Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

To zemsta za Smoleńsk

20.12.2011

Wniosek prokuratury o uchylenie Antoniemu Macierewiczowi immunitetu za publikację raportu z weryfikacji WSI zgrał się w czasie z ujawnieniem kolejnych faktów w sprawie śledztwa smoleńskiego.

Warszawska Prokuratura Apelacyjna chce uchylić posłowi Antoniemu Macierewiczowi (PiS) immunitet za publikację raportu z weryfikacji WSI. Informacje o szczegółach tajnego śledztwa wyciekły do mediów. Prokuratura Generalna nie widzi problemu.

Ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy – to zarzuty, które Prokuratura Apelacyjna w Warszawie chce postawić Antoniemu Macierewiczowi. Wniosek trafił do Prokuratury Generalnej, gdyż według procedur tylko Prokurator Generalny może skierować  wniosek do Sejmu. Jak poinformował wczoraj portal Niezależna.pl, wniosek sporządzony został pospiesznie i zawiera wiele błędów. Nie mogę się odnieść do takich informacji. Decyzję, czy taki wniosek zostanie podpisany, czy nie, prokurator Andrzej Seremet podejmie do końca grudnia – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” prokurator Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej. Nasi koledzy się pospieszyli, dlatego tyle w nim kardynalnych błędów – mówił jednak w rozmowie z portalem Niezależna.pl zastrzegający anonimowość prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie na jaw wyszły kolejne fakty w sprawie śledztwa smoleńskiego. Chodzi m.in. o ujawnione przez „Gazetę Polską” i „Gazetę Polską Codziennie” stenogramy rozmów między byłym szefem MON Bogdanem Klichem i polskim akredytowanym przy MAK płk. Edmundem Klichem. Stenogramy wyraźnie sugerują rosyjską odpowiedzialność za katastrofę smoleńską. Antoni Macierewicz kieruje sejmowym zespołem ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Podczas konferencji prasowej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dziennikarz Radia ZET stwierdził, że… rozmawiał prywatnie z prokuratorami i wie, czego dotyczą zarzuty prokuratury.

W sytuacji, gdy jest tajne śledztwo, dziennikarze prowadzą prywatne rozmowy z prokuratorami, a potem ujawniają ich treść. To niedopuszczalne – mówi Antoni Macierewicz w rozmowie z gazetą.

O to, czy śledztwo w sprawie kontrolowanego przecieku rozpocznie Prokuratura Generalna, zapytaliśmy Mateusza Martyniuka. Stwierdził, że prokuratura nie zamierza wszczynać żadnego śledztwa. Nie znam osobiście żadnego dziennikarza. Nie mogę komentować rewelacji o jakimś przecieku – mówi z kolei Szymon Liszewski z Wydziału V Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. W rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” nie chciał też komentować związku wniosku o odebranie immunitetu z ujawnionymi ostatnio materiałami w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Niezalezna.pl/"Gazeta Polska Codziennie"

[fot.pis.org.pl]

Warto poczytać

 1. mid-16a20026 23.10.2016

  Wassermann zapowiada przesłuchanie Tuska

  "Będziemy pytać premiera Donalda Tuska, od kiedy miał wiedzę, że istnieje coś takiego jak Amber Gold i kto tę firmę prowadzi".

 2. mid-16a22283 23.10.2016

  Antoni Macierewicz - "Patriota Roku 2016"

  Szef Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymał nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela.

 3. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 4. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 5. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 6. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 7. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 8. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook