Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

To pomysł z piekła rodem

28.11.2011

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest przeciwny zapowiedziom premiera Donalda Tuska o wydłużeniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat.

Podwyższanie do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet to jest horrendum - mówił Kaczyński. -  My się na to nigdy nie zgodzimy. Kobiety, a w szczególności kobiety pracujące fizycznie, albo półfizycznie (...) już dzisiaj protestują, tak na ulicy, nie w sensie demonstracji, tylko zaczepiając naszych posłów - dodał.

Zdaniem prezesa PiS zapowiedzi zmian szczególnie uderzą w instytucję babci. - To jest nieludzkie (...); to także uderza w polską rodzinę, bo proszę pamiętać, że tam, gdzie dzieci są w rodzinach, to bardzo często są, dlatego że jest babcia. Babcia, która jest jeszcze w dobrej formie, jest w stanie znaczną część tego wysiłku, związaną z wychowaniem dzieci, szczególnie małych dzieci wziąć na siebie.

Zdaniem Kaczyńskiego ślepe naśladownictwo nie przyniesie pożytku polskim emerytom. -To jest dla przyszłości Polski bardzo, bardzo ważne i to jest pomysł z piekła rodem, tak bym to określił. Takie małpowanie, coś jest w Niemczech, to musi być w Polsce, taka bardzo daleko posunięta zależność psychiczna, mentalna, charakterystyczna dla tej władzy, charakterystyczna także dla obecnego premiera.

(...) Sama zasada 67 lat dla kobiet jest w polskich warunkach całkowicie nie do przyjęcia - dodał Kaczyński.

PAP
[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 144277937518210 30.08.2014

  Biskupi: Przebaczenie jest warunkiem pokoju

  „Chociaż już kilka pokoleń Polaków żyje, nie mając bezpośredniego doświadczenia wojny, to jednak przygotowywanie kolejnych generacji do życia w pokoju winno być nieustannie pragnieniem tak rodzin, jak i tych, którzy mają wpływ na wychowanie” - podkreślają duchowni.

 2. dzieciaczeksxcsi 29.08.2014

  Dziecko w warszawskim oknie życia

  W oknie życia Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej przy ul. Kłopotowskiej w Warszawie, znaleziono małego chłopca. Na imię ma Jaś.

 3. lemanskiYou2908 29.08.2014

  Bazelak o ks. Lemańskim: powinien być ekskomunikowany

  „Ks. Lemański powinien zrobić karierę przed tęczą, obściskując się z pederastami”.

 4. wal 29.08.2014

  Wałęsy rozterki w kwestii Tuska

  Lech Wałęsa zapytany o to, czy dobrze by było, gdyby premier Donald Tusk został szefem Rady Europejskiej odpowiedział: „Jestem za, a nawet przeciw”.

 5. mid-14827012 29.08.2014

  Ewa Kopacz nowym premierem?

  Jak będzie tego sytuacja wymagała, pewnie tak - w ten sposób marszałek Sejmu Ewa Kopacz odpowiedziała na pytanie, czy byłaby gotowa objąć funkcję premiera. Zdaniem PiS po wyjeździe Tuska do Brukseli "kraj odetchnie".

 6. sejmPAP2908 29.08.2014

  Mniejszość proputinowska w Sejmie?

  Posłowie zdecydowali o dalszych pracach nad wnioskiem dotyczącym powołania komisji śledczej ds. likwidacji WSI.

 7. mid-14827089 29.08.2014

  PiS domaga się wsparcia Ukrainy

  Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt ustawy wzywającej rząd do podjęcia na forum UE i NATO działań wspierających Ukrainę wobec agresji Rosji.

 8. putinPAPEPA2908 29.08.2014

  Dr Żukowski: Trzeba zatrzymać Putina

  „Zachód musi wykazać, że sprawę Ukrainy traktuje poważnie.”

Facebook