Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

To zemsta za Smoleńsk

20.12.2011

Wniosek prokuratury o uchylenie Antoniemu Macierewiczowi immunitetu za publikację raportu z weryfikacji WSI zgrał się w czasie z ujawnieniem kolejnych faktów w sprawie śledztwa smoleńskiego.

Warszawska Prokuratura Apelacyjna chce uchylić posłowi Antoniemu Macierewiczowi (PiS) immunitet za publikację raportu z weryfikacji WSI. Informacje o szczegółach tajnego śledztwa wyciekły do mediów. Prokuratura Generalna nie widzi problemu.

Ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy – to zarzuty, które Prokuratura Apelacyjna w Warszawie chce postawić Antoniemu Macierewiczowi. Wniosek trafił do Prokuratury Generalnej, gdyż według procedur tylko Prokurator Generalny może skierować  wniosek do Sejmu. Jak poinformował wczoraj portal Niezależna.pl, wniosek sporządzony został pospiesznie i zawiera wiele błędów. Nie mogę się odnieść do takich informacji. Decyzję, czy taki wniosek zostanie podpisany, czy nie, prokurator Andrzej Seremet podejmie do końca grudnia – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” prokurator Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej. Nasi koledzy się pospieszyli, dlatego tyle w nim kardynalnych błędów – mówił jednak w rozmowie z portalem Niezależna.pl zastrzegający anonimowość prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie na jaw wyszły kolejne fakty w sprawie śledztwa smoleńskiego. Chodzi m.in. o ujawnione przez „Gazetę Polską” i „Gazetę Polską Codziennie” stenogramy rozmów między byłym szefem MON Bogdanem Klichem i polskim akredytowanym przy MAK płk. Edmundem Klichem. Stenogramy wyraźnie sugerują rosyjską odpowiedzialność za katastrofę smoleńską. Antoni Macierewicz kieruje sejmowym zespołem ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Podczas konferencji prasowej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dziennikarz Radia ZET stwierdził, że… rozmawiał prywatnie z prokuratorami i wie, czego dotyczą zarzuty prokuratury.

W sytuacji, gdy jest tajne śledztwo, dziennikarze prowadzą prywatne rozmowy z prokuratorami, a potem ujawniają ich treść. To niedopuszczalne – mówi Antoni Macierewicz w rozmowie z gazetą.

O to, czy śledztwo w sprawie kontrolowanego przecieku rozpocznie Prokuratura Generalna, zapytaliśmy Mateusza Martyniuka. Stwierdził, że prokuratura nie zamierza wszczynać żadnego śledztwa. Nie znam osobiście żadnego dziennikarza. Nie mogę komentować rewelacji o jakimś przecieku – mówi z kolei Szymon Liszewski z Wydziału V Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. W rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” nie chciał też komentować związku wniosku o odebranie immunitetu z ujawnionymi ostatnio materiałami w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Niezalezna.pl/"Gazeta Polska Codziennie"

[fot.pis.org.pl]

Warto poczytać

 1. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 2. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 3. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 4. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 5. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 6. IMG7566 27.03.2017

  ABW zatrzymała cztery osoby. Wyłudziły 21 mln zł

  Osoby podejrzewane są o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

 7. tusk990 27.03.2017

  Szef MSZ: Tusk wybrany ze złamaniem prawa

  Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy, które wykazują, że Tusk został wybrany ze złamaniem prawa europejskiego- stwierdził minister Witold Waszczykowski.

 8. policjasi12345 27.03.2017

  Tragiczny wypadek na Mazowszu

  Pięć osób zginęło w wypadku drogowym w miejscowości Pawłowo w woj. mazowieckim. Bus zderzył się czołowo z ciężarówką.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook