Jedynie prawda jest ciekawa


To zemsta za Smoleńsk

20.12.2011

Wniosek prokuratury o uchylenie Antoniemu Macierewiczowi immunitetu za publikację raportu z weryfikacji WSI zgrał się w czasie z ujawnieniem kolejnych faktów w sprawie śledztwa smoleńskiego.

Warszawska Prokuratura Apelacyjna chce uchylić posłowi Antoniemu Macierewiczowi (PiS) immunitet za publikację raportu z weryfikacji WSI. Informacje o szczegółach tajnego śledztwa wyciekły do mediów. Prokuratura Generalna nie widzi problemu.

Ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy – to zarzuty, które Prokuratura Apelacyjna w Warszawie chce postawić Antoniemu Macierewiczowi. Wniosek trafił do Prokuratury Generalnej, gdyż według procedur tylko Prokurator Generalny może skierować  wniosek do Sejmu. Jak poinformował wczoraj portal Niezależna.pl, wniosek sporządzony został pospiesznie i zawiera wiele błędów. Nie mogę się odnieść do takich informacji. Decyzję, czy taki wniosek zostanie podpisany, czy nie, prokurator Andrzej Seremet podejmie do końca grudnia – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” prokurator Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej. Nasi koledzy się pospieszyli, dlatego tyle w nim kardynalnych błędów – mówił jednak w rozmowie z portalem Niezależna.pl zastrzegający anonimowość prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie na jaw wyszły kolejne fakty w sprawie śledztwa smoleńskiego. Chodzi m.in. o ujawnione przez „Gazetę Polską” i „Gazetę Polską Codziennie” stenogramy rozmów między byłym szefem MON Bogdanem Klichem i polskim akredytowanym przy MAK płk. Edmundem Klichem. Stenogramy wyraźnie sugerują rosyjską odpowiedzialność za katastrofę smoleńską. Antoni Macierewicz kieruje sejmowym zespołem ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Podczas konferencji prasowej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dziennikarz Radia ZET stwierdził, że… rozmawiał prywatnie z prokuratorami i wie, czego dotyczą zarzuty prokuratury.

W sytuacji, gdy jest tajne śledztwo, dziennikarze prowadzą prywatne rozmowy z prokuratorami, a potem ujawniają ich treść. To niedopuszczalne – mówi Antoni Macierewicz w rozmowie z gazetą.

O to, czy śledztwo w sprawie kontrolowanego przecieku rozpocznie Prokuratura Generalna, zapytaliśmy Mateusza Martyniuka. Stwierdził, że prokuratura nie zamierza wszczynać żadnego śledztwa. Nie znam osobiście żadnego dziennikarza. Nie mogę komentować rewelacji o jakimś przecieku – mówi z kolei Szymon Liszewski z Wydziału V Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. W rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” nie chciał też komentować związku wniosku o odebranie immunitetu z ujawnionymi ostatnio materiałami w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Niezalezna.pl/"Gazeta Polska Codziennie"

[fot.pis.org.pl]

Warto poczytać

 1. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 2. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 3. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 4. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 5. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 6. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

 7. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 8. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook