Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

To pomysł z piekła rodem

28.11.2011

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest przeciwny zapowiedziom premiera Donalda Tuska o wydłużeniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat.

Podwyższanie do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet to jest horrendum - mówił Kaczyński. -  My się na to nigdy nie zgodzimy. Kobiety, a w szczególności kobiety pracujące fizycznie, albo półfizycznie (...) już dzisiaj protestują, tak na ulicy, nie w sensie demonstracji, tylko zaczepiając naszych posłów - dodał.

Zdaniem prezesa PiS zapowiedzi zmian szczególnie uderzą w instytucję babci. - To jest nieludzkie (...); to także uderza w polską rodzinę, bo proszę pamiętać, że tam, gdzie dzieci są w rodzinach, to bardzo często są, dlatego że jest babcia. Babcia, która jest jeszcze w dobrej formie, jest w stanie znaczną część tego wysiłku, związaną z wychowaniem dzieci, szczególnie małych dzieci wziąć na siebie.

Zdaniem Kaczyńskiego ślepe naśladownictwo nie przyniesie pożytku polskim emerytom. -To jest dla przyszłości Polski bardzo, bardzo ważne i to jest pomysł z piekła rodem, tak bym to określił. Takie małpowanie, coś jest w Niemczech, to musi być w Polsce, taka bardzo daleko posunięta zależność psychiczna, mentalna, charakterystyczna dla tej władzy, charakterystyczna także dla obecnego premiera.

(...) Sama zasada 67 lat dla kobiet jest w polskich warunkach całkowicie nie do przyjęcia - dodał Kaczyński.

PAP
[fot.sxc.hu]

Słowa kluczowe:

Jarosław Kaczyński

,

emerytura

,

kobiety

Warto poczytać

 1. beatav4 14.02.2016

  Premier na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej

  W poniedziałek premier Beata Szydło udaje się do Pragi na spotkanie liderów Grupy Wyszehradzkiej. Rozmowy będą dot. m.in. negocjacji UE z Londynem i kwestii migracji.

 2. list 14.02.2016

  Amerykanie upominają rząd Beaty Szydło

  Trzech wpływowych senatorów USA napisało list do Szydło: "Wzywamy rząd do przestrzegania zasad demokracji".

 3. mid-16213026 13.02.2016

  Szef MON: przekaz Cichociemnych trwa w Polakach

  Jego obrona jest naszym głównym zadaniem - mówił Antoni Macierewicz.

 4. bielanhalicki 13.02.2016

  Bielan do Halickiego: podzieliliście dzieci

  Program Platformy kosztuje dwa razy więcej od naszego! - zauważył poseł Polski Razem.

 5. senat500plus 13.02.2016

  Senat przyjął ustawę 500+ bez poprawek

  500 zł na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze - to główne założenie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, którą Senat przyjął w piątek bez poprawek. Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.

 6. ziobroSI 13.02.2016

  Ziobro chce karać za "polskie obozy śmierci"

  Zbigniew Ziobro potwierdza, że w ministerstwie powstają przepisy, które pozwolą karać za sformułowanie „polskie obozy śmierci”. Jako pierwszy informował o tym portal wPolityce.pl.

 7. duda-1 12.02.2016

  Prezydent podpisał ustawę o reformie prokuratury

  Prezydent podpisał ustawy łączące funkcje Ministra Sprawiedliwości z Prokuraturą Generalną.

 8. tkfratriaSI 12.02.2016

  Rzepliński zwołał posiedzenie TK

  Wiadomo już, że 8 i 9 marca Trybunał Konstytucyjny zbada nowelizację ustawy o TK autorstwa PiS - zaskarżoną przez posłów PO, PSL i Nowoczesnej, a także przez I prezes Sądu Najwyższego, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Krajową Radę Sądownictwa.

Facebook