Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

To pomysł z piekła rodem

28.11.2011

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest przeciwny zapowiedziom premiera Donalda Tuska o wydłużeniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat.

Podwyższanie do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet to jest horrendum - mówił Kaczyński. -  My się na to nigdy nie zgodzimy. Kobiety, a w szczególności kobiety pracujące fizycznie, albo półfizycznie (...) już dzisiaj protestują, tak na ulicy, nie w sensie demonstracji, tylko zaczepiając naszych posłów - dodał.

Zdaniem prezesa PiS zapowiedzi zmian szczególnie uderzą w instytucję babci. - To jest nieludzkie (...); to także uderza w polską rodzinę, bo proszę pamiętać, że tam, gdzie dzieci są w rodzinach, to bardzo często są, dlatego że jest babcia. Babcia, która jest jeszcze w dobrej formie, jest w stanie znaczną część tego wysiłku, związaną z wychowaniem dzieci, szczególnie małych dzieci wziąć na siebie.

Zdaniem Kaczyńskiego ślepe naśladownictwo nie przyniesie pożytku polskim emerytom. -To jest dla przyszłości Polski bardzo, bardzo ważne i to jest pomysł z piekła rodem, tak bym to określił. Takie małpowanie, coś jest w Niemczech, to musi być w Polsce, taka bardzo daleko posunięta zależność psychiczna, mentalna, charakterystyczna dla tej władzy, charakterystyczna także dla obecnego premiera.

(...) Sama zasada 67 lat dla kobiet jest w polskich warunkach całkowicie nie do przyjęcia - dodał Kaczyński.

PAP
[fot.sxc.hu]

Słowa kluczowe:

Jarosław Kaczyński

,

emerytura

,

kobiety

Warto poczytać

 1. solochbbnSI 04.08.2015

  Soloch zastąpi Kozieja na czele BBN

  Prezes zarządu Instytutu Sobieskiego w rządzie Prawa i Sprawiedliwości pełnił funkcję wiceministra spraw wewnętrznych odpowiedzialnego za zarządzanie kryzysowe i straż pożarną.

 2. malinowski 04.08.2015

  Zawieszony lekarz wciąż nie wrócił na stanowisko

  Mimo, że premier Ewa Kopacz zapowiedziała powrót na stanowisko zawieszonego lekarza to wciąż nie wrócił on na stanowisko.

 3. rzad-siemoniak-2 04.08.2015

  Podwyżki dla pracowników służb mundurowych

  Na wyższe pensje w MON przeznaczono 340 mln zł, a w MSW ok. 390 mln zł.

 4. krowkasi 04.08.2015

  Szydło: niech rząd weźmie się do roboty!

  Czas, żeby rząd przestał dobre rady przekazywać, tylko żeby wziął się do roboty i żeby stanął po stronie polskich rolników - nawoływała Beata Szydło.

 5. Wakacje-z-Korwinem5 04.08.2015

  Kampania Korwina nad morzem

  Od 27 lipca w ramach kampanii wyborczej trwa akcja „Wakacje z Korwinem”.

 6. andrzejduda-spiewa 04.08.2015

  Polacy modlą się za Andrzeja Dudę

  Chrześcijanie i żydzi pamiętają o prezydencie elekcie.

 7. zbigniewstonoga1 04.08.2015

  Stonoga ujawnia treść rozmowy Sikorskiego

  Biznesmen opublikował stenogramy ze spotkania byłego marszałka Sejmu z Krzysztofem Bondarykiem.

 8. invutroSI 04.08.2015

  Episkopat: In vitro - nieakceptowalne

  Jeśli ktoś świadomie i dobrowolnie opowiedział się przeciw godności człowieka przez głosowanie lub podpisanie ustawy legalizującej procedurę in vitro, a chciałby przystępować do Komunii świętej, najpierw powinien pojednać się z Bogiem i wspólnotą Kościoła - napisał abp Dzięga.

Facebook