Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

To pomysł z piekła rodem

28.11.2011

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest przeciwny zapowiedziom premiera Donalda Tuska o wydłużeniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat.

Podwyższanie do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet to jest horrendum - mówił Kaczyński. -  My się na to nigdy nie zgodzimy. Kobiety, a w szczególności kobiety pracujące fizycznie, albo półfizycznie (...) już dzisiaj protestują, tak na ulicy, nie w sensie demonstracji, tylko zaczepiając naszych posłów - dodał.

Zdaniem prezesa PiS zapowiedzi zmian szczególnie uderzą w instytucję babci. - To jest nieludzkie (...); to także uderza w polską rodzinę, bo proszę pamiętać, że tam, gdzie dzieci są w rodzinach, to bardzo często są, dlatego że jest babcia. Babcia, która jest jeszcze w dobrej formie, jest w stanie znaczną część tego wysiłku, związaną z wychowaniem dzieci, szczególnie małych dzieci wziąć na siebie.

Zdaniem Kaczyńskiego ślepe naśladownictwo nie przyniesie pożytku polskim emerytom. -To jest dla przyszłości Polski bardzo, bardzo ważne i to jest pomysł z piekła rodem, tak bym to określił. Takie małpowanie, coś jest w Niemczech, to musi być w Polsce, taka bardzo daleko posunięta zależność psychiczna, mentalna, charakterystyczna dla tej władzy, charakterystyczna także dla obecnego premiera.

(...) Sama zasada 67 lat dla kobiet jest w polskich warunkach całkowicie nie do przyjęcia - dodał Kaczyński.

PAP
[fot.sxc.hu]

Słowa kluczowe:

Jarosław Kaczyński

,

emerytura

,

kobiety

Warto poczytać

 1. mid-15a04088 04.10.2015

  Nowacka: Lewica idzie do walki z konserwatystami

  „Oni mówią: Prawo i Sprawiedliwość. My mówimy: dobre prawo i sprawiedliwość społeczna. Inni mówią: Platforma Obywatelska. My: społeczeństwo obywatelskie.”

 2. debtakopaczkaczorstef13367 04.10.2015

  Debata Kaczyński – Kopacz?

  Szefowa rządu najpierw domagała się spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą, a teraz chce debaty z Jarosławem Kaczyńskim.

 3. nowickajaSi 04.10.2015

  Nowacka namaszczona przez Cimoszewicza

  Były premier z SLD Włodzimierz Cimoszewicz apelował w Łodzi, w czasie konwencji wyborczej Zjednoczonej Lewicy, o poparcie dla Barbary Nowackiej jako lidera ZL także po wyborach parlamentarnych. Teraz jest czas czterdziestolatków - mówił.

 4. ewakopaczspot12356 04.10.2015

  Szefowa rządu w nowym spocie

  „Polska zmieniła się na lepsze, każdy widzi to za oknem.” [WIDEO]

 5. EwaKopaczSIpap 04.10.2015

  Kopacz chce gonić Zachód

  Chcemy dorównać Zachodowi pod względem standardu życia i wartości takich, jak tolerancja, wolność, szacunek i zrozumienie dla odmienności - powiedziała premier Ewa Kopacz.

 6. mid-15a03044 03.10.2015

  Kaczyński: „Demografia to jeden z największych problemów kraju”

  Prezes PiS przekonywał, że w Polsce trzeba wprowadzić zmiany.

 7. koparkaskaczeSI 03.10.2015

  "Niespełnione obietnice PO". Nowy spot PiS

  Partia Jarosława Kaczyńskiego rozlicza w nowym spocie wyborczym Ewę Kopacz z obietnicy podniesienia płacy minimalnej. W filmiku wykorzystano m.in. wczorajsze ujęcia Ewy Kopacz gimnastykującej się przed kamerami w Błoniu.

 8. tuskSI 03.10.2015

  Tusk: polski rząd poradził sobie ws. uchodźców

  Jak podkreślił, bardzo wysoko ceni „racje polskiego rządu w tej niezwykle skomplikowanej i trudnej sytuacji”. "Nie zepsuł reputacji Polski" - dodał szef Rady Europejskiej.

Facebook