Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

To pomysł z piekła rodem

28.11.2011

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest przeciwny zapowiedziom premiera Donalda Tuska o wydłużeniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat.

Podwyższanie do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet to jest horrendum - mówił Kaczyński. -  My się na to nigdy nie zgodzimy. Kobiety, a w szczególności kobiety pracujące fizycznie, albo półfizycznie (...) już dzisiaj protestują, tak na ulicy, nie w sensie demonstracji, tylko zaczepiając naszych posłów - dodał.

Zdaniem prezesa PiS zapowiedzi zmian szczególnie uderzą w instytucję babci. - To jest nieludzkie (...); to także uderza w polską rodzinę, bo proszę pamiętać, że tam, gdzie dzieci są w rodzinach, to bardzo często są, dlatego że jest babcia. Babcia, która jest jeszcze w dobrej formie, jest w stanie znaczną część tego wysiłku, związaną z wychowaniem dzieci, szczególnie małych dzieci wziąć na siebie.

Zdaniem Kaczyńskiego ślepe naśladownictwo nie przyniesie pożytku polskim emerytom. -To jest dla przyszłości Polski bardzo, bardzo ważne i to jest pomysł z piekła rodem, tak bym to określił. Takie małpowanie, coś jest w Niemczech, to musi być w Polsce, taka bardzo daleko posunięta zależność psychiczna, mentalna, charakterystyczna dla tej władzy, charakterystyczna także dla obecnego premiera.

(...) Sama zasada 67 lat dla kobiet jest w polskich warunkach całkowicie nie do przyjęcia - dodał Kaczyński.

PAP
[fot.sxc.hu]

Słowa kluczowe:

Jarosław Kaczyński

,

emerytura

,

kobiety

Warto poczytać

 1. auschwitz11-wikimedia 06.03.2015

  PiS domaga się kar za "polskie obozy śmierci"

  Za użycie kłamliwego określenia groziłoby do 5 lat więzienia.

 2. kopacz-turycznow 06.03.2015

  Kopacz spotkała się z Turczynowem

  Premier RP i sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy rozmawiali m.in. o tworzeniu litewsko-polsko-ukraińskiej brygady.

 3. gonadasi 06.03.2015

  Gowin: odwołać Nowicką!

  Klub parlamentarny Jarosława Gowina złożył wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu. Po rozpadzie klubu Twój Ruch - uważają posłowie - Nowicka przestała reprezentować kogokolwiek oprócz siebie.

 4. siemSI 06.03.2015

  Siemoniak: Zrobimy szkolenia wojskowe dla Ukraińców

  Minister obrony narodowej zapowiedział specjalne szkolenia dla ukraińskich instruktorów. Odniósł się też do tematu dostarczenia broni dla Kijowa. Sprawdź szczegóły!

 5. senatKopacz 05.03.2015

  Senat za społecznym eksperymentem na Polakach

  Senatorowie ostatecznie poparli ustawę zezwalającą prezydentowi na ratyfikację Konwencji tzw. antyprzemocowej. Oznacza to, że ruch obecnie należy do prezydenta Komorowskiego. Zdobędzie się na jakąś deklarację przed wyborami?

 6. tk1-z 05.03.2015

  Sędziowie apelują o zaskarżenie ustawy do TK

  Krajowa Rada Sądownictwa zawróciła się w tej sprawie do Bronisława Komorowskiego.

 7. komor-japonia 05.03.2015

  Pałac Prezydencki broni zachowania Komorowskiego w Japonii

  Zwołano specjalną konferencję prasową, na której tłumaczono, że nie ma podstaw, aby śmiać się z prezydenta.

 8. dziennikarze-pkw 05.03.2015

  Zatrzymani dziennikarze oczywiście niewinni

  Apelacja prokuratury ws. zatrzymania dziennikarzy w PKW była bezzasadna – orzekł sąd.

Facebook