Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

To pomysł z piekła rodem

28.11.2011

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest przeciwny zapowiedziom premiera Donalda Tuska o wydłużeniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat.

Podwyższanie do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet to jest horrendum - mówił Kaczyński. -  My się na to nigdy nie zgodzimy. Kobiety, a w szczególności kobiety pracujące fizycznie, albo półfizycznie (...) już dzisiaj protestują, tak na ulicy, nie w sensie demonstracji, tylko zaczepiając naszych posłów - dodał.

Zdaniem prezesa PiS zapowiedzi zmian szczególnie uderzą w instytucję babci. - To jest nieludzkie (...); to także uderza w polską rodzinę, bo proszę pamiętać, że tam, gdzie dzieci są w rodzinach, to bardzo często są, dlatego że jest babcia. Babcia, która jest jeszcze w dobrej formie, jest w stanie znaczną część tego wysiłku, związaną z wychowaniem dzieci, szczególnie małych dzieci wziąć na siebie.

Zdaniem Kaczyńskiego ślepe naśladownictwo nie przyniesie pożytku polskim emerytom. -To jest dla przyszłości Polski bardzo, bardzo ważne i to jest pomysł z piekła rodem, tak bym to określił. Takie małpowanie, coś jest w Niemczech, to musi być w Polsce, taka bardzo daleko posunięta zależność psychiczna, mentalna, charakterystyczna dla tej władzy, charakterystyczna także dla obecnego premiera.

(...) Sama zasada 67 lat dla kobiet jest w polskich warunkach całkowicie nie do przyjęcia - dodał Kaczyński.

PAP
[fot.sxc.hu]

Słowa kluczowe:

Jarosław Kaczyński

,

emerytura

,

kobiety

Warto poczytać

 1. dudapomoczsukcesemSI 22.05.2015

  Ogromny sukces "Dudapomocy"

  "Ponad 750 osób zgłosiło się do Biura Pomocy Prawnej Andrzeja Dudy. O wiele więcej niż się spodziewaliśmy" - mowi europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

 2. komor1 22.05.2015

  Komorowski: To nie jest czas na eksperymenty

  Bronisław Komorowski mówił, że "pozycję międzynarodową, kontakty międzynarodowe prezydenta buduje się latami, pełniąc ważne funkcje publiczne".

 3. kopalnia-andrzejduda 22.05.2015

  Andrzej Duda wyruszył w Polskę

  Kandydat PiS na prezydenta przez 24 godziny będzie odwiedzał różne miasta.

 4. kukizSIface 21.05.2015

  Kukiz do sztabu PBK: Komuniści mieli więcej honoru!

  Jesteście mali i śmieszni. Ale mam frajdę patrząc na Was! Komuniści mieli więcej honoru - napisał Paweł Kukiz pod adresem sztabowców Bronisława Komorowskiego.

 5. generalowieSI 21.05.2015

  Generałów pocałunek śmierci

  Wygląda to na pocałunek śmierci. Na stronie Klubu Generałów WP pojawił się apel o wsparcie i głos w wyborach na Bronisława Komorowskiego.

 6. wojtunikosienkieiwczuSI 21.05.2015

  Wojtunik: „nie posądzałem Sienkiewicza o prowokację”

  „Możemy się różnić w pewnych poglądach z ministrem Sienkiewiczem, ale to nie oznacza, że nie uważam go za osobę propaństwową, pryncypialną i nastawioną patriotycznie do swoich obowiązków”.

 7. mid-15520167 21.05.2015

  Sondaż CBOS: Duda wygrywa

  Aż cztery punkty przewagi nad urzędującym prezydentem daje Andrzejowi Dudzie najnowszy sondaż.

 8. saletakomorowskiSI 21.05.2015

  Saleta szydzi z Kukiza

  Na debacie w Lubinie najwięcej miał ugrać sam Paweł. Nie Duda ani Komorowski - stwierdził Przemysław Saleta, członek Komitetu Honorowego Bronisława Komorowskiego.

Facebook