Jedynie prawda jest ciekawa


To zemsta za Smoleńsk

20.12.2011

Wniosek prokuratury o uchylenie Antoniemu Macierewiczowi immunitetu za publikację raportu z weryfikacji WSI zgrał się w czasie z ujawnieniem kolejnych faktów w sprawie śledztwa smoleńskiego.

Warszawska Prokuratura Apelacyjna chce uchylić posłowi Antoniemu Macierewiczowi (PiS) immunitet za publikację raportu z weryfikacji WSI. Informacje o szczegółach tajnego śledztwa wyciekły do mediów. Prokuratura Generalna nie widzi problemu.

Ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy – to zarzuty, które Prokuratura Apelacyjna w Warszawie chce postawić Antoniemu Macierewiczowi. Wniosek trafił do Prokuratury Generalnej, gdyż według procedur tylko Prokurator Generalny może skierować  wniosek do Sejmu. Jak poinformował wczoraj portal Niezależna.pl, wniosek sporządzony został pospiesznie i zawiera wiele błędów. Nie mogę się odnieść do takich informacji. Decyzję, czy taki wniosek zostanie podpisany, czy nie, prokurator Andrzej Seremet podejmie do końca grudnia – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” prokurator Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej. Nasi koledzy się pospieszyli, dlatego tyle w nim kardynalnych błędów – mówił jednak w rozmowie z portalem Niezależna.pl zastrzegający anonimowość prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie na jaw wyszły kolejne fakty w sprawie śledztwa smoleńskiego. Chodzi m.in. o ujawnione przez „Gazetę Polską” i „Gazetę Polską Codziennie” stenogramy rozmów między byłym szefem MON Bogdanem Klichem i polskim akredytowanym przy MAK płk. Edmundem Klichem. Stenogramy wyraźnie sugerują rosyjską odpowiedzialność za katastrofę smoleńską. Antoni Macierewicz kieruje sejmowym zespołem ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Podczas konferencji prasowej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dziennikarz Radia ZET stwierdził, że… rozmawiał prywatnie z prokuratorami i wie, czego dotyczą zarzuty prokuratury.

W sytuacji, gdy jest tajne śledztwo, dziennikarze prowadzą prywatne rozmowy z prokuratorami, a potem ujawniają ich treść. To niedopuszczalne – mówi Antoni Macierewicz w rozmowie z gazetą.

O to, czy śledztwo w sprawie kontrolowanego przecieku rozpocznie Prokuratura Generalna, zapytaliśmy Mateusza Martyniuka. Stwierdził, że prokuratura nie zamierza wszczynać żadnego śledztwa. Nie znam osobiście żadnego dziennikarza. Nie mogę komentować rewelacji o jakimś przecieku – mówi z kolei Szymon Liszewski z Wydziału V Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. W rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” nie chciał też komentować związku wniosku o odebranie immunitetu z ujawnionymi ostatnio materiałami w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Niezalezna.pl/"Gazeta Polska Codziennie"

[fot.pis.org.pl]

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 5. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 6. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook