z ekranu TVN 24 w prowadzonym przez Marcina Mellera programie "Drugie śniadanie mistrzów",

 4. 1270bolek00a 21.05.2018

  Wałęsa okłamał miliony Polaków

  Lech Wałęsa jest postacią historyczną z zasługami, ale jest też postacią kontrowersyjną - uważa wiceminister kultury Jarosław Sellin

 5. 1270antypis 21.05.2018

  Opozycja wysyła bojówki do walki z PiS

  Sasin: osoby zakłócające spotkania z politykami PiS to zorganizowane bojówki

 6. 1270jarrekk 20.05.2018

  Posłanka PiS zdradza: „Projekt ustawy o dekoncentracji mediów jest gotowy”

  "Jest więc pytanie, w którym momencie ruszyć z tą armatą i to jest pytanie do Jarosława Kaczyńskiego"

 7. morawiecki20052018 20.05.2018

  Skandaliczna sytuacja w Gdańsku. Totalni przerwali spotkanie premiera Morawieckiego!

  Grupa zadymiarzy KOD-u w agresywny sposób przerwała dziś spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 8. pope20052018 20.05.2018

  Polski duchowny oddał mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii. Otrzyma godność kardynała od papieża

  Oddał służbowe mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii i zamieszkał w biurze, zimą roznosi śpiwory i ciepłe jedzenie bezdomnym koło bazyliki św. Piotra.

Wiadomości ze świata

więcej
CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook